מירלנד אגח ז: הולכים לעבור את 30 אג'?

• פותח הנושא yel5
  • פורסם בתאריך

yel5

Well-known member
האגח עלה ב 15% בשבועיים. כנראה בגלל הערכה שההסדר יאושר בקרוב. גם הזכיות בזירה המשפטית מול עירית מוסקבה תורמות לעליות.
מחזיק באגח.

dw

Well-known member
מנהל
התקדמות עם בירוקרטיית ההסדר + התקדמות עם מוסקווה + מחירי נפט גבוהים שעושים טוב לכלכלה הרוסית: 73 רובל לדולר. אם ירד לאזור ה 60 זה ייקל עליהם עוד.
USD RUB Chart - Dollar Ruble Rate — TradingView

dw

Well-known member
מנהל
התקדמות עם בירוקרטיית ההסדר + התקדמות עם מוסקווה + מחירי נפט גבוהים שעושים טוב לכלכלה הרוסית: 73 רובל לדולר. אם ירד לאזור ה 60 זה ייקל עליהם עוד.
USD RUB Chart - Dollar Ruble Rate — TradingView
הרובל ממשיך להתחזק, פחות מ 72 רובל לדולר כרגע.
פוטין כנראה לא מתלונן על העלייה במחיר הגז הטבעי לאחרונה :p

yel5

Well-known member
יופי לנו. 7 אג' בתוספת הצמדה בדרך אלינו. מרענן.

yel5

Well-known member
תשלום של 39.6 אג' הוא מתעתע ולא ממשי. כל המספרים במיליונים.

לפני ההסדר קיימים 281
פרעון 20 יניב לנו 7 אג' מבורכות + הצמדה.
יונפק אגח ח בסכום 80
יונפק אגח ט להמרה בסכום 110. שימו לב, החברה יכולה להמיר אגח זה למניות.
יונפק שטר הון בסך 51 שגם ניתן להמרה למניות.
הקטנת חוב ב 20.
אם תחברו כל המספרים הנל, תגיעו ל 281 הקיימים היום.

לעניות דעתי, לאחר הקטנת חוב של 281 ב 20 וכן ויתור על 20, נותרנו עם ני"ע מ 2 סוגים:
1. אגח ח רגיל בהיקף 80
2. ני"ע שונים בהיקף 161 שניתנים להמרה למניות.

לא יודע איזה משקל צריך לתת לני"ע להמרה. מטעמי שמרנות, העובדה שניתנים להמרה למניות מצדיקה לסווג אותן כמניות. במקרה זה, נותרנו עם 80 בלבד. כלומר 261 קטנו ל 80.
הייתי מסכם ואומר ש 281 אגחים לפני ההסדר הפכו ל 80 אגחים + 161 ניע שניתנים להמרה למניות. דבר ודאי אחד הוא שלפני ההסדר ואחריו, נושי האגח הם הבעלים בחברה.

נערך לאחרונה ב:

dw

Well-known member
מנהל
ראיה מעניינת.
שים לב שזה 80 אגחים + 161 ני"ע + ... 20 מזומן.
האגחים והמזומן לבדם יביאו אותנו בערך לריקברי הזה.

לגבי הני"ע החדש, נגיד מניה, בהתחשב בצמצום המשמעותי בחוב זה יכול להיות ני"ע מעניין (אם כי די מסוכן), כך שנכון לעכשיו נראה לי שיכול להיות שאשאירו בתיק ולא אמהר להנזילו. אם החברה תתאושש זה יכול לייצר אפסייד די מרשים יחסית ל 31 אגורות של היום.
שוב. זה יהיה נייר מסוכן. יותר מסוכן ממה שבד"כ אני נוהג להחזיק בתיק.

270552

Active member
לפי תוכנית ההסדר אגח ח אמור להיות 90 מליון ש"ח ולא 80 מליון ש"ח. האם טועה?
האם לפי כתב ההוראות שנחתם ב 25.8.21, החברה הפקידה 50 מליון ש"ח אצל הנאמן?

לפי תוכנית ההסדר אגח ח אמור להיות 90 מליון ש"ח ולא 80 מליון ש"ח. האם טועה?
האם לפי כתב ההוראות שנחתם ב 25.8.21, החברה הפקידה 50 מליון ש"ח אצל הנאמן?
אתה מתייחס לתכנית ההסדר הישנה.בפועל העבירו 10 מליון מאגח ח' לאגח ט'
כך שיהיו 80 מליון אגח ח ו 110 מליון אגח ט

שים לב ש 16 מליון מתוך 80 מליון מתוך אגח ח אמורים להיפרע כבר ב 31.12.21
שבסוף יוצא כאילו החזר של 13 אג' לאגח ועוד 224.8 מליון ע.נ. אגחים ח וט ושטרי הון.

