מישהו יודע, למה לסער אין רישיון נהיגה? 🤣

evglev1

Well-known member
מנהל
רק טמבלים מעדיפים חינוך מיוחד כמו לפיד על מצטיינים כמו נתניהו ובנט.
דווקא בארה"ב "פרימיטיבי" כמו בוש הבן עשה סדר וטיפל במדינה בצורה מעולה ואילו מצטיין הרווארד ברק אובאמה גרם כל כך הרבה נזק שרבים חושבים ואני חושש שהם צודקים שהביא לתחילת הסוף של ארה"ב. וגם טראמפ כוכב ריאליטי ניהל את ארה"ב הרבה יותר טוב ממצטיין הרווארד ברק אובאמה.

וגם בישראל רבין ז"ל שבעיני רבים נחשב לגאון הדור גרם כל כך הרבה נזקים שגם אחרי 25 שנה אנחנו מלקקים את הפצעים שהביא עלינו רבין ז"ל הגאון.

Harrington

Well-known member
מנהל
יש אסמכתא משמעותית: עדות אשתו לשעבר בנושא.
סורי. לא נשמע לי רציני מספיק בשביל לבסס על זה דעה.
אלו שיש להם בעיית קשב וריכוז קשה שמנעה מהם תעודות בגרות, השלמת בגרויות וכו'
נכון. השאלה ממה זה נובע בדיוק. בעבר הגדירו את זה כקוצים בישבן ופשוט הכריחו את התלמידים האלה ללמוד לבגרות. אני לא יודע אם זה היה טוב או רע מבחינה טיפולית-נפשית-רשמית, אבל עובדתית בהרבה מקרים זה עבד. זאת ללא שום תרופה מיוחדת ושאר עניינים שנהוגים כיום.
ר"ל שההכלה בנושא, שידועה לכל תלמיד היום, גם היא משפיעה, לרעה, על העניין.
כך מצבו של לפיד ג'וניור.
לא יודע אם יש קשר כלשהו לנושא.
יש משהו מעבר: חוסר יכולת לתפקד כאשר יש הסחות דעת. ותמיד יש משהו. בעיקר בכנסת שם יש המון צעקות והפרעות.
זה לא אומר שגם הישיבות החשובות בלשכת ראש הממשלה מתקיימות כך.
זאת לא פרשנות אלא עניין מדיד.
לגבי הכנסת אולי. אבל שם ממילא לא מתקבלות החלטות מיוחדות.
רק טמבלים מעדיפים חינוך מיוחד כמו לפיד על מצטיינים כמו נתניהו ובנט.
אין לי מושג אם נתניהו ובנט היו תלמידים מצטיינים בעברם. כאמור, לא חושב שזה מדד מיוחד למשהו.

דיברגנט חדש

Well-known member
סורי. לא נשמע לי רציני מספיק בשביל לבסס על זה דעה.
לא רק אישתו הראשונה, אלא גם העכשווית והוא בעצמו כתב את זה כפי שציטטת אותו בתגובתך (#14) ואפילו שמת קישור, דבר שלא אופייני לך.

לגבי הכנסת אולי. אבל שם ממילא לא מתקבלות החלטות מיוחדות.
אך ישנן הצבעות חשובות בכנסת שכן צריך להיות מפוקס לניו-אנסים.
אין לי מושג אם נתניהו ובנט היו תלמידים מצטיינים בעברם. כאמור, לא חושב שזה מדד מיוחד למשהו.
אם לא היו מצטיינים, לא היו מתקבלים לאוניברסיטאות יוקרתיות.
בעולם המודרני, זה בהחלט שיקול במי לבחור, האם בחסר השכלה או בבעל ההשכלה.

דיברגנט חדש

Well-known member
בשביל להתייחס לכך אצטרך קודם לדעת שהאקסיומה נכונה, כלומר שיש קשר בין היעדר הרשיון של סער לבעיית "ריחוף" כלשהי. נכון לרגע זה לא ראיתי כל אסמכתא או ביסוס לאפשרות זו.
אתה, בעצמך, צרפת קישור (#14) לדבריו שבו הוא טען את זה.
חלקם עושים זאת באמצעות תרופות.
אם התרופות היו עוזרות לו, אני מניח שהיה משתמש בהם בכדי להוציא את הרישיון שכ"כ הכרחי, במיוחד לגבר.

evglev1

Well-known member
מנהל
זה לא הרשיון אלא הריחוף.
היית רוצה שאדם עם בעיות קשב וריכוז כמו לפיד יתחיל לעופף באמצע דיון חשוב ואחרי זה יחליט לפי גחמות?

סער זה עוד כלום.
אבל אותו נוני ושות' לא מאתרגים
זה העניין בדיון קבינט או בישיבת קבינט יש זמן למנוע תגובה אימפולסיבית ולהחזיר אדם מרחף למציאות, בכביש אין את הזמן הזה.

דיברגנט חדש

Well-known member
זה לא הרשיון אלא הריחוף.
היית רוצה שאדם עם בעיות קשב וריכוז כמו לפיד יתחיל לעופף באמצע דיון חשוב ואחרי זה יחליט לפי גחמות?

סער זה עוד כלום.
אבל אותו נוני ושות' לא מאתרגים
אכן, אני כל הזמן טוען שהבנת הנקרא שלו לוקה בחסר.

evglev1

Well-known member
מנהל
האם, לדעתך, זאת לא סיבה מספיק טובה שלא יהיה ראש ממשלה?
בעיות קשב וריכוז פוגעות במהירות התגובה בנהיגה, הרבה יותר מאשר בניהול, מנהלים שמחשבתם מתנתקת יכולים לחזור לפני שנגרם נזק, אצל הנהגים זה מאוחר מדי. ולכן גם אני תומך נלהב של תחבורה ציבורית בשבת כי לתת רישיון נהיגה לאנשים במצבו של גדעון סער זה להפוך אותם לפצצה מתקתקת לתאונות ולכן מעבר ליוקר של רכב פרטי לא כל אחד יכול להוציא רישיון נהיגה, יש אנשים שמוגבלים בתחום בזה ולכן לדעתי למנוע תחבורה ציבורית בשבתות ובחגי שבתון זה מעשה לא אנושי.

איציק5111

Well-known member
בעיות קשב וריכוז פוגעות במהירות התגובה בנהיגה, הרבה יותר מאשר בניהול, מנהלים שמחשבתם מתנתקת יכולים לחזור לפני שנגרם נזק, אצל הנהגים זה מאוחר מדי. ולכן גם אני תומך נלהב של תחבורה ציבורית בשבת כי לתת רישיון נהיגה לאנשים במצבו של גדעון סער זה להפוך אותם לפצצה מתקתקת לתאונות ולכן מעבר ליוקר של רכב פרטי לא כל אחד יכול להוציא רישיון נהיגה, יש אנשים שמוגבלים בתחום בזה ולכן לדעתי למנוע תחבורה ציבורית בשבתות ובחגי שבתון זה מעשה לא אנושי.
לאנשים במצבו של סער? הוא סובל מאיזה נכות?

ai27

Well-known member
מעניין אם ליאיר יש רישיון נהיגה.
ללפיד יש רשיון נהיגה
והוא מנצל את החסינות עד הסוף

evglev1

Well-known member
מנהל
ללפיד יש רשיון נהיגה
כתבתי בפירוש יאיר נתניהו.

dory30

Well-known member
ללפיד יש רשיון נהיגה
הוא שאל לגבי הסרסור בנו של סוחר הרהיטים, לא לגבי ראש האופוזוציה. בלי קשר, אני מקווה שמוצה הדין עם לפיד בעניין זה.

למעלה