מישהו אמר גט טקסי? כתבה בטמקא על שיטת הפקעת מחירים של נהגי האפליקציה!

Ccyclist

Well-known member

אני לא מקפיץ פוסט ישן על הפקעת מחירים שיטתית של נהגי המוניות באילת, אבל כפתרון הומלץ שהנוסעים יזמינו מוניות בגט טקסי.

מסתבר שגם שם מצאו שיטות להפקעת מחירים: נהגים מאשרים הזמנה ואז דורשים בפלאלפון מחיר גבוה מזה שבאפליקציה. בפני הלקוח עומדות שתי אופציות - לשלם מחיר מופקע או להתחיל את תהליך ההזמנה וההמתנה מחדש. שיטה נוספת היא לשקר שהמונה "נועד לנסיעות עירוניות בלבד" ולדרוש מחירים ללא ביסוס חוקי (מסתבר שכיום אין מחירון רשמי של משרד התחבורה) על נסיעות בינעירוניות.

גט טקסי מודעת לרמאויות ואפילו נותנת לנוסעים שמתלוננים זיכויים של עד ₪100 לנסיעות עתידיות, אבל היא לא חשפה את היקף הרמאויות לטמקא ושולחת את הנוסעים להתלונן למשרד התחבורה.

חבל שבמדינה שבמשך 60 יום בשנה אופציית ההתניידות העצמאית היחידה למי שאינו נוהג היא מונית - נהגי המוניות מרמים את הנוסעים שאין להם ברירה אחרת כמו תחבורה ציבורית סדירה.

yair480

Active member

אני לא מקפיץ פוסט ישן על הפקעת מחירים שיטתית של נהגי המוניות באילת, אבל כפתרון הומלץ שהנוסעים יזמינו מוניות בגט טקסי.

מסתבר שגם שם מצאו שיטות להפקעת מחירים: נהגים מאשרים הזמנה ואז דורשים בפלאלפון מחיר גבוה מזה שבאפליקציה. בפני הלקוח עומדות שתי אופציות - לשלם מחיר מופקע או להתחיל את תהליך ההזמנה וההמתנה מחדש. שיטה נוספת היא לשקר שהמונה "נועד לנסיעות עירוניות בלבד" ולדרוש מחירים ללא ביסוס חוקי (מסתבר שכיום אין מחירון רשמי של משרד התחבורה) על נסיעות בינעירוניות.

גט טקסי מודעת לרמאויות ואפילו נותנת לנוסעים שמתלוננים זיכויים של עד ₪100 לנסיעות עתידיות, אבל היא לא חשפה את היקף הרמאויות לטמקא ושולחת את הנוסעים להתלונן למשרד התחבורה.

חבל שבמדינה שבמשך 60 יום בשנה אופציית ההתניידות העצמאית היחידה למי שאינו נוהג היא מונית - נהגי המוניות מרמים את הנוסעים שאין להם ברירה אחרת כמו תחבורה ציבורית סדירה.
אכן חוויתי זאת גם כן בשנה האחרונה.
- בימים בעלי ביקוש גבוה למוניות נהגי מוניות מכבים את היישומון ולוקחים רק נוסעים שמנופפים להם.

בפורים תכננתי לקחת מונית לאחר סיום שירות האוטובוסים בעיר ירושלים.
הזמנו "גט טקסי" ובמשך 15 דקות אף נהג לא לקח את ההזמנה למרות שהיו מוניות פעילות שהסתובבו במפת היישומון.
בסוף נאלצנו לנופף למונית אקראית שרצה 100 ש"ח על נסיעה קצרה אך התמקחנו איתו ובסוף שילמנו 70 ש"ח.
ושמענו תירוצים כמו "אין מוניות עכשיו" ... "אם תרצו מונה תגלו שזה עולה יותר כי זה תעריף 2"
יצא ששילמנו 10 ש"ח על כל דקה במונית. לאחר מכן היה כתבה שבפורים נהגי המוניות פשוט כיבו את היישומון והתעללו בנוסעים בכל הארץ.

מספר פעמים ביום שישי לפני שבת ניסינו להזמין מונית אך כמובן שלא היו נהגים שלקחו את ההזמנה כך שיצא שבסוך לקחנו את רכבנו ליעדנו ובמוצ"ש חזרתי בתחבורה ציבורית כדי לאסוף את הרכב

אני לא לקוחה מצטיינת במיוחד של מוניות, אולי פעם בחודש בממוצע. אבל יש לי הרגשה שבזמן האחרון מי ש'מזייפות" הן התחנות המסורתיות. מתקשרים והם אומרים "אין מוניות". לא יצא לי שאין גט במרכזי ערים. שלא לדבר על נהג מהרחוב, שקבע מחיר מראש ואז רצה עוד כסף כי היה פקק. הנסיעות שעשיתי בגט היו די בסדר. נסעו ביעילות והשתמשו במונה (לאחרונה אתמול. מרעננה לכפר סבא ב 45 ש"ח). היה אפילו נהג גט מסוים שכל כך עזר לאישה עם הליכון שנסעתי איתה, עד שתהיתי איך אוכל להזמין אותו לנסיעה חזור (שהתיתרה).
ואילו כשניסיתי לתפוס מונית עם אותה אישה בשנת 2019 ברחוב מאוד מרכזי בתל אביב, נהגי המונית פשוט ברחו. מישהי בתחנת האוטובוס סייעה לי עם האפליקציה (שלא היתה מותקנת בגלל טלפון חדש) ובזכותה ובזכות גט חזרנו בשלום.
בגט, עם זאת, היה מקרה ששם הנהג לא הופיע בעת ההזמנה. כנראה שהנהג ביטל אפשרות זאת. יכולות לעורר בעיות בנושא ביטחון-אישי.

למעלה