מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא

אשמח לקבל עזרתכם. לגבי הצעה למחזור ל- 20 שנה. ההצעה שקיבלתי : משכנתא משלימה - 260 אלף שח, חלק בריבית קבועה - 3.14% וריבית משתנה 2.79% כל 5 שנים. האם כדאי לקחת חלק בפריים ? יש לנו זכאות, שהבנק שלנו לא מוכן למחזר אותה. מה עושים במקרה כזה ? הזכאות עומדת על 100 אלף שח' - ריבית קבועה של 5% כל 10 שנים. אני לא רוצה שהחזר החודשי יעלה מעל 2,000 ש"ח בחודש. תודה

דעתי

1. ברור שכדאי לקחת חלקם בפריים את כל ה-33%. 2. הריביות בקבועה הצמודה גבוהה ובכל מקרה מסלול זה לא מומלץ - עדיף לכם לקחת במקומו קבועה לא צמודה. 3. הזכאות נוראית. צריך להפטר ממנה ואין שום בעיה לעשות זאת וללא קנסות. אני לא אוהב את ההתנהלות של הבנק שלכם מולכם. 4. אין שום סיכוי שמשכנתא של 360 א' אשר 100 א' מתוכם גם ל-10 שנים תחזיר רק 2000 ש"ח. ההחזר המייצג ל-20 שנה (ולא לחלוקה של 10-20 שנה) לא כולל ביטוחים של משכנתא בהיקף של 360 א' יהיה כ-2,500 ש"ח לחודש וההתחלתי מעט נמוך יותר. 5. תמהיל סביר ייראה כך: 180 א' קבועה לא צמודה, 120 א' פריים ו-60 א' משתנה כל 5 שנים והכל ל-20 שנה. קחו את התמהיל הזה ל-2 בנקים אחרים, בקשו עליו הצעות מחיר ואז תחזרו לבנק הנוכחי שלכם ובקשו גם ממנו הצעה.

תודה על המענה המהיר שאלות והבהרות

אולי לא הבנתי נכון, אבל המחזור הוא ל- 20 שנה ולא ל10- שנים. בנוגע למשכנתא המשלימה - מה עלי לעשות בכדי להתפטר ממנה ללא קנסות ? נתת לי הצעה עבור שתי המשכנתאות, אפשר תמהיל עבור ה- 260 אלף ? השאלה ובאילו ריביות ? בנוסף אני רוצה לקחת הלוואה נוספת ללא מטרה. תאמין לי שגם אני לא אוהבת את ההתנהלות שלהם. תודה

הסבר

1. ראשית מאוד לא כדאי (ובכל בנק אחר גם בלתי אפשרי ממילא) לפצל בין המשכנתאות שלכם. אף בנק לא יתחלק עם בנק אחר בשעבוד הבית שלך. 2. לכן צריך למחזר את כל ה-360 א' כולל הזכאות שניתן למחזר ללא קנסות ולא צריך לעשות שומדבר מיוחד בשביל זה. 3. כן, המחזור שהצעתי הוא ל-20 שנה כי ציינת רצון להחזיר 2000 שקל בלבד לחודש, שזה סכום נמוך מדי ולא ריאלי אפילו ל-20 שנה כפי שהסברתי, אז על אחת כמה וכמה שהוא לא ריאלי למשכנתא שחלק ממנה אפילו לתקופה קצרה יותר של 10 שנים. 4. גם את הלוואה לכל מטרה תקחי ביחד עם המשכנתא הממוחזרת בבנק שיתן את ההצעה הטובה ביותר. לא ציינת סכומים שלה כמו גם הכנסות נטו וכושר החזר החודשי לא כולל ביטוח, אבל ברור שזה יעלה את ההחזר החודשי הרבה מעבר ל-2000 שקל... 5. איזה ריביות? תעני לשאלות בסעיף 4 ואני מוסיף גם שאלות נוספות כדי שאוכל לענות לך: מהו שווי הדירה? האם יש צפי לקבלת סכומים חד פעמיים ב-5 השנים הקרובות?

סליחה תשובות קצת באיחור.....

הכנסות 12,000 ש"ח נטו.שווי הדירה בערך 700,000 ש"ח, כרגע לא ידוע על קבלת סכומים (הלוואי) דברתי עם בלמ"ש והם לא מוכנים למחזר לי את הזכאות, מה לעשות ? המשלימה היא ע"ס 260 א'. השאיפה לקחת הלוואה ע"ס 80,000 מה שברור לי שיעבור את ה2,000 ש"ח השאיפה לסגור חדר שיעלה את ערך הבית. מקווה שזה יתן תמונה בהירה יותר, תודה

למעלה