מים / שתייה / מוצקים...

לילך87

New member
מים / שתייה / מוצקים...

הקטן בן 5.5 חודשים התחלנו איתו מוצקים בהמלצת טיפת חלב אנחנו נותנים כרגע תפו"א , גזר וקישוא ובשאר הזמן יונק האם אני צריכה להוסיף כבר מים? אם כן כמה פעמים ביום? וכמה CC? ואם עדיין לא , מתי כן? ארוחת המוצקים עדיין לא מלאה מקבל כמה כפיות יפות אבל לא מנה. כמה זה מנה?

juicy fruit 28

New member
כן, אחרי הארוחה

כמה שהוא רוצה. אם הוא לא מצליח מבקבוק, אפשר לנסות מכוס פטנט או מכוס רגילה

../images/Emo207.gif../images/Emo207.gif מוצקים והנקה ../images/Emo207.gif../images/Emo207.gif

עידו בן 8 חוד' ושבוע. אוכל טחון מגיל 5.5 חוד'. ובנוסף רק יונק (בלי בקבוק בכלל). מהפעם הראשונה שהוא אכל, הוא סיים מנה גדולה בלי בעיה. תמיד אכל בלי בעיות ובהתלהבות. בשבוע האחרון פשוט סוגר את הפה ולא רוצה לאכול. מזיז את הראש מצד לצד ומסרב להכניס לפה. אני ככה:
הדבר היחיד שהוא מוכן זה בייבי ביס (עוגיות הקש האלו
). הוא מקבל אחת ביום. אז מה קרה לעידו שלי? הוא נועל את הפה חזק. בטריקים ומיליון הצגות, נכנסות לו לפה אולי 4 כפיות. לפני זה הוא היה אוכל מנה ממש גדולה, ובקלות. השאלה שלי בעצם, אם זה בסדר להפסיק מוצקים לבינתיים, ולתת רק ציצי. או אם כדאי להתעקש (וזה כרוך בבכי...
) שיאכל את המרק הטחון, ולא לתת ציצי כאלטרנטיבה? אשמח לכל עצה

T noki

New member
נשמע שעובר עליו משהו...

או שהוא מבשל איזו מחלה... או שהוא עובר איזשהו שלב עם האוכל. לא הייתי מתעקשת - מציעה לו, לא רוצה - שלא יאכל. זה בטח שלב זמני. מציעה לו בכל אופן מגוון של דברים. אם לא עובר תוך זמן סביר אז לחשוב אם לברר.

ד"ר T, הצלחת להדאיג אותי מאוד ../images/Emo10.gif

חשבתי שזה סתם איזה קטע שיש לו עם האוכל. אולי נמאס לו. אולי שיניים? אבל כתבת משהו מטריד: "אם לא עובר תוך זמן סביר אז לחשוב אם לברר". מה, מה זה יכול להיות? וכמה זמן זה 'זמן סביר? אז לתת ציצי במקום זה?

למה מדאיג?

כל פעם שעובר על הבן שלי משהו- וירוס, שיניים, לא משהו חמור- הסימן הכי מובהק הוא שהוא מפסיק לאכול וחוזר רק לינוק (או אוכל ממש מעט).ולא רק הוא- כמעט כל ילד שאני מכירה לא אוכל כמעט כלום בזמני מחלה. אם זה הסימן היחיד שמשהו לא בסדר זה סימן שעובר עליו משהו ממש קל (הכי הגיוני שזה שיניים). בכל מקרה אני לא הייתי מתעקשת שיאכל, ילדים יודעים מה טוב להם והתעקשות על אוכל יכולה לדעתי לעשות רק נזק בטווח הקצר והארוך. מאחר והוא יונק את יכולה להיות שקטה ורגועה שהוא מקבל תזונה עשירה שמספקת את כל צרכיו. הרבה תינוקות בגילו רק מתחילים לטעום מוצקים או לא התחילו בכלל. המרק ממש לא חיוני בגיל כזה. ואחרי שאמרתי את כל זה, עוד כיוון: יכול להיות שפשוט נמאס לו מהטחון. נסי להציע אוכל אצבעות. אגס למשל הוא פרי מצוין להתחלה.

