מיפרקיות אגדיות.

מצב
הנושא נעול.
תמונת הטייגר מהגרסה האנגלית - 1998

נו את זה גם לי יש
אבל לי אין סורק, אבל מתי היה צבע כזה מזעזע לאוטובוס. אגב ב-95 כשהייתי במוזאון ראיתי אותו שם. בצילומים שלכם לא ראיתי אותו. מישהו יודע את הסבר הצבע. ואגב בשנת העשור, היתה תערוכת העשור בבניני האומה, וזכיתי להיות שם בתור ילדה וזאת היתה גם הפעם הראשונה שנסעתי לירושלים WOW
לחוברת של המוזיאון גם גירסה אנגלית, עם יותר תמונות ויותר דגמים חדשים: מרצדס 404 ישראלי (84-867-01) וגרמני (40-939-00), Volvo של Jonkheere (עירוני - 85-000-01 וביניעירוני - 86-209-01 וכן 84-627-01 שמופיע גם בגירסה הישנה). מופיע עם מרצדס 303 ישראלי (84-132-01) וגרמני (84-290-01) וגם מידיבוס מרצדס (84-663-01) וכמובן - מרצדס 504 (85-137-01). מופיעות גם תמונות נוספות של שיקום האוטובוסים.

ארזS

New member
../images/Emo51.gif לא ידעתי שיש חוברת כזאת...

לחוברת של המוזיאון גם גירסה אנגלית, עם יותר תמונות ויותר דגמים חדשים: מרצדס 404 ישראלי (84-867-01) וגרמני (40-939-00), Volvo של Jonkheere (עירוני - 85-000-01 וביניעירוני - 86-209-01 וכן 84-627-01 שמופיע גם בגירסה הישנה). מופיע עם מרצדס 303 ישראלי (84-132-01) וגרמני (84-290-01) וגם מידיבוס מרצדס (84-663-01) וכמובן - מרצדס 504 (85-137-01). מופיעות גם תמונות נוספות של שיקום האוטובוסים.
לא ידעתי שיש חוברת כזאת...

צבעי ה- 66-064: ההסבר:

על החוברת שלי לא כתוב תאריך, אבל לפי התמונות באלבום היינו שם 1995, כך שהחוברת הנוכחית עוד לא יצאה. ובחוברת שלי מראים את מרצדס O303 כמוביל בתנועה מתמדת. מאז בינתיים הם הגיעו לרוסיה (מגניב) וגם הלוגו הו עדיין הלוגו הקודם. אגב, בחוברת הנוכחית יש את הלילנד טייגר אדום צהוב שכתבתי עליו
(צבעים מזעזעים) מזכיר לי גלויה ישנה שראיתי בארכיון של הפורום ליד תחנת רכבת מרכז בחיפה, עמד שם אוטובוס צבוע בצבעים המוזרים הללו, מי יודע אולי זה זה? למרות שגלויות גם צובעים לפעמים לפי החשק שלהם.
ראשית מדובר בשני אוטובוסים כאלה: 66-063, 66-064. הצביעה בצבעי אדום-צהוב היתה דמיונית ומוטעה. רק אח"כ תוקנו הצבעים לצבעים הנכונים. דני גולדשמידט דאג לעניין ספציפי זה. 2 האוטובוסים השתייכו להמקשר ונרכשו בחודש ינואר 1958. היו להמקשר גם אוטובוסים נוספים דומים אך לא זהים כגון: 66-378 וכו". 66-063 הוצא משירות בנובמבר 1979. 66-064 הוצא משירות בדצמבר 1979. 66-378 הוצא משירות ביום 03.01.1980. ערב נפלא, אביתר.

