מישהו יודע מה העונש המירבי על נפקדו

kakroto

New member
מישהו יודע מה העונש המירבי על נפקדו

נפקדות? ואם יש לי על תנאי? אבל התנאי קיבלתי על עריקות..

idos2

New member
35 מחבוש/ריתוק

ואם יש לך על תנאי חובה להפעיל אותו או להאריך אותו.

idos2

New member
וכמובן

ש35 זה יכול לבוא בתוספת לכמה שיש לך על תנאי.

kakroto

New member
גם אם זה תנאי שקיבלתי על עריקות?

רק בגלל הפחד שאני יקבל תתנאי, נראה לי שאני לא יחזור..

Th3onE

New member
טעות איומה

תנאי תקף כש-מהות העבירה זהה בעבירה בה החייל קיבל את התנאי ובעבירה אותה ביצע בפעם השנייה. בכל מקרה - תלוי איפה נשפטת על עריקות. קצין שיפוט לא יכול להפעיל תנאי שנתן בית דין, לעומת זאת בית דין יכול כמובן להפעיל תנאי שנתן קצין שיפוט.

kakroto

New member
נשפטתי בשתי הפעמים בבית דין

אז הוא לא יוכל להפעיל לי תתנאי... נראה לי שאם אני יחזור מפקד הגף שלי ישפוט אותי(פלאפל אחד) או שיעביר אותי להישפט אצל מישהו מעליו.

barhay

New member
idos2 - אני מבקש ממך!!

שתיהיה בטוח בתשובות שלך לפני שאתה נותן אותם. משום שבמקרה שלו רק אלוף משנה יכול לגזור 35 יום ונדירים המקרים שבו הוא גוזר זאת . לא חייב להפעיל את התנאי אלא אפשר לעשות הארכת עונש על תנאי כל עוד שזה הפעם השנייה כמו במקרה הזה..דהינו שאם השןפט שלו יתחשב בו הוא יכול לתת לו נזיפה או קנס על הנפקדות והארגת תנאי על העריקות הקודמת! אם אתה לא יודע את החוקים והפקודות במדוייק אנא הימנע מלהטעות גולשים כי זה עלול לפגוע בהם!

S h a r k 1 8

New member
מה אתה רוצה ממנו ?

השאלה היתה: "מה העונש המירבי שניתן לתת על נפקדות ? " השואל לא התייחס לדרגת קצין השיפוט או לנסיבות שבהן הוא יכול להטיל את העונש. לפרוטוקול ייאמר שניתן להטיל עונש של 35 ימי מחבוש רק על נפקדות של 8 ימים ומעלה. כמו כן, ברוב היחידות שולחים חייל למשפט אצל סא"ל על עבירות חמורות. נדיר שאל"מים שופטים.

barhay

New member
אם תשים לב

הוא כתב שחייב להפעיל ישירות את התנאי שזה שגוי לחלוטין!

idos2

New member
אם אתה היית שם לב.

אז היית נמנע מלכתוב שטויות.

S h a r k 1 8

New member
הוא כתב שאפשר או להאריך או להפעיל

בשני המקרים יש לתת עונש נוסף על העבירה הנוכחית. לצד הפעלת תנאי לא ניתן לתת מחבוש שכולו מותנה. לצד הארכת תנאי לא ניתן לתת מחבוש על תנאי או בפועל . שאלה לIDOS : האם כאשר מאריכים תנאי, תקופת התנאי יכולה להימשך יותר משנה (פרק הזמן המקסימלי לחייל בחובה) ?

Th3onE

New member
הארכת תנאי

כשמאריכים תנאי, התקופה תצטבר לתנאי שהיה, ככה שזה יכול להגיע מעל לשנה.

למעלה