מירלנד אגח ח: תשלום 1 בשבוע הבא

yel5

Active member
מפתיע שאגח ח החדש נמסר היום וכבר בשבוע הבא ב 31.12.21 ישולם תשלום קרן של 18% (18 אג') בתוספת ריבית זעירה של 0.02%.
כך לפחות עולה ממסמכי ההסדר, ומבדיקה באתר מאיה. ראו צילום
יום האקס הוא ב 26.12 (יום א הקרוב). הייתי מציע למי שמעונין להנות מהקופון, לרכוש את אגח ח עוד היום.
מחזיק באגח.

1640268046264.png

מפתיע שאגח ח החדש נמסר היום וכבר בשבוע הבא ב 31.12.21 ישולם תשלום קרן של 18% (18 אג') בתוספת ריבית זעירה של 0.02%.
כך לפחות עולה ממסמכי ההסדר, ומבדיקה באתר מאיה. ראו צילום
יום האקס הוא ב 26.12 (יום א הקרוב). הייתי מציע למי שמעונין להנות מהקופון, לרכוש את אגח ח עוד היום.
מחזיק באגח.

צפה בקובץ המצורף 39506
ככל הידוע לך האם שטר ההון הבלתי סחיר של מירלנד אמור להופיע בתיק כי אצלי אין שום שורה שמציינת אותו.רשומים רק המניה ואגחי ח+ט.

dw

Active member
מנהל
ככל הידוע לך האם שטר ההון הבלתי סחיר של מירלנד אמור להופיע בתיק כי אצלי אין שום שורה שמציינת אותו.רשומים רק המניה ואגחי ח+ט.
.

גם אצלי איננו מופיע. הרישום נמצא כנראה אצל הנאמן.
בכל מקרה הוא כנראה איננו שווה הרבה, והמניה של מירלנד תהיה בעתיד אגח ט', בהנחה שיומר (כשהמשמעות היא ירידה של 100 מלשח בחוב ועלייה של 100 מלשח בהון העצמי, שזה משמעותי, לכן לאגח ט יש פוטנציאל בעתיד הרחוק)

yel5

Active member
שעבודים

1. השעבודים הקיימים (לפני ההסדר)
א. שעבוד מדרגה 1 שנרשם לטובת נאמן (לנושי האגח) על 100% ממניות החברה הקפריסאית Bouttenne ת.ז קפריסאית HE385643.
ב. שעבוד צף מדרגה 1 לנאמן על נכסי Bouttenne.
ג. שעבוד (משכנא) מדרגה 1 שנרשם ל Bouttenne על מבנים וזכויות בפרויקט Century. ראה בטוחות שהוענקו לאגח ז והועברו לאגחים ח+ט+שטר הון.
ד. שעבוד מדרגה 1 שנרשם לטובת הנאמן על 100% מניות החברה הרוסית Autoprioritet.

2. השעבוד הנוסף (נוסף בהסדר)
שעבוד לנאמן האגח על 100% ממניות החברה הקפריסאית Boutonne ת.ז קפריסאית HE375916 ועל 100% אחזקה החברה הקפריסאית בחברה הרוסית Petra-8 LLC בעלת פרויקט נדלן למגורים בסנט פטרסבורג.

נערך לאחרונה ב:

dw

Active member
מנהל
בדיעבד ההחלטה שלנו לקנות את ח' ב 80 היתה שגויה, שכן כרגע הוא נסחר ב 70.
היה עדיף לוותר על קניה ב 80 (שמשמעותה כמו קניית היתרה ב 76) ולקנות עכשיו את היתרה ב 10% הנחה.

אממה? אין כ"כ מוכרים ב 70 אלא קונים, והמוכרים מתחילים להיות ב 74, שזה כבר לא כ"כ רחוק ממחיר הקניה שלנו.

אפשר להבין את הקונים בספר הפקודות - באזור ה 70 מדובר בתשואה פוטנציאלית של 50% תוך שנתיים. אין הרבה אגחי זבל כאלה בשוק.
אז למה שמישהו שפוי יסכים למכור במחיר כזה? אם צופים בעיות עם מימושי הנדלן.
למי שקונה לפידיון התנודה הזו פחות משנה ומה שחשוב זה אם רומן יצליח לממש את הנדלן. אם כן אז מבחינתנו אפשר לסגור את הבורסה לשנתיים הקרובות.
מה שעוד נחמד זה שאין לנייר קורלציה עם ישראל. זה עניין פנימי רוסי. עד כדי שער החליפין (פידיון בשקלים).

yel5

Active member
יותר מענין מניתוח בדיעבד הוא ניתוח העתיד או תשובה לשאלה האם לחברה נכסים בשווי מספיק לפרוע אגח ח בפארי? התשובה שלי היא חיובית ולכן גם בטווח 70-80 אני קונה ממנו. מחזיק ח+ט.

