מטרניטי יוניט

anat_i

New member
מטרניטי יוניט

במוסף עסקים של עיתון מעריב של יום שישי האחרון היתה כתבה על ההוצאות הכרוכות בהריון. בין השאר היה מוזכר שם מכשיר בשם מטריטי יוניט שתואר כמכשיר בגודל של טלפון סלולרי המחובר לגוף בעזרת ארבע מדבקות ואמור לשמש כמשכך כאבים במקום האפידורל. וכל התענוג הזה תמורת 350 ש"ח עבור השכרה ל-6 שבועות. נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, לא? בכל אופן... מישהי שמעה על זה או התנסתה בזה או שמעה ממשהי שהתנסתה בזה? מישