מיכל זה בשבילך- ובשביל כולן - אשמח

nonana

New member
מיכל זה בשבילך- ובשביל כולן - אשמח

לשמוע את דעתכן לא רק לגבי הנקה אלא הורות בכלל.

nonana

New member
זה לא עולה לי טוב

אם משהו יכול לעלות את זה טוב יותר אשמח

yaelbiber

New member
פרות קדושות ופרות חולבות

הדף הענקי הזה שאליו הפנית, שאגב לא בדיוק הבנתי את כרונולוגיית התגובות בו, נגע בנושא שאני חושבת עליו בלי הפסקה מזה חודש. יש לי תאומות בנות חודש והמון קשיים עם הנקה (בעיקר אין לי מספיק חלב ואני לא מצליחה לסגור את הפער) ויש לי ילד בן שלוש (עם הסטוריית הנקה מוצלחת ביותר של 15 חודשים). אני נורא אוהבת להניק ומאמינה בזה אבל הקשיים סביב זה נורא מבאסים.(ניסיתי די הרבה דברים, כולל פגישה עם יועצת הנקה, כרית מיוחדת להניק בשניים, משאבה מקצועית,ובו´) כולם (חוץ מנשות לה לצ´ה) אומרים לי לרדת מזה ואני יודעת שהאמהות שלי בלי הנקה תהיה מאד חסרה אבל שההתמודדות עם משק החלב הדל שלי מבאסת לי את החוויה ולא במובן שזה קשה אלא שאני פחות נוכחת. אני מעריכה את האומץ שלך להגיד שאמא לא מניקה היא פחות טובה. זאת מן פרה קדושה להגיד שלא חייבים

keren60

New member
יעל, אני הנקתי את התאומות שלי עד

גיל שנה (הן בנות שנה ושלושה חודשים עכשיו) ואם את רוצה טיפים ותמיכה (נפשית קלה) את מוזמנת לפנות אלי.

רגע , אולי לא הבנתי אותך נכון

אז מה שאת בעצם אומרת שאם לא הנקתי את ילדי אז אני אמא פחות טובה???

nonana

New member
לא............... הכוונה היא אחרת

יותר ממה שנכתב. הנקה היא רק דוגמא משום שלפני כן הן שוחחו על הנקה. ולעולם אל תחשבי אחרת.

קרנושה

New member
אויש אויש אויש

"אבל אני כן רוצה להגיד מה יותר טוב ומה פחות טוב. ואם הנושא הוא הנקה, אז אמא שלא מיניקה - פחות טוב. אובייקטיבית. עובדתית. נקודה. יכול להיות שהיא לא היניקה בגלל גורמים שלא היו בשליטתה. זה עצוב. אני בכלל לא מאשימה אותה. מה לעשות? אבל זה פחות טוב לילד. נקודה. יכול להיות שהיא לא היניקה בגלל שההנקה היתה לה קשה וגרמה לה להיות עצבנית, ועם בקבוק היא היתה אמא רגועה ונחמדה יותר. זה עצוב. אני בכלל לא מאשימה אותה. מה לעשות? אבל זה פחות טוב לילד. נקודה. (להבהיר: אני לא מתכוונת שעדיף היה עצבנית ומגעילה ומיניקה. אני מתכוונת שעדיף היה לילד שתהיה רגועה ונחמדה עם הנקה. שלא יהיה בה הקטע הדפוק שבגללו ההנקה היתה לה סבל). יכול להיות שהיא לא היניקה בגלל שזה לא נראה לה מספיק חשוב. אני לא מאשימה אותה. היא תוצר של החברה שלנו. מה לעשות? אבל זה פחות טוב לילד. נקודה. יכול להיות שהיא לא היניקה בגלל שהיא לא רוצה בכלל להתעסק עם התינוק. שמישהו אחר יטפל בכל הדברים המגעילים האלה, שתוכל לחזור לחיים ה"רגילים" תיכף ומייד. בעיני זה גועל נפש ואני מתעצבנת שאחת כזאת מביאה ילדים לעולם, אבל אני לא מאשימה אותה! היא תוצר של החברה שלנו. מה לעשות? אבל זה פחות טוב לילד. נקודה. בכל המקרים האלה הילד לא מקבל את האימהוּת שהוא צריך. הוא מקבל אמא חסרה. זה מה יש. עם זה הוא צריך להסתדר. אבל יש לו אמא חסרה. מה יותר טוב? אמא עצבנית וכעסנית אבל מיניקה, או אמא עצבנית וכעסנית שאפילו לא מחבקת? אין יותר טוב? שתיהן שוות בעינייך? האהבה שלהן שווה בעינייך? טוב, פתחתי עוד תיבת פנדורה, ועכשיו תורכם להגיד מה אתם חושבים!" עד פה דבריי הכותבת בעניין ההנקה... אז ככה נונאנה יקירה את בטח לא רוצה לעמוד בדרכי כשאני כל כך עצבנית מהכתבה הנ"ל...את רק הבאת אותה והכותבת מבחינתי מפלצתית, קרה, לא אנושי לומר הרבה דברים שהיא "אמרה"...גם אם היא רצתה לעשות מאמר לפי חתך מסויים לדעתי היא בחרה בדרך לא דרך...בקיצוניות בוטה ומגעילה ואין לי ולו מילה אחת טובה לכתוב עליה.....אני התקוממתי נורא!! מבחינתי חרפה שמישהו יכול לומר בכזאת ציניות וזילזול: "יכול להיות שהיא לא היניקה בגלל גורמים שלא היו בשליטתה. זה עצוב. אני בכלל לא מאשימה אותה. מה לעשות? אבל זה פחות טוב לילד. נקודה" ובאותה הדרך היא "פולטת את המשפט הזה ש: יכול להיות שהיא לא היניקה בגלל שהיא לא רוצה בכלל להתעסק עם התינוק. שמישהו אחר יטפל בכל הדברים המגעילים האלה, שתוכל לחזור לחיים ה"רגילים" תיכף ומייד. בעיני זה גועל נפש ואני מתעצבנת שאחת כזאת מביאה ילדים לעולם, אבל אני לא מאשימה אותה! היא תוצר של החברה שלנו. מה לעשות? אבל זה פחות טוב לילד. נקודה." נו באמת...מי היא סופר וואמן שתשפוט אותי? אותנו? את אלה שבחרו לחזור מהר לחיים הרגילים.....אני לא באה לתת תירוצים (אני את שלי אינספור פעמים אמרתי-אני כאבתי את אי יכולתי להניק) מאלה יש בשפע....אך יש הורים שחוזרים מהר לשיגרה כי המצב הכלכלי שלהם מצריך זאת...כי העבודה מחייבת ...אך היא שפטה אותם והחליטה שהתנהגות כזאת היא מפלצתית! אני חייבת לקצר בדבריי כי כשאני מתקוממת אני מאבדת את הצפון אך אותה הכותבת גרמה לי לחוש בחילה נוכח דבריה! SORRY שלא אוכל להתייחס לשאר נושא האימהות מבחינתי הכתבה הזאת לא שווה התייחסות של מעבר... קרן רגע לפני איבוד שליטה...

רותי הכ

New member
אני נורא רציתי להיניק-באמת

אין לי ולא היה לי שום "קטע דפוק" באמת ניסיתי. לא היה חלב, הילדים לא ינקו כל מיני דברים פשוט לא הלך ודווקא הייתי רגועה!! הילדים גדלו והתפתחו יפה ואני לא אמא פחות טובה

nonana

New member
רותי שוב פעם

אף אחד לא אמר שאת אמא פחות טובה. אמא פחות טובה היא לא אמא שכן או לא מניקה בלבד , היא מכלול של דברים שקשורים בקשר שלנו איתם. אבל מה לעשות אמא מניקה- זה טוב יותר לילדיה. גם אני הנקתי את התאומים רק חודשיים. אבל אני יודעת בוודעות שהייתי חוסכת המון מחלות אם הייתי מניקה יותר, ומעבר לכך גם הקשר יש בו שוני- משום שהתלות של התינוק בך הוא מוחלט במידה והוא יונק.

כרמית מ.

New member
ואם נניח, בלי שום שינוי אחר, באיזשה

פתרון קסם, הילדים שלך כן היו יונקים (וגם שלי, כי גם לי לא הסתדרה ההנקה למרות שמאד רציתי וניסיתי) - זה היה להם יותר טוב, נכון? זה מה שבשמת מנסה להגיד. היא לא שופטת אותך כאמא שלא מניקה, היא מתייחסת לחסר שהילדים חוו. לא אהבתי (וגם הגבתי שם) את נסיון המדידה של האהבה, אבל ללא ספק, יש דברים שתינוקות שמקבלים אותם או חווים אותם מרוויחים יותר מתינוקות לא מקבלים/חווים אותם. במציאות, הדברים מורכבים והם מכלול שהוא יותר מסך מרכיביו. אז הילדים שלי קיבלו פחות הנקה, אבל בזכות זה יכלו לקבל אמא שמצליחה לתפקד, ולכן הם הרוויחו בסך הכל, ועדיין, יתכן שלא מעט מה"צרות" שלהם (ובסך הכל הם ילדים בריאים ומאושרים) היו מתמעטות או נעלמות, לו היו זוכים ליותר הנקה/חלב אם.

