מיספור אוטומטי באקסל

HyperNovA

New member
מיספור אוטומטי באקסל

אהלן חברים, יש לי טבלה באקסל שהעמודה הראשונה שלה היא מס' אינדקס שהוא בעצם מס' עוקבים עולים לפי הסדר: 1,2,3... המשתמשים בטבלה בגיליון ובכללם אני, מוסיפים כל פעם שורה חדשה לטבלה על ידי לחצן ימני על השורה הראשונה ועל האפשרות של הוספת שורה, כך שהשורה החדשה כל פעם מופיעה בחלקו העליון של הטבלה, ושאר השורות מוסטות שורה אחת למטה. השאלה שלי היא כזאת, כיצד אני יכול למקם פונק' שתרשום לי את מס' האינדקס אוטומטית כל פעם מחדש בשורה החדשה שאני יוצר ? מן הסתם יהיה פה שימוש בפונק' של MAX וחיבור של 1. זה לפחות היה הרעיון שלי. השאלה היא כיצד "לקבע" את הפונק' שתשאר בשורה הראשונה ולא תוסט למטה עם שאר הטבלה אבל שהתוצאה של הפונק' שהוא מס' האינדק כן תוסט למטה. תודה מראש !

אורי מפ

New member
תשובה חלקית

תוכל להשתמש בפונקציה ROW המחזירה את מספר השורה (אם הטבלה שלך מתחילה לדוגמה בשורה 2, תוכל להשתמש ב ROW()-1). האינדקסים האחרים ישתנו בהתאמה, אבל - תצטרך להוסיף את האינדקס הראשון ידנית או על ידי גרירה. על מנת לפתור זאת, תוכל להעזר באפשרות של נתונים>רשימה (קיימת רק מגרסה 2003) ולהוסיף בהתחלה שורה עם אינדקס 0 אותה תסתיר, על מנת שהמספור יתחיל לך מ-1 עיין בקובץ המצ"ב

אורי מפ

New member
סליחה, התשובה מלאה ../images/Emo6.gif

את הכותרת 'חלקית' כתבתי לפני שחשבתי על רעיון הרשימה...

HyperNovA

New member
ורגע

איך עשית שהפונק' תאשר במקומה גם אחרי הוספת שורה חדשה ? כשאני מוסיף שורה הפונק' פשוט יורדת שורה למטה והשורה החדשה שלי נטולת פונקציה.

אורי מפ

New member
זה בדיוק הטריק

עבדתי עם רשימה, והוספתי שורת אינדקס שמספרה 0, אותה הסתרתי (אם תסתכל טוב בקובץ, תראי ששורה 2 מוסתרת). הרעיון הוא שאם מוסיפים שורה באמצע הרשימה, הנוסחאות מתעדכנות, ואם מוספים שורה בהתחלה, הן לא מתעדכנות. הוספת אינדקס 0 גורמת לכך שאת השורה מוסיפים בעצם בשורה השנייה...

lilly111

New member
במקום להוסיף שורה

שכפל את השורה הראשונה. אפשר גם להקליט מקרו שעושה את זה. משהו בסגנון:

lilly111

New member
המשך - הקלטת מקרו:

Sub CC() Selection.Copy Rows("1:1").Select Selection.Insert Shift:=xlDown Application.CutCopyMode = False End Sub​

למעלה