מיחזור משכנתא

rafiei

New member
מיחזור משכנתא

שלום. בעקבות הירידה בריביות המשכנתא רציתי לדעת אם גם לי שווה למחזר את המשכנתא? יש לי כיום משכנתא של 350000 ש"ח מלפני כשנתיים -> 50000 ש"ח בריבית משתנה שכרגע עומדת על 4.8%. 230000 ש"ח בריבית קבועה של 5.2% וכ 70000 ש"ח בריבית זכאות שיותר גבוהה מהקבועה שלי- כ 5.4%.. מה זה אומר אם אני ממחזר את המשכנתא? תשלום פרעון מוקדם? קנס? כי אני לא יודע מהו.. האם שווה לגשת בכלל לבנק בשביל לבדוק את עניין המיחזור?.. תודה.

מיחזור כדאי או לא???

אני לא הייתי מציע לגשת לבנק בעניין מיחזור כי בנקים לא ממש מתלהבים למחזר מכיוון שבמצב הנתון הם מרוויחים יותר. לפי מה שאתה מעלה על דף זה לגביי הריביות אכן יש הרבה מה לשפר אבל נתון חשבו שהחסרת הוא התקופה שנותרה לסיום. לגביי תשלום פרעון מוקדם על הריבית המשתנה התשלום יהיה נמוך ולגביי הזגאות אין עמלות פרעון מוקדם מה שאומר שרק לגביי הריבית הקבועה תהיה לך עמלת פרעון מוקדם. וכאשר מבצעים בדיקת כדאיות העמלת פרעון מגולמת מראש. אוכל לייעץ לך לפנות לאחת מהחברות שמתעסקות במיחזור משכנתאות מכיוון שחברות אלה פועלות ללא ניגוד ענינים והאינטרס היחידי שלהן הוא טובת הלקוח. אוכל להמליץ לך על חברה אחת : www.ribit.co.il

benben1001

New member
תגובה

צריך לבדוק כמה שנים נשארו במשכנתא והאם ריבית הינה ריבית קבועה או כל סוג של ריבית אחרת. כפי שזה נראה ניתן לשפר את התנאים, אך העניין תלוי בגובה הקנס הפרעון המוקדם. שווה לך להתייעץ עם חברה שעוסקת בתחום, כי הבנק לא בהכרח יציע לך הצעה שהיא כדאית לך אם בכלל.

hadarh

New member
עד כמה שידוע לי ואם אינני טועה

1. הכדאיות טמונה בכך שאתה מקטין את ההחזר החודשי אך התקופה נותרה ללא שינוי. במידה והתשלום החודשי בריבית החדשה (למיחזור)נמוך יותר (לאחר שכללנו בו את עמלת פרעון מוקדם) זה יחשב ככדאי ומי שיכול לקצר את התקופה ירוויח עוד יותר. לאלה שהגיעו לסוף ההלוואה זה כבר יהיה פחות משמעותי. 2. מה שנשאר לך זה לקבל הצעת מחיר חדשה מהבנק (רצוי כן לבדוק בתוך הבנק שלך כי כך תחסוך לך עלויות) אך לא להזניח את יתר הבנקים הקטנים שבינם לעיתים מפתיעים..לבקש הצעות כתובות זה עוזר המון במשא ומתן.

הדר אתה לא טועה

בדיקת הכדאיות היא כמו שתיארת. אבל אחרי שמצאת שהמיחזור כדאי לאותה תקופה שנותרה, שווה לשקול את קיצור התקופה כי זה אומר שתוכל להמשיך לשלם כמו קודם אבל לסיים מהר יותר את המשכנתא. בנוסף, קיצור התקופה מביא בדרך כלל לריבית יותר נמוכה, לפעמים באופן דרמטי.

למעלה