מים מעט חמים בדוד שמש החדש בכל הבית

אהלן חברים,

היום אני שוטף כלים במטבח ומרגיש שמים שהיו רותחים כל הזמן היום מעט חמים.
במקלחת בדקתי - אותה תופעה...
הבוילר בדיר השכורה חדש בן כמה חודשים ותמיד היו מים רותחים. בשעה 9-10 בבוקר היו כבר מים די חמים.

מה זה יכול להיות? יש מצב ששמש עם קרינה החלשה שלה היום? אולי כדאי לסובב קולט שמש לכיוון אחר לעומת שהיה?
מדובר בביניין משותף ואני תוהה עם קולטי שמש אצל כולם מופנים לאותו כיוון לספיגת קרינה מייטבית משמש.

קראתי שבביניינים משותפים דיירים חולקים במים כי הצנרת היא משותפת וגם שמים קרים נכנסים לדוד שמש בשביל למנוע
התחממות יתר בדוד. לא שמעתי על שיתוף מים. שמעתי על שיתוף גז מרכזי כשהמקור הוא צובר גז. מה אני מפספס?
זה הכתבה שמצאתי. תחת כותרת משנה: https://pakahom.com/heater-does-not-heat/solar-heater/

אני לא חושב שיש לי צנרת משותפת כפי שתאור בכתבה כי יש על הגג הרבה דודים.

נערך לאחרונה ב:

frankthe2

Active member
אהלן חברים,

היום אני שוטף כלים במטבח ומרגיש שמים שהיו רותחים כל הזמן היום מעט חמים.
במקלחת בדקתי - אותה תופעה...
הבוילר בדיר השכורה חדש בן כמה חודשים ותמיד היו מים רותחים. בשעה 9-10 בבוקר היו כבר מים די חמים.

מה זה יכול להיות? יש מצב ששמש עם קרינה החלשה שלה היום? אולי כדאי לסובב קולט שמש לכיוון אחר לעומת שהיה?
מדובר בביניין משותף ואני תוהה עם קולטי שמש אצל כולם מופנים לאותו כיוון לספיגת קרינה מייטבית משמש.

קראתי שבביניינים משותפים דיירים חולקים במים כי הצנרת היא משותפת וגם שמים קרים נכנסים לדוד שמש בשביל למנוע
התחממות יתר בדוד. לא שמעתי על שיתוף מים. שמעתי על שיתוף גז מרכזי כשהמקור הוא צובר גז. מה אני מפספס?
זה הכתבה שמצאתי. תחת כותרת משנה: https://pakahom.com/heater-does-not-heat/solar-heater/

אני לא חושב שיש לי צנרת משותפת כפי שתאור בכתבה כי יש על הגג הרבה דודים.
קרוב לודאי שאין לך צנרת מים משותפת עם השכנים. לפי התיאור שלך. מה שיש לך זה דוד שמש חדש. אבל... הקולט חדש? הצנרת לאורך כל הדרך חדשה ולא סתומה? ניתן לנחש שיש לך סתימה באיזה מקום, אבל כמו שרוני כתב - לא בעיה שלך - בעיה של בעל הבית. תתקשר אליו ותסביר לו את המצב. עדיף לפתוח סתימה עכשיו מאשר לגלות אחר כך בעיות יותר גדולות...

קרוב לודאי שאין לך צנרת מים משותפת עם השכנים. לפי התיאור שלך. מה שיש לך זה דוד שמש חדש. אבל... הקולט חדש? הצנרת לאורך כל הדרך חדשה ולא סתומה? ניתן לנחש שיש לך סתימה באיזה מקום, אבל כמו שרוני כתב - לא בעיה שלך - בעיה של בעל הבית. תתקשר אליו ותסביר לו את המצב. עדיף לפתוח סתימה עכשיו מאשר לגלות אחר כך בעיות יותר גדולות...

@רוני1955 הקולט נגנב. המתקין אמר שגניבות מתכת גוברות בארץ ועדיף להתקין קולט מברזל. מתכת, נחושת... מה אם ברזל יעלה בערך? אף אחד לא ראה, לא שמע. כל פעם מישהו שדופק בחוץ לצאת ולראות מה קורה בגג? היו מקרים בעיר כן. משטרה פקא פקא תעשה משהו? לא.

המצב חרא כשאין ועד בית, כולם מזניחים. כל עוד זה לא קורה למישהו לא בעיה שלו. הפתח לגג לא ניתן לנעול וכל מה שצריך זה ספסל וקצת כושר בשביל להעלות דרך פתח צר.

רשר

Well-known member
מנהל
@רוני1955 הקולט נגנב. המתקין אמר שגניבות מתכת גוברות בארץ ועדיף להתקין קולט מברזל. מתכת, נחושת... מה אם ברזל יעלה בערך? אף אחד לא ראה, לא שמע. כל פעם מישהו שדופק בחוץ לצאת ולראות מה קורה בגג? היו מקרים בעיר כן. משטרה פקא פקא תעשה משהו? לא.

המצב חרא כשאין ועד בית, כולם מזניחים. כל עוד זה לא קורה למישהו לא בעיה שלו. הפתח לגג לא ניתן לנעול וכל מה שצריך זה ספסל וקצת כושר בשביל להעלות דרך פתח צר.
ואולי שכן הזמין טכנאי שטעה באיתור הדוד הנכון:
הוריד את שלך ובסוף התקין לשכן והשאיר אותך בלי קולט

ואולי שכן הזמין טכנאי שטעה באיתור הדוד הנכון:
הוריד את שלך ובסוף התקין לשכן והשאיר אותך בלי קולט
או אולי המתקין וגנבים עובדים ביחד?

לשכן כבר אמור להיות משלו. אם אין והוא הזמין אז טכנאי בא עם חדש.

מדינת הייטק בעולם שלישי. מה אני אגיד... רוצה לחיות בקהילה מתורבתת עם אנשים שלא מלכלכים ושומרים סביבה? שלם עוד איזה 1000 ש"ח בחודש ותזכה במחייה של בן אדם אינטליגנטי...

מעניין שבאתר מידרג אף מתקין לא הזכיר את הבעייה של גניבות מתכת בארץ. אחד אומר קולט נחושת עדיף מברזל כי יעיל ומהיר בחימום אבל יותר רגיש לאבנית. אחר אומר ברזל יותר טוב באיזורים קרים בארץ כי פחות רגיש לאבנית אולם מחמם איתי יותר. הכתבה נותן רעיון לרתך קולט ככה שלא יגנבו אבל בכללי לא נותנת תחושת אופטימיות לעתיד.

במיוחד כתבה שמצאתי עם כותרת "בעקבות גל הפרישות: הכשרת השוטרים תקוצר מ-7 חודשים ל-7 שבועות" בYNET. מה יהיה עם מדינה הזאת...

נערך לאחרונה ב:
לא יודע אם זה רלוונטי אבל זכור לי שלפעמים זה היה קורה בדוד ישן שדרך אגב היה במצב גרוע.

למעלה