"מיקרוקוסמוס מעגלי חיים"

טשטושה

New member
"מיקרוקוסמוס מעגלי חיים"

תיראו איך החיים משחקים איתנו משחק: לפעמים, אנחנו כל כך טרודים במקום של להיות נוכחים, של לסחוב את העבר על כתפינו ולמלא בו את כל כולנו - או חרדים לקראת העתיד וממלאים את זמננו במיני תוכניות ותכנים שישאו פרי בעתיד מתי שהוא - שאנחנו מחמיצים את כללי המשחק ואם לא די בכך, את הכייף, את השמחה, את התובנות הנגזרות בדרך ובעיקר את החוויה שמסמלת כל כך את הווית הרגע, את ההווה שחולף ממש בעוד שניה אופסססס חלף... הנה חווינו אל מול עיננו השבוע מעגל שהחל להערכתי לפני שנתיים לערך : אולי תחילתו של המעגל ד´אז נראתה מבטיחה, עוררה בנו תחושת חיים מחודשת, הקיצה בנו את התקוה מחדש שהרי עוד לא אבדה תקוותנו היא בת אלפיים שנות .... במהלך האמשים האחרונים הדהדה אותה תקוה´לה בין העיניים שראו, לשכל שפיענח <או לפחות ניסה> עבר זעק את תולדותיו, עתיד הבטיח את תקוותיו וההווה?.... ההווה הדהד בין כל אלו כמו כדור אומל במשחק סקוו´אש של מישהו בכושר מופלא והמון מתח לפרוק: מה יגידו ימים איני יודעת, את העבר פסקתי מלנתח - גם דעת ההסטוריונים נתפסת בעיניי כאינטרפטאציה במוחו/מצב רוחו/דעתו ומתוך הוויתו של מאן דהו אני כן יודעת שהמראות היו קשים מנשוא אולי כי מהחד הדעת אינה תופסת איך אפשר לעקור אדם, ילד, איש, אישה ומשפחה מביתו/חייו ושליחותו ומאידך תיקוה´לה גם אם הוכיחה את עצמה וגם אם לאו היא זו שמפעמת בחזותינו, היא האחיזה הכמעט בודדה שמוליכה אותנו אלי המחר - גם אם הוא קשה ונורא... אז מכרתי במחיר מוזל את העקרונות - הנחתי אחר כבוד את הדעות הפוליטיות לכל מי שירצה לקחת לא נותר לי אלא לאפשר לאם כל התקוות למלא בי את אשר היא התאמנה בו לפחות שנות אלפיים ולהצטרף למשחק - מי יודע? אולי ננצח, אולי נפסיד, אולי תיקו - אולי? מה שבטוח הוא שנחווה את הדרך וזו - זו השתנתה לא במעט בגישתה... החל בגוף ששלח אנשי צבא ומשטרה ללמוד שנה שלימה איך להתמודד עם סיטואציה שכזו: עבור בראשי ישובים שהתחבטו במה שעתיד היה להגיע והחליט על דרך התמודדות - וכלה באזרח הבודד, בילד הקטן שנכנס לרכב, נפרד בדמעות ולמרות שכולם חשבו שהוא לא מבין? הוא הבין נפלא ודמע חרש את כאב הפרידה הכל כך תרתי משמע. היי ברוכה ארץ מולדת - אולי זו גישה מהפכנית ואחרת אך אני מרגישה בת מזל שנבחרתי לחיות כאן, ללמוד ולחוות כאן דרך ארץ על בשרי רגע רגע, דקה דקה חיים שלמים של תובנה. לא יודעת מה היתה כוונתו של יענק´לה רוטבליט בשירו "דרכנו" "לא קלה היא, לא קלה דרכנו ועינייך לפעמים כה נוגות עוד שדות פורחים יש לפנינו עוד הרים גבוהים, וצונני פסגות" אך אני מסכימה עם מילותיו, שותפה לתיקוה ומיחלת ליום בו נוכל להבין שלא הפרס הממתין בקצה הדרך הוא זה שחשוב - אלא ה ד ר ך !!!

שמים1

New member
טש....../images/Emo39.gif

שבוע קשה עבר העם שלנו...הילדים שלנו...הצבא..השוטרים... זעזוע עמוק לכולם, לכולנו..... ימים יגידו אם הצעד היה נבון...תחושת בטן עמוקה אומרת לי שלא.... אבל כדאי לנסות ולעשות צעד כואב כדי להתקרב לשלום (אשרי המאמין)..... את יודעת להביא את הדברים...כמות שהם כואבים , נכונים , אמיתיים. ומאחלת לעם שלנו שהתקווה לא תאבד לנו לעולם. שבוע טוב

לטשטושה ../images/Emo141.gif

אני מוטרד מאוד ממה שהולך להיות, אבו מאזן וכל העולם לא יוותרו על הגדה המערבית, נצטרך להחזיר אותה, ואם אנחנו עכשיו מתמלאים ברגשי אשם, אז מה יהיה אז ??????? המשפט הזה של עזה תחילה, מתנגן כבר שנים, הרבה שנים, זה לא שפיתאום יום בהיר אחד קמנו והחלטנו לצאת משם, כל אלה שעברו לגור שם ידעו שמתנהלת מערכה רצינית על הנושא הזה. אם אנחנו נתמלא עכשיו ברגשי אשם, אנחנו נתפורר לגמרי כשיגיע שלב ב', ושלב ב' הולך להגיע ואין מנוס ממנו, גם אז, זה לא יהיה הפעם הראשונה שמאיימים בפינוי, וגם אז צריך לומר שכל מי שעבר לגור שם ידע למה שהוא נכנס. אם זה יהיה ביבי או שרון, בסופו של דבר נצטרך לצאת משם. הציבור הדתי, רכש הרבה חברים ותמיכה בזמן האחרון, היה כדאי מאוד שזה יופנה לבניה בתוך הארץ, כי אם נמשיך כך, וימשיכו הערבים להתרבות בקצב חריף, נפסיד גם את יפו וגם את חיפה. אנחנו צריכים להתנתק מהם, לא נתנק והם יהיו הרוב במדינת ישראל. אני מריח הרבה הרבה שינאה בפתח, אני מפחד מיותר מדי ייסורי מצפון שאנחנו מלבישים על עצמינו. היינו חייבים לצאת משם. והאנשים שם, ידעו כל הזמן שהנושא הזה בדיון בתוך העם. הנושא הזה הולך להבעיר בנו אש. חייבים להחזיק אותו בפרופורציה הנכונה.

טשטושה

New member
תודה מריפוסו, שמים וסייח...

קשה להגיד שאיני מוטרדת - זה יהיה שקר גס יחד עם זאת, אין (לי) כל דרך אחרת מאשר זו שד כה הוכיחה עצמה כעובדת ומצליחה ושמה.....תקוה ! כשהולכים בעקבות התקוה - עושים את הדרך,בוחנים, בודקים, מוודאים אם זו אכן הדרך הנכונה - זו העשיה.. ואין לנו כל אופציה אחרת. תודה לכם,

elninyo

New member
../images/Emo19.gif"לא קלה היא, לא קלה דרכנו.."

ומתבוששת... ובדרך העולה לבירה, העם מתגושש, חמרים חמרים...

תותית11

New member
טשטושה יקרה

עברנו וחווינו בימים האחרונים פרק היסטורי שעוד הרבה ידובר עליו. ממרומי ההסטוריה מי אנחנו שנשפוט?.. שנדע אם טוב או רע? מה שכן ידעתי ,כמו כולם, בימים האחרונים זה צער וכאב עמוק וחוסר תקווה. ואת ביטאית את הכל כל כך יפה

תותית11

New member
את זוכרת טשטושה..

כשהעפנו עפיפונים פעם ..כשהיינו קטנות? והטיירה עפה גבוה גבוה והגיעה עד השמיים כמעט ואז הייתי בטוחה שכל המשאלות והתקוות שלי תתגשמנה.. למה הפסקנו להעיף עפיפונים כשגדלנו?

alondli

New member
לא כולם הפסיקו..../images/Emo8.gif זה תלוי..גם בנו

..הקטע הזה של..להפסיק להאמין יותר בפיות טובות, להתכסות שריון..אחד או יותר...וכן, גם להפסיק להעיף עפיפונים..

אלונדי, מי הפסיק להאמין? אני כל יום

ממציאה לי את העולם מחדש... עם תוכניות חדשות, תקוות, אהבות... הזמנות חדשות... מהיקום... ויכול להיות אפילו... שאני בדרך למישאלה מספר 2... (תאומים כבר השגתי...
) יום מקסים לכם.

alondli

New member
..../images/Emo24.gif לך חללית שאת מרגישה את..

החיים ולא רק חייה אותם..
לא לכולם זה קורה, לא תמיד זה מובן מאליו...

טשטושה

New member
אני דוקא זוכרת היטב שלא מזמן

אלון עם הדלי העיף עפיפונים - גם אני עוד לא הפסקתי להעיף עפיפונים אבל זה בגלל שאני בעצם עדיין ילדונת ועדיין לא מתאימה לגיל החדר אולי בעוד 20 30 שנה, אפסיק לבינתיים קוזינה יקירה, העפיפונים, שהם סוג של תקוה מהולה באילוזיה עדיין מעופפים על חוף הים או במדשאה הציבורית הקרובה לי ולתקוה'לה יש קשר מאוד מיוחד... תודה שהזכרת לי תות'קה, מחר אחה"צ נראה לי מתאים בהחלט מצטרפת?. כל המשפחה תהיה...

למעלה