270552

Active member
לא יודע מתי נעשה השינוי.
העדכון האחרון במאיה הוא הנוסח העדכני שפורסם ב 12/8/21 ואושר באסיפת מחזיקי אגח ב ביום 18/8/21
אשמח לקבל הפניה אל הדווח על השינוי.
לגבי התשלום הנוסף בסוף השנה אתה צודק.
להבטחת התשלומים היה אמור לפי כתב ההוראות שנחתם ב 25/8/21, עד ה 10/9/21, להיות מופקד סך 50 מליון ש"ח בחן הנאמן. אין דווח שזה קרה, לא יודע למה.

dw

Well-known member
מנהל
מחזור חריג של 1.4 מלש"ח באגח מירלנד

yel5

Well-known member
בימש בקפריסין אישר ההסדר. נותר כעת אישור בימש בישראל. נדמה לי שזהו האישור האחרון הנותר להפעלת ההסדר.
ניחוש פרוע שלי אומר שמאחר וההסדר קרוב, הציבור נערך לו. מחזיקי אגח שלא מעונינים להיכנס אליו מוכרים, ומשקיעים שמעונינים בו קונים האגח.
בכל מקרה, המחזיקים הותיקים והחדשים יפגשו בקרוב תשלום נאה של 7 אג' בתוספת ריבית שנצברה.
מחזיק ועדיין מתלבט האם להיכנס להסדר.

dw

Well-known member
מנהל
בימש בקפריסין אישר ההסדר. נותר כעת אישור בימש בישראל. נדמה לי שזהו האישור האחרון הנותר להפעלת ההסדר.
ניחוש פרוע שלי אומר שמאחר וההסדר קרוב, הציבור נערך לו. מחזיקי אגח שלא מעונינים להיכנס אליו מוכרים, ומשקיעים שמעונינים בו קונים האגח.
בכל מקרה, המחזיקים הותיקים והחדשים יפגשו בקרוב תשלום נאה של 7 אג' בתוספת ריבית שנצברה.
מחזיק ועדיין מתלבט האם להיכנס להסדר.
אני בחרתי לממש חלק משמעותי מהפוזיציה בנייר לפני ההסדר, בין השאר הודות לעליה לקידומת 3X שהגדילה אצלי את חלקו בתיק. זה בכ"ז אגח זבל די מסוכן מבחינתי, ופחות כוס התה שלי.
אבל... מצד שני חבל לי לממש הכל ברמות האלה כי גם בשער 35 עדיין יכול להיות אפסייד נאה לשנים הבאות:
לפי דוח תזרים המזומנים הצפוי בעמ' 15 בדוח Q2 האחרון הם יוכלו לשלם את 21/22/23 שזה לבד כבר כמה עשרות אחוזים יותר מהיום ובנוסף יהיה בונוס של אקוויטי, שעשוי להיות משמעותי. אפילו המניה, שהייתי מצפה שתסחר ב 1 אגורה, ואישית כיום לא הייתי נוגע בה עם מקל, נסחרת בשער 7 (וזה כבר לאורך כמה חודשים, לא בליפ רגעי). לכן לך תדע עד כמה משמעותי עשוי להיות האפסייד הזה.
אם, באופן פלא, רומן יצליח לחלץ פארי מהזבל הזה, אז אוכל את הלב אם אממש הכל בשליש פארי.
איזה מזל שלא הסכמנו להצעת הרכש בזמנו. מזכיר קצת את סירובנו מול אלשטיין באידיבי.

מירלנד - דוח רבעון 2/חצי שנתי לשנת 2021- תיקון דוח | מאיה – הבורסה (tase.co.il)

מחזיק ולא ממליץ

270552

Active member
כמה אג נקבל בהסדר ?
אם מבין נכון,
בבצוע ההסדר 7 אג קרן + 2 אג רבית שנצברה.
בסוף 2021 עוד כ 6 אג פרעון 18% מאגח ח.
בסוף 2022 עוד כ 12 אג פרעון 36% אגח .
בסוף 2023 עוד כ 15 אג פרעון יתרת אגח ח.
בנוסף בסימן שאלה גדול יותר 38 אג מפרעון אגח ט בסוף 2026 ועוד 19 אג משטרי ההון ב 1.1.27.
מה שיקבע את התמורה האמיתית יהיו התמורה בביצוע ההסדר +מחירי השוק לאגח ח,ט ושטרי ההון בימי המסחר הראשונים

Reem88

Well-known member
רוסיה הולכת להרוויח ממשבר האנרגיה באירופה, האם זה יכול להשפיע לטובה על האגחים של מירלנד ?

למעלה