יותר מענין מניתוח בדיעבד הוא ניתוח העתיד או תשובה לשאלה האם לחברה נכסים בשווי מספיק לפרוע אגח ח בפארי? התשובה שלי היא חיובית ולכן גם בטווח 70-80 אני קונה ממנו. מחזיק ח+ט.
איך הגעת לתשובה חיובית? גם בהנחה של 100 רובל לדולר?

yel5

Active member
הלהיט החם שלי לאחרונה הוא אגחי מירלנד (הכל באג').

עשיתי תחשיב בו הסקתי שבאגח ח נקבל פארי ובאגח ט ניפרע בכמה עשרות אג' (בין אם יומר למניה או לא).

לאור זאת, מתקבל שאגח שאני קונה בשוק ב 76 ואקבל בגינו 100 ישאיר לי רווח של 24 אג. עם רווח זה אוכל לקנות 2 אגחי ט.

כמובן שקניתי כבר היום את אגחי ט. ההסבר נועד לומר בעצם שברווחי ח אני רוכש את ט, ואם התמורה בתרחיש קיצון ב ט תהיה 0, אז לא ארוויח מרכישת האגחים. אך מכיוון שהגעתי למסקנה שנקבל באגח ט כמה עשרות אג', אני מצפה להרוויח בשני האגחים.

מחזיק באגחים ח+ט. אין כאן המלצה כלשהיא.

см
הלהיט החם שלי לאחרונה הוא אגחי מירלנד (הכל באג').

עשיתי תחשיב בו הסקתי שבאגח ח נקבל פארי ובאגח ט ניפרע בכמה עשרות אג' (בין אם יומר למניה או לא).

לאור זאת, מתקבל שאגח שאני קונה בשוק ב 76 ואקבל בגינו 100 ישאיר לי רווח של 24 אג. עם רווח זה אוכל לקנות 2 אגחי ט.

כמובן שקניתי כבר היום את אגחי ט. ההסבר נועד לומר בעצם שברווחי ח אני רוכש את ט, ואם התמורה בתרחיש קיצון ב ט תהיה 0, אז לא ארוויח מרכישת האגחים. אך מכיוון שהגעתי למסקנה שנקבל באגח ט כמה עשרות אג', אני מצפה להרוויח בשני האגחים.

מחזיק באגחים ח+ט. אין כאן המלצה כלשהיא.
בהנחת איזה שער רובל הגעת לפארי בח'?

yel5

Active member
התחשיב שלי הוא לפי השווי ב $ של הנכסים כפי שמופיעים בדוח Q3. אני בטוח שנעשתה שומה איפשהוא בשנה האחרונה.
שער החליפין של רובל ל $ שמר על רמה יציבה יחסית בשנה האחרונה (כפי שמראה הטבלה הבאה). לכן גם המחיר ב $ שמר על רמתו היציבה (מנקודת ראות שע"ח רובלים ל $).

1642100201311.png

נערך לאחרונה ב:
התחשיב שלי הוא לפי השווי ב $ של הנכסים כפי שמופיעים בדוח Q3. אני בטוח שנעשתה שומה איפשהוא בשנה האחרונה.
שער החליפין של רובל ל $ שמר על רמה יציבה יחסית בשנה האחרונה (כפי שמראה הטבלה הבאה). לכן גם המחיר ב $ שמר על רמתו היציבה (מנקודת ראות שע"ח רובלים ל $).

צפה בקובץ המצורף 40689
להניח יציבות שער הרובל זו ממש אופטימיות...
חבריי הרוסים שעדיין יש להם עסקים ברוסיה (הרבה נסגרו או נמכרו בזול, לצערם) משערים שער 100 בקרוב.
ואם תפרוץ מלחמה (תבדוק ב-CNN, משבר רוסיה-נאטו או רוסיה-Tוקראינה) - שער הרובל יהיה הבעיה האחרונה של המשקיעים במדינה.

לדעתי הצנועה מאוד - הרווח הפוטנציאלי היום, לא מצדיק את הסיכון.

dw

Active member
מנהל
להניח יציבות שער הרובל זו ממש אופטימיות...
חבריי הרוסים שעדיין יש להם עסקים ברוסיה (הרבה נסגרו או נמכרו בזול, לצערם) משערים שער 100 בקרוב.
ואם תפרוץ מלחמה (תבדוק ב-CNN, משבר רוסיה-נאטו או רוסיה-Tוקראינה) - שער הרובל יהיה הבעיה האחרונה של המשקיעים במדינה.

לדעתי הצנועה מאוד - הרווח הפוטנציאלי היום, לא מצדיק את הסיכון.
מסכים. העימות באוקראינה והסנקציות בעקבותיו מדאיגים, לכן הייתי נזהר מלהגדיל חשיפה למירלנד בעת הזו.
לא מוכר מנגד את מה שיש אבל גם חושש להגדיל. ממילא היקף החשיפה שלי לפירמה מוגבל כך שגם בתרחיש כשל מוחלט זה לא סוף העולם, ולא נראה לי שיגיעו לכך.
הכי גרוע נחטוף תספורת באגח ח' ואגח ט' יושמד. I can live with that.

למעלה