ליילנד

New member
אביתר ../images/Emo51.gif לך ../images/Emo141.gif

ראשית מדובר בשני אוטובוסים כאלה: 66-063, 66-064. הצביעה בצבעי אדום-צהוב היתה דמיונית ומוטעה. רק אח"כ תוקנו הצבעים לצבעים הנכונים. דני גולדשמידט דאג לעניין ספציפי זה. 2 האוטובוסים השתייכו להמקשר ונרכשו בחודש ינואר 1958. היו להמקשר גם אוטובוסים נוספים דומים אך לא זהים כגון: 66-378 וכו". 66-063 הוצא משירות בנובמבר 1979. 66-064 הוצא משירות בדצמבר 1979. 66-378 הוצא משירות ביום 03.01.1980. ערב נפלא, אביתר.
אביתר
לך

כמו שחשבתי שהצבעים האלה מוטעים, הם מאוד צרמו לי בעין. ולא היה להם אפילו רמז בזכרוני. אגב גם השוסון שמצולם בחוברת צבוע בצבעי חום ובז' נראה לי גם מוטעה ואכן הם צבעו אותו בצבעי אגד באופיניים לאותה תקופה, האם אני צודקת?

את צודקת 100 אחוז יקירתי !!../images/Emo141.gif

אביתר
לך

כמו שחשבתי שהצבעים האלה מוטעים, הם מאוד צרמו לי בעין. ולא היה להם אפילו רמז בזכרוני. אגב גם השוסון שמצולם בחוברת צבוע בצבעי חום ובז' נראה לי גם מוטעה ואכן הם צבעו אותו בצבעי אגד באופיניים לאותה תקופה, האם אני צודקת?
את צודקת 100 אחוז יקירתי !!

מצטער על ההקפצה

מצטער על ההקפצה
רק עכשיו ראיתי את השרשור אחרי יומיים שלא הייתי על המחשב. סתם רציתי לציין שה-064 היה בעבר האוטובוס של סבא שלי..

ארזS

New member
נצל"ש לעוד תמונה מעניינת לדעתי../images/Emo70.gif

בבקשה . ואם כבר סרקתי לך את זה
אז הנה עוד סריקה של עמוד עם שלושה אוטובוסים ביחד.
נצל"ש לעוד תמונה מעניינת לדעתי

וגם תמונה זאת לקוחה מהחוברת שחולקה במוזיאון אגד. לפי מה שכתוב בחוברת, האוטובוס הזה הוא מודל 1952, אבל מספר הרישוי נראה לי חדש לעומת 1952 . האם מישהו זוכר אם בשנת 1952 היו כבר כאלה מספרי רישוי ? והאם מישהו מזהה את התחנה שבה צולמה התמונה הזאת ? אינני רואה מספר קו כך שהניחוש קצת קשה בשבילי. זה נראה לי דומה לתחנה בהרצליה אבל אני בכלל בכלל לא משוכנע בכך. האם יש מישהו עם ניחוש (או ידע) טוב מזה ?

ליילנד

New member
אני גם חושבת שהמספר

וגם תמונה זאת לקוחה מהחוברת שחולקה במוזיאון אגד. לפי מה שכתוב בחוברת, האוטובוס הזה הוא מודל 1952, אבל מספר הרישוי נראה לי חדש לעומת 1952 . האם מישהו זוכר אם בשנת 1952 היו כבר כאלה מספרי רישוי ? והאם מישהו מזהה את התחנה שבה צולמה התמונה הזאת ? אינני רואה מספר קו כך שהניחוש קצת קשה בשבילי. זה נראה לי דומה לתחנה בהרצליה אבל אני בכלל בכלל לא משוכנע בכך. האם יש מישהו עם ניחוש (או ידע) טוב מזה ?
אני גם חושבת שהמספר
הכתום לא מתאים ל-1952, גם הצביעה של האוטובוס לא, אבל אצלי כתוב בכלל שנת יצור 1950 ויכול להיות שהוא עבד הרבה שנים וזה צולם בתקופה יותר מאוחרת. אגב זאת נראית לי התחנה של נס ציונה.