nonana

New member
יו...... אני מאושרת גרמתי להתעוררות

שלנו- אז כן יש לי להגיב והרבה קרנושה מתוקה שלי. אני יודעת שאת אמא נהדרת, אני לא יודעת כמה קשה לגדל שלישיה , אני יודעת שכל פעם שמדברים על הנקה את מתקוממת כי באיזה שהוא מקום זה כואב לך. אני גם יודעת שאת רוצה לחוות הריון מתוקן עם ילד אחד. אבל לפעמים כשקוראים את דבריה של דר´ בשמת אבן זהר אנשים מתקוממים עקב דבריה. למה להתקומם? אני יודעת שאני אמא חסרה, אני יודעת שכמעט כולנו כאלו. ואני גם חושבת שמי שהיא לא שתגיד לי עכשיו שהיא חושבת שהיא מספקת את כל צרכי הילד ואין אני מתכוונת לחומרי. יש לי שאלה אחרת אליך, נגיד שהיית חיה בעולם אחר שבו אין תחליפי חלב (ולא היו לך שלישיה משום שלא היתה הטכנולוגיה הזו) היית מחוייבת להניק משום שאחרת לתינוקך לא היה יכולת השרדותית אחרת. מה שבשמת התכוונה הוא לא בשאלה האם את אוהבת את ילדייך יותר ריגשית אלא מה אני עושה למענם ועד כמה? כל אמא והורה בכלל מכריז ´אני למען הילדים שלי אעשה הכל´ מה בדיוק יעשה? יעבוד כל יום עד שבע בערב ויתן נטו לכל ילד 15 דקות? ילד לא צריך שפע חומרי אבל כן זקוק לשפע ריגשי. קרן נכון גם אצלי דבריה של בשמת עוררו בהתחלה פלצות וכעס נוראי. אח"כ שאלתי את עצמי בעצם למה, ונכון אני מסכימה איתה. אם תרוצי בהמשך תראי את התגובות שלי שם ותביני את המשמעות שהיא התכוונה אליה. רק אחרי ההפנמה הזו תביני למה התכוון המשורר.

קרנושה

New member
אני...

מספקת את ילדיי עד קצה יכולתי.... מה את רוצה/מצפה? שנשמתי תצא כדי שאוכיח זאת? מה רוצה ה"דר" הזאת מה? אלה יקירתי....לא פעם אנשים, דוקטורים, פרופסורים כתבו מאמרים ...לא פעם לא הסכמתי איתם וחלקתי על דרך חשיבה מסויימת וכו´....הכתבה הזאת היתה OVER בשבילי ...למה? כי הציניות שנשפכה ממנה היתה מעליבה, בוטה...ממש חסרת רחמים...הכותבת לא רק שדרכה לחלקנו על יבלות (וחלקנו כואבים בלאו הכי) אלא נהנתה לעשות זאת...אפשר להריח את הנאתה למרחקים... שאני אודה שאני אמא חסרה? אהמממממ תפשטי את זה יותר למעני? אם בגלל שאני לא בבית 24 שעות ביממה כי אני קורעת את התחת (סלחי לי על הביטוי) כדי להביא כסף לביתי וילדיי אני לא נחשבת לאמא מושלמת אז אני מצטערת...אני לא הבת של רוטשילד... אני רוצה להבין מה אני מחסירה מילדיי-ואת התשובה לשאלתי זו אני מבקשת ממך אלה...את מרגישה אמא חסרה ואני תוהה למה?... צר לי לומר ואני לא מתכוונת להישמע יומרנית בדבריי אך אני שלמה עם גידול ילדיי(נפשית יותר מחומרית!)....נשאל את השאלה קצת הפוך אוקיי? *אם הייתי יכולה לשנות משהו באופן גידול הילדים חומרי וגם ריגשי (אתייחס ל2 הפנים האלה כעת) מה הייתי עושה? מה הייתי משנה? (לא רלוונטי להעמיד אותי במצב שנניח ואין לי שלישיה כי אני לא מכירה מצב אחר מלבד זה). הממממממ אני חושבת על שאלתי ו....הדבר היחידי שהייתי יכולה להחסיר מעצמי כדי לתת לילדיי זה את זמן המחשב....מעבר לכך אין דבר נוסף שיכולתי לתת להם יותר...לא ציצי, בטח לא יותר אהבה!! מה הייתי משנה? לא הייתי עושה דילול-אני עומדת אחרי החלטתי....אפילו שאני יודעת שהיחס, האהבה...הקירבה שלי מתחלקת בין שלושתם ולרוב זה נורא קשה! אז-לא הייתי משנה כלום...ממש כלום.. אך את מוזמנת אלה להאיר את עיניי ולהעיר... אני לא מושלמת כי אני לא יודעת מה נחשב למושלמת בעינייך ובעיניי הדוקטור אך אני בהחלט שלמה עם עצמי! לשאלתך-במידה והייתי חיה בעולם ללא תחליפי חלב....זאת שאלה מאוד היפוטתית..אענה לך בהפוכה...האתיופיות בארצם היו יולדות מתחת לעץ....בציניות אני אומרת זאת אך לא היו יולדות בבתי חולים וכד´...פעם זה היה אחרת...הם הגיעו לארץ ופה כל אדם שני מנתחים קיסרי...מה השתנה ? למה אז חיו בטבע כמו בטבע וכיום הגענו לפה? התשובה לזה היא הטכנולוגיה...אז, התמותה היתה גדולה משמעותית ונשים רבות מתו בלידה/או שתינוקם מת...ולמה זו דוגמא טובה מבחינתי? כי גם אצלנו הטכנולוגיה התפתחה וישנם אפשרויות רבות ומזינות, וטובות...(מסכימה איתך-טובות פחות אך מפה ועד לומר שאמא לא מניקה היא אמא חסרה זה מפלצתי לחשוב על זה , על אחת כמה וכמה לומר) ישנם תינוקות קטנים שללא תחליפים (בתוספת להנקה) היו מגיעים לתת תזונה? היית נותת לזה לקרות????????? צריך להסתכל על המצב האופטימלי לאם גם ולא רק לילוד...הכותבת שלך לא התייחסה להיבטים הנפשיים של האמא שלא מניקה זה לא עניין אותה כהוא זה...אך יקירתי זה לא ככה!!! אם אמא עצבנית תניק זה לא פלוס זה מינוס=פתרון הכותבת- שתיקח כדורי הרגעה? (ויהי מה!!) חלילה אומרת הכותבת מה פתאום האם עצבנית? אין עולם, אין חדשות, אין לי אמא חולת סרטן למה אני עצבנית אה? אסור!! אופס שכחתי-אישה שתוהה מזה אמא מושלמת צריכה לקרוא ת´כתבה הזאת ולהכנס להריון רק כשהיא מרגישה הכי רגועה בעולם ולהתחייב בפניי עצמה שככה היא תשאר מעתה ועד..........מי יודע? היא רוצה להיות מושלמת אזיי היא חייבת זאת לתינוקה!!! שלא ימות סבא חלילה-אסור שהיא תכנס לדיכאון שיקפא כל העולם!! סתם התפלצפתי ומרחתי את הדוגמאות וקצת ציניות כדי להבהיר שאין מושלמות ואני אמצא פגמים גם באם הכי קולית "אידיאלית" של הכותבת שלך... לא מוכנה לתפוס את הכתבה הזאת אחרת מתגובתי הראשונה-אך שאני לא מסתכלת על זה-אני ...אהמממ אוותר על המילה... אלה-אשמח לתשובות לשאלותיי...מהי אמא חסרה?

