מילים אינן יכולות לשנות את המציאות.

כוכבית מצויה

Well-known member
בחינוך החרדי מקפידים לתת דגש על הנהגת אב המשפחה, ואם נניח ילד חרדי או אפילו ילדה, יראו בתמונה שיש גם נשים בממשלה, זה קצת יזעזע את העולם הפנימי שלהם לפי מה שהתחנכו, וזו לא בדיוק הדרת נשים.
ד.א. אני לא גאון, סתם אורגינאל (אחד כזה שמנסה להיות מקורי, ללא הצלחה רבה)
זו בהחלט הדרת נשים.

כוכבית מצויה

Well-known member
Exclusion of women- זו החרגה, הוצאה מן הכלל המובן של הוצאה פיזית .
הדרה. זה שיש לה תירוצים לא משנה את העובדה שזו הדרה.

מתוך ויקיפדיה "הדרה חברתית היא הוצאה של אדם מהכלל, וניסיון להרחקה שלו מהחברה" וזה בדיוק מה שנעשה כאן.

אור גינאל

Well-known member
מי מתעצבן?
אני מדברת על כך שמחיקת הנשים מהתמונה היא הדרת נשים.
אם את חוזרת על השאלה, אחרי שכתבתי שמדובר בהוצאה פיזית, סימן שלא הבהרתי בדיוק מהי הוצאה פיזית.
בתמונה הן עדיין מצולמות ונוכחות באותו מעמד, זה אומר שהן לא הוצאו פיזית מהתמונה, לא פיזית ולא קונספטואלית.

נערך לאחרונה ב:

מר חציל_

Active member
אם את חוזרת על השאלה, אחרי שכתבתי שמדובר בהוצאה פיזית, סימן שלא הבהרתי בדיוק מהי הוצאה פיזית.
ובתמונה הם עדיין מצולמות ונוכחות באותו מעמד זה אומר שלא הוציאו אותן פיזית מהתמונה, לא פיזית ולא קונספטואלית.
הנשים נוכחות אבל טושטשו כדי לומר קיימת הפונקציה אבל עכשיו זה קשור לסקס ? גינאל זה מעיד בעיקר על איכות מחשבה ירודה, למה אתה מיפה את זה ולא מוקיע נמרצות ?!

כוכבית מצויה

Well-known member
בתמונה הן עדיין מצולמות ונוכחות באותו מעמד, זה אומר שהן לא הוצאו פיזית מהתמונה, לא פיזית ולא קונספטואלית.
ברגע שפניהן טושטשו הן לא באמת מופיעות בתמונה

לאונידס

Active member
בחינוך החרדי מקפידים לתת דגש על הנהגת אב המשפחה, ואם נניח ילד חרדי או אפילו ילדה, יראו בתמונה שיש גם נשים בממשלה, זה קצת יזעזע את העולם הפנימי שלהם לפי מה שהתחנכו, וזו לא בדיוק הדרת נשים.
ד.א. אני לא גאון, סתם אורגינאל (אחד כזה שמנסה להיות מקורי, ללא הצלחה רבה)
חינוך, להציג את האישה כנחותה מגבר, חו"ח שתינוקות של בית רבן יראו שאישה יכולה לאחוז במשרה רמה כמו שרה.
אוי האימה, מה יקרה אם יראו שאישה יכולה להיות לא פחות מוכשרת מגבר, העולם הפנימי שלהם וביחוד שלהן יזדעזע כולו.

אור גינאל

Well-known member
חינוך, להציג את האישה כנחותה מגבר, חו"ח שתינוקות של בית רבן יראו שאישה יכולה לאחוז במשרה רמה כמו שרה.
אוי האימה, מה יקרה אם יראו שאישה יכולה להיות לא פחות מוכשרת מגבר, העולם הפנימי שלהם וביחוד שלהן יזדעזע כולו.
אתה מערבב מושגים השייכים למערכת הערכים שלך ומנסה להתאים אותם למערכת ערכים של מגזר אחר, ואז לא פלא שמה שיוצא לך בסוף זה - סלט.
אישה מוכשרת פי כמה וכמה מגבר, אבל זה לא התפקיד שלה לעשות את העבודה שלו במקומו, זאת הסיבה שאישה היא זו שמגדלת את הילד ונותנת לו את הבסיס של החשיבה שלה, ומכאן, הוא צריך לצמוח ואם הוא לא מצליח לפתור בעיות, היא תעזוב את כל העיסוקים שלה ותבוא לעזרת התינוק המסכן שהסתבך בגלל שלא השכיל להקשיב לאימו.

לאונידס

Active member
אתה מערבב מושגים השייכים למערכת הערכים שלך ומנסה להתאים אותם למערכת ערכים של מגזר אחר, ואז לא פלא שמה שיוצא לך בסוף זה - סלט.
אישה מוכשרת פי כמה וכמה מגבר, אבל זה לא התפקיד שלה לעשות את העבודה שלו במקומו, זאת הסיבה שאישה היא זו שמגדלת את הילד ונותנת לו את הבסיס של החשיבה שלה, ומכאן, הוא צריך לצמוח ואם הוא לא מצליח לפתור בעיות, היא תעזוב את כל העיסוקים שלה ותבוא לעזרת התינוק המסכן שהסתבך בגלל שלא השכיל להקשיב לאימו.
ברורים לי הערכים של מגזר אחר, שאוסר על אישה לכהן במשרות רמות, אפילו לא במשרה רמה של משגיחת כשרות.
יש כאן אידיאולוגיה ברורה של הדרת נשים ממשרות רמות וניסיון להעלמת הנשים שהגיעו למשרות האלה למרות התנגדות המגזר,
הניסיון שלך להסביר את העובדות לא משנה את העובדות עצמן.

אור גינאל

Well-known member
ברורים לי הערכים של מגזר אחר, שאוסר על אישה לכהן במשרות רמות, אפילו לא במשרה רמה של משגיחת כשרות.
יש כאן אידיאולוגיה ברורה של הדרת נשים ממשרות רמות וניסיון להעלמת הנשים שהגיעו למשרות האלה למרות התנגדות המגזר,
הניסיון שלך להסביר את העובדות לא משנה את העובדות עצמן.
הסיבה שבמפלגות החרדיות כמעט אין נשים היא שלנבחרי הציבור יש היכרות מעמיקה עם עולם הישיבות ועם צרכיו של המגזר לו הם דואגים .
לא אידאולוגיה, ולא ברורה.

לאונידס

Active member
הסיבה שבמפלגות החרדיות כמעט אין נשים היא שלנבחרי הציבור יש היכרות מעמיקה עם עולם הישיבות ועם צרכיו של המגזר לו הם דואגים .
לא אידאולוגיה, ולא ברורה.
כן בטח, זו בדיוק הסיבה שטשטשו את פניהן של הנשים חברות הממשלה,
כי לגברים יש היכרות מעמיקה עם עולם הישיבות....
הגיוני, אין מה להגיד

אור גינאל

Well-known member
הנשים נוכחות אבל טושטשו כדי לומר קיימת הפונקציה אבל עכשיו זה קשור לסקס ? גינאל זה מעיד בעיקר על איכות מחשבה ירודה, למה אתה מיפה את זה ולא מוקיע נמרצות ?!
אולי הראיה שלי נהייתה מטושטשת בגלל צבע הגופן בגוון ירוק בהיר, אבל המחשבה שלי בכלל לא מטושטשת.
הסברתי שזה לא קשור למיניות.

כוכבית מצויה

Well-known member
אולי הראיה שלי נהייתה מטושטשת בגלל צבע הגופן בגוון ירוק בהיר, אבל המחשבה שלי בכלל לא מטושטשת.
הסברתי שזה לא קשור למיניות.
ההסבר שלך שגוי.
אין דבר כזה להעלים מין אחד ושזה לא יהיה קשור למיניות.
לא סתם באופן אינטואיטיבי ההשוואה שלך גם היא קשורה למיניות.

אור גינאל

Well-known member
ההסבר שלך שגוי.
אין דבר כזה להעלים מין אחד ושזה לא יהיה קשור למיניות.
לא סתם באופן אינטואיטיבי ההשוואה שלך גם היא קשורה למיניות.
הן לא נעלמו מהמרחב הציבורי ובטח שלא כמין.
הכל מתחיל מזה שאת מסתכלת בעיתונים\אתרים של אחרים.

מר חציל_

Active member
אתר אינטרנט המיועד לקהל חרדי הוא מרחב ציבורי ?
ואם כן, מה לך ולאתר חרדי ? את מחפשת שידוך ?
אתר אינטרנט חרדי הינו מיסיונרי, כי תפוצתו היא כללית, גם לאנשים לא מעורים שמתעוררים. זה לא דברי חכמים בנחת נשמעים, זה דברים מנאצים ופוגעניים שבלי חינוך מתאים מתפרשים מאיימים, מאוסים.

למעלה