ארזS

New member
OK אשמח מאוד אם יש עוד מישהו

אני גם חושבת שהמספר
הכתום לא מתאים ל-1952, גם הצביעה של האוטובוס לא, אבל אצלי כתוב בכלל שנת יצור 1950 ויכול להיות שהוא עבד הרבה שנים וזה צולם בתקופה יותר מאוחרת. אגב זאת נראית לי התחנה של נס ציונה.
OK אשמח מאוד אם יש עוד מישהו
שיש לו איזה רעיון בנוגע לאוטובוס הזה (איפה צולם ובאיזו שנה). תודה מראש.

ליילנד

New member
../images/Emo163.gif נס ציונה

נס ציונה
אני ממש בטוחה שזאת תחנת נס-ציונה, אפילו הטלפון הציבורי נמצא במקום הנכון כמו שאני זוכרת אותו. גרתי מ-1964 ברחובות עד 1975 ועברתי שם המון וכמובן לאוטובוס שלנו 200 היתה תחנה שם. התמונה נראית לי בהחלט מתקופת 64 פחות או יותר, (מתי החליפו את מספרי הרישוי לצהוב?). כמו כן תא הטלפון הציבורי גם הוא אופייני לאמצע שנות ה-60 פחות או יותר. בטח לא לשנות ה-50.

צחקן

New member
ניאולי יש לך אחת מהטיול בירושלים ?

בבקשה - מפרקית אדומה לצחקן

לא אני צילמתי. זה לקוח מהחוברת שחילקו לנו במפגש שהיה במוזיאון של אגד. לצערי הסורק שלי לא משובח אבל אני מקווה שזה יעזור לך. וככה גם מי ששאל מה זאת מפרקית אדומה יוכל לראות.
ניאולי יש לך אחת מהטיול בירושלים ?
ב"ה סליחה שאני כזה חוצפן... .

צחקן

New member
אתה יכול לתת לינק...

מה מירושלים ?
הרי פרסמתי כאן את כל התמונות שצילמתי שם.
אתה יכול לתת לינק...
סב"ה אני מאוד עסוק במיפקית הזאת. שובר תראש. פשוט התחלתי מעכשיו לעשות סקיצה קבועה בשביל שאם אני ארצה לעשות משהוא שלא יהיה לי פנצ'רים בדגמים שאחד גבוהה ואחד נמוך, אחד ארוך ואחד קצר. אז הקיצרף, אני שובר את הראש איך למרוח את האטובוס (הרי יש רק 3 חולונות נורמלים בצד הדלתות.

ארזS

New member
איזה לינק אתה רוצה ?

אתה יכול לתת לינק...
סב"ה אני מאוד עסוק במיפקית הזאת. שובר תראש. פשוט התחלתי מעכשיו לעשות סקיצה קבועה בשביל שאם אני ארצה לעשות משהוא שלא יהיה לי פנצ'רים בדגמים שאחד גבוהה ואחד נמוך, אחד ארוך ואחד קצר. אז הקיצרף, אני שובר את הראש איך למרוח את האטובוס (הרי יש רק 3 חולונות נורמלים בצד הדלתות.
איזה לינק אתה רוצה ?
לשירשור מירושלים ? זה בכלל לא בעייה למצוא, אבל הנה בשבילך לינק שלא תתאמץ

צחקן

New member
אפשר גם מיפרקיות ירוקות !!!.

מיפרקיות אגדיות.
ב"ה למישהנהוא יש תמונות של "המיפרקיות האדומות" של אגד ? אני מעוניין לעשות אחת להרכבה ואני מבקש שאל תעלו לשישור תמונות בשבת.כ"כ אשמח מאוד אם תביאו לי תמונות של שאר אטובוסי אגד (ולא תמנות של נידרופלור של אגד). תודה מראש !!!
אפשר גם מיפרקיות ירוקות !!!.

מצב
הנושא נעול.
למעלה