מילה שנתקעת....

• פותח הנושא colea
  • פורסם בתאריך

colea

New member
מילה שנתקעת....

שלום רב בני בן 4 וחצי ויש לו אוצר מילים רחב מאוד, ידע רבבהמון תחומים והוא מדבר מגיל צעיר בערך בשנה וחצי חיבר כבר משפ בין 2 3 מילים. יש לו בעיה שלפעמים (לא כל הזמן ובכלל לא באופן עקבי) הצליל הראשון במילה נתקעה לו והוא חוזר על הצליל הזה כמה פעמים (מזכיר גמגום) ולאחר כמה ניסיונות זה עובר לו. כאשר אני שומעת את זה אני אומרת לו "יוני תעצור רגע , תחשוב מה אתה רוצה לומר ואז תגיד" אני חושבת שהבעיה נובעת מכך שהוא רוצה להגיב במהירות. המוח חושב מהר יותר מקצב הדיבור. מה עליי לעשות? כמה פעמים שמעתי שחברים כאילו צוחקים עליו ואומרים לו: "יוני מה זה מ מ מ ?" אני לא רוצה שבעתיד תהייה לו בעיהה. אנחנו בכללית וגרים בחיפה תודה רבה ושבוע טוב

חוסר שטף התפתחותי

תוכלי למצוא שירשור בנושא, והמון תשובות לשאלות דומות בכל דפי הפורום. בעיקרון, הגדרת יפה את דיבורו, לפי מה שאת מתארת לא מדובר בגימגום אלא בתהליך טבעי שקורה ברכישת השפה, ובדרך כלל ההדרכה שניתנת להורים היא לא להעיר לו כלל, לתת לו לבטא את רצונותיו, לא להשלים את משפטיו ולהאיץ בו לסיים. ניתן להקל עליו בתקופה זו בהפניית שאלות יותר סגורות, שהמענה עליהם קצר (כמו: כן ולא), ולחזק את ביטחונו בחיזוקים חיוביים על תוכן דבריו. אם התופעה נמשכת או מחמירה, יש להתייעץ עם קלינאית תקשורת שתאבחן אותו פנים אל פנים. בהצלחה.

למעלה