מיס רונד - מלכת היופי השמנה, בצרפתית

עופר 123

New member
מיס רונד - מלכת היופי השמנה, בצרפתית

לפני כמה ימים היה אירוע נהדר, שלצערי התקיים במרחק של 3,200 ק"מ מכאן: מלכת היופי הצרפתית במידות גדולות. המתמודדות נבחרו במהלך השנה בתחרויות אזוריות ברחבי צרפת, והגמר הגדול התקיים בפריז לפני שבועיים. מעבר לשלבים השגרתיים של החלפת כמה סוגי בגדים, ואפילו הלבשה תחתונה לא פרובוקטיבית מדי, היה כרגיל גם שלב הראיונות. בשלב הזה המתמודדות לא דיברו על איך הן יביאו שלום עולמי וילחמו ברעב באפריקה, אלא הלכו על הדברים יותר אמיתיים מן החיים: הן לא חששו להעלות את קשיי ההתמודדות מול החברה, מציאת בגדים שווים במידות גדולות, והעמידה מול אנשים שהדבר שיחיד שמציק להם בעין הוא המשקל שלך. הזוכה, קבלו אותה במחיאות כפיים סוערות, היא הסלין בלאנשו, בת 29
. אני שם לרגע את הוויכוח אם תחרויות יופי זה משהו שצריך לעודד או למחות עליו, ופשוט שמח על כך שיש תחרויות כאלו. נכון שכרגע הן מדגישות את האפליה האנטי-שמנית, ונכון שבמתכונת הזו יש משהו מאוד לא נוח בהפרדה הזו, ובכל זאת, אני בוחר להתעודד מתחרויות כאלו: כל אחת כזו היא עוד מאבק נגד הנסיון להסתיר נשים שמנות ונגד הרצון להעלים אותן לתוך בגדים שחורים ומטשטשים. עשתה לי חשק לפריז, ההודעה הזו

קליספרה

New member
הוא מתקיים גם בישראל

ואני לא מבינה מה השמחה הגדולה כשבחורה במידה מלאה תזכה בתחרות מלכת יופי בלי תיוגים אז אני אשמח

עלמה88

New member
קשה לי להתעלם מההפרדה, מההדגשה של האפליה

כל עוד מפרידים ומפלים נשים שמנות מסתתרות ולובשות שחור ומטשטש אי מעריכה את ה-fat activism האמריקאי - אנשים שמנים שיוצאים וקוראים אנחנו מוצלחים!

למעלה