מיני ביקורת על הסרט

kombinaizer

New member
מיני ביקורת על הסרט ../images/Emo58.gif

היי אתמול ב18:47 הגעתי לכפר סבא אחריי שיטוטים רחבים ברחובות העיר למטרת הקניון שנמצאה. הגעתי, כרטיסים יצאו, נכנסים, יושבים, משתיקים ילדים קטנים ומתחילים. טוב אז ככה, התחלה הסרט כמו בספר, חלום, אך נחשו מה? אין דארסלים בסרט! הארי מתעורר לבית משפחת וויזלי וישר לוקחים אותו לאליפות העולם בקווידיץ'. הליכה, פגישה עם משפחת דיגורי המצומצמת כמה קטעים מצחיקים ואופס מפתח מעבר ועברנו לאליפות העולם, מה שבאמת מיוחד שתמיד יש לאן להסתכל במסך. האליפות מתחילה מציגים את השחקנים ואופס המשחק... נגמר. כן לא הראו שום דבר שקוראים לו קווידיץ' כולל המעודדים של הבולגרים והמשמם... ואז אוכלי מוות סצינה ממש לא ברורה!!! הרבה צעקות, אש ובלאגן בקיצור. הסרט מעוצב בכל מיני קטעים קטנים אבל מובנים, ואופס תגידו שלום להוגוורטס, נראה שבניגוד לסרטים הקודמים כל פרט פה הוא מיועד לסרט ואין דברים מיותרים רק כדי שיתאימו לעלילה ובזה אני חייב להצדיע לבמאי
אז איפה היינו? הוגוורטס, דמבלדור מכריז על הטורניר ופתאום יש כניסה דרמטית עם כמה אפקטים של בובאטון ודורמשטרנג ריקודים, קצב ורושם בעיקר. הקטע נועד להכיר את הדמויות ולהראות לצופה, שוב יש קטעים מצחיקים לאורך כל הסרט שחבל שאני אגלה אותם נכון? מתקדמים למשימות, רון רב עם הארי, ואז יש תמשימה עם דרקון, קטע מדהים!!! אבל מסכן הדרקון בסוף :) נשף חג המולד בא ושם באמת אהבתי את הקטע, זוכרים את הלהקת רוק? אז היא בסרט ואשכרה יש רגעים כאילו אתה במעין אמריקן פאי עם הבדיחות השנונות והמעולות לטעמי. משימה שניה, בדיוק כמו שדימיינתי, יש שם קטע ממש מוזר שלא הופיע בספר. תראו לבד איזה יצורים הכינו לנו. ואז במעבר דיי חד משימה שלישית. מישהו אמר סקרוטים פוצי תחת? ספינקס? לחשים? כלום. בסרט מוצג המבוך כאילו הוא האתגר, המבוך למעשה בנוי בצורה שהקירות סוגרים עלייך והשיחים מתקפלים. ואז הגענו לבית הקברות... קטע מדהים ביותר, נצמד לפרטי פרטים רוב הסרט. אין לי הערות בקשר לקטע הזה... ושוב הבמאי נצמד לספר ומתאר איך תופסים את קראוץ' ג'וניור. בסוף כמסורת הארי פוטר מראים את האולם הגדול, עצובים, שיחת דמבלדור הארי שמסביר מה קרה שם באמת. אז זהו, הסרט באמת מדהים, הוא באמת פונה לקהל מבוגר יותר. יש שם בדיחות שילדים טיפה יתקשו להבין, אך יש המון קטעים מצחיקים! המון!!! בתכלס אם נשווה את הספר לסרט אז יש המון הבדלים, אני אלך גם לראות אותו פעם שנייה כהרגלי. בקיצור רוצו לראות אותו. כמה הערות שממש הפריעו - דמויות מרכזיות העלימו: דובי, ווינקי ולודו בגמן נעלמו. - אין קווידיץ' בכלל. - לא מראים לימודים ואין קשר לבית ספר בניגוד לסרטים האחרים. - יש המון דברים שאנשים לא יבינו עד הסוף, ההגיגית, הטקס של וולדמורט.. - ניסו לרמוז לצופים שמשהו רע מתקרב, ושומעים את צוות המורים ששואל "דמבלדור מה יהיה?" אחריי הרצח של קראוץ או אחריי האליפות עולם. - יש המון קטעים לא מובנים, סנייפ וקרקרוף נתפסים על חם שקרקרוף מראה לו תסימן, קטע מיותר לדעתי. קטע ההגיגית לא מובן. והסוף ישאר לא ברור למי שלא קרא תספר וגם מי שקרא ושכח מה קרה בסוף בתכלס לא יבין כל כך כי כל הקטע שתפסו את ברטי הבן מהיר מדי ולא מספק יותר מדי מידע. טוב עד כאן. לכו תראו את הסרט.

למעלה