nonana

New member
קרנושה אני רואה שאת כועסת

ולא הסברתי מספיק טוב את דבריי. קודם כל מה כל כך קשה לקבל את הביטוי ´אם חסרה´? אני לא מפחדת להגיד את זה, וגם בשמת אומרת שהיא אם חסרה למרות שהיא מניקה את ילדתה עד היום (ילדתה היא בת ארבע וחצי שנים). אם חסרה היא לא אם שהיא לא מניקה אלא היא אם שגדלה עם חסכים בילדות, שגם הוריה גדלו עם חסכים אלו ואחרים וזה במשך דורות רבים (לפחות מאתיים שנה). אם חסרה היא אם של העולם המודרני, ששכחה את הצורך הבסיסי והרצף של החיים הטבעי. אם חסרה היא אם שלא שלמה עם עצמה, שמלאת רגשי אשם בכל הנוגע להורות שלה- (למי אין רגשות אלו?) ולמה היא ככה? משום שכל מה שהיא עושה לא בא לפי האינסטינקטים הטבעיים המובנים בה אלא זה בא עקב חינוך ותהליך סוציאליזציה שהיא עברה בחייה. אם חסרה היא אם שגם פיזית לא נמצאת עם ילדיה, שלא תביני אין כאן הטפה מוסרית אבל כן זה נכון- ולצערנו זהו מכלול של צרכים שנוצרו בעולם המודרני. מהי אמא או אפילו אבא שאומרים שהם יעשו הכל למען ילדיהם? מה בדיוק יעשו? היתה פעם כתבה על זה בערוץ 8 שנקרא פרות קדושות ראית את זה? אם לא אני אשלח את הכתבה הזו. קרן אני שאלתי את עצמי הרבה שאלות בנוגע להורות שלי, וגיליתי הרבה דברים כל זה לא קרה ביום בהיר אחד אלא בתהליך ארוך של קבלה. הבנתי שרגשות האשם שלי וכעס רב על אחרים שעושים אחרת ממני (אפילו קנאה קטנה שלהם זה קל יותר). לא עושה לי טוב לא לי ולא למשפחתי. גיליתי שאני חוזרת הביתה מהעבודה הצורך של הילדים להיות איתי גדול, להתחלק לשלושה זה לא ממש קל. אבל גם הבנתי שאני גורמת להם בכך לילדים עצבניים או לילדים עם חסכים רבים. את יכולה להגיד לי שאין זה כך, זו זכותך אבל אני חושבת שאנחנו חונכנו עם חסכים רבים וגם אני יודעת בודאות שכך אני גורמת גם לילדיי. אני תמיד אשאר אם חסרה משום שאני עם חוסר שלמות פנימית, אבל כן אני עושה שינוי גדול כדי להיות פחות חסרה להם. אם תרצי לדעת יותר אשמח להעביר דבר נוסף שלדעתי מעניין לא פחות.

גדייה

New member
ה נ ק ה....

אותי לימדו להניק שני ילדים בבת אחת כן. מה שאתן שומעות. הייתי מניקה שניים ביחד.. ו"חולבת"...עם משאבה חלב אם בבית על מנת להעניק לתינוקות את שפע החלב... וככה עם ידע תיאורתי ומעשי על ההנקה.. יצאתי עם שלישיה הבייתה. העבודה סביב השעון להאכיל ולנקות.. הייתה כה רבה, שרק לאחר כמה ימים שמתי לב שבכלל לא הנקתי!!!! והחלב נגמר מאליו. אם המדריכה שלי בבית החולים הייתה יודעת.. היא בטח הייתה מתפוצצת. אך.. למרות המטרנה.. הילדים שלי גדלו. אז, אני לא יודעת מהי אם חסרה.. אך עדיף אהבה וחיבוק על פני חלב אם..שאין...! שמחתי לראות את כל הקטנטנים שלכם.. זה החזיר אותי המון שנים אחורה ואני מרגישה כאן בפורום כמו זקנת השבט.

נונינה

New member
ועל זה נאמר...

עדיף להיות בריא צעיר ועשיר מאשר עני זקן וחולה.... אין אוטופיה - אמא צריכה להיות רגועה ויכולה להניק אחרת היא פחות טובה.. תחפשו את המושג good enough mother ותתעדכנו קצת לגבי איך להיות הורים שפויים לאורך זמן בלי לתת ציונים לעצמכם אבל גם לאחרים !!!!

טל של 4

New member
בעעעעעעעעעעעעעעעעעעע

סליחה אבל בא לי להקיא ממה שההיא כתבה!!!!!!!!!!!! אני לא הנקתי אני לא מתביישת בזה, ולא מסתירה את זה!!!!!!! אני מאוד אוהבת את כל האמהות ה-"מושלמות" ששופטות אמהות אחרות!!!! וזהו, אין לי יותר רצון להתיחס לזה. קרנושה יקירתי, תפסיקי לקחת ללב שטויות שאנשים אחרים פולטים!

nonana

New member
טל- אני מתה עליך../images/Emo24.gif

את לא ממש צריכה להקיא אבל אני ממש מבקשת ממך לקרא את מה שאני כתבתי ולהבין למה הכוונה. אני יודעת שמה שהיא כתבה עורר כמה רגשות עזים אבל זה שווה התיחסות.

למעלה