תודה. הוא מתנהג רגיל לחלוטין, מלבד העניין הזה

עם הטחון. ויודעת מה, אני באמת שמה לב שהוא נהנה יותר מהטעימות שאני נותנת לו מהאוכל שלנו (ביסים קטנים לפה). תודה על ההרגעה

T noki

New member
למה מדאיג? לא משהו חמור, חלילה

בדיוק מה שאוריתס כתבה (וירוס, שיניים וכו'). לכל אחת הזמן הסביר שלה.

Manty

New member
בשביל זה לא מתייעצים עם רופאים ../images/Emo8.gif../images/Emo6.gif

קולה7

New member
מוצקים

ממש לא כדאי להתעקש על המוצקים, כי הוא יכול לפתח אנטי וכך בעצם נוצרות רוב בעיות האכילה. תמשיכי להציע לו בכל ארוחה, כמה שהוא רוצה. אם הוא מסרב אז אל תתעקשי. תנסי לא לתת מיד לינוק, אלא אפילו להסיח את דעתו ולתת אחרי רבע שעה. יכול להיות שהוא לא מרגיש טוב? יכול להיות שיוצאות לו שיניים? או שבעצם... אם הוא בן 8 חודשים, אולי פשוט נמאס לו מהטחון והוא רוצה להתחיל להתמודד עם אוכל במרקם יותר גס? שווה לנסות בזהירות

זהב33

New member
../images/Emo41.gifמנצלת שאלת שיניים

לרוני שלי יצאה שן אתמול והיא כבר בת 7 חודשים ושבוע ובסה"כ עובר עליה בלי הרבה כאבים וכבר יומיים שלא ממש רוצה לאכול..כלומר אוכלת אבל ממש מעט גם את המוצקים בקושי אני מניקה משעות הערב ועד הארוחה השניה של הבוקר והשאר עם ת"מל והיום גם אוכלת בקושי חצי כמות של בקבוק ולעומת זאת ניסיתי לתת לה בצהריים הנקה והיא אוכלת יפה ובכייף. השאלה היא האם נראה לכן שזה קשור לשיניים ? או למשהו אחר? היום היו לה יצאיות קצת מימיות וצהובות וחוץ מזה נראית שמחה ועירניית

בק 2003

New member
אבל לא אצל כולם - לכל האמהות שיש להן "ציפורים

אז אל דאגה, יש תינוקות שאוכלים כמויות קטנות, בין 50-100 CC בארוחה. יש גם כאלה... שלי אוכלת במקרה הטוב 100 CC מוצקים , בד"כ זה פחות, אבל אם רואים את הפולקעס שלה אז אפשר לראות שזה כנראה מה שהיא צריכה

אפרת_ח

New member
בק, תסתכלי על הגודל של צנצנות גרבר ../images/Emo115.gif

ותראי שרוב התינוקות דומים לשלך
בכל מקרה, גודל המנה לא אומר הרבה כי יכולים להיות הבדלים של סדר גודל בכמות הקלוריות ל-100 מ"ל. אפילו לגרבר עצמם יש מחית דלעת עם 28 קלוריות בלבד

בק 2003

New member
איפה? ../images/Emo9.gif

כל התינוקות שאני מכירה עד כה אוכלים כמויות יחסית גדולות (200 CC) ככה שאני תמיד צריכה לסנגר על הקטנה שלי בפני הסבתות, שגם כן מכירות ו"יודעות" שתינוק צריך לאכול "מנה שלמה כי 50 CC זו לא ארוחה" ואני הכי שמחה ומאושרת שכשהיא שבעה אז היא דוחפת את הכפית ומסובבת את הראש ומורידה לעצמה את הסינר ומראה לסבתות שלה שהיא אכן שבעה ולא יעזור להן כל האווירונים והמטוסים שהן עושות
אגב, לא משנה מה היא אוכלת - זו תמיד אותה כמות, אבל מן הסתם אם היא אכלה מחית תפוח-אגס אז הארוחה לאחר מן יותר קרובה (משתדלת בד"כ לעשות בעצמי, אבל לפעמים זה גם גרבר תפוח, שלא נדע...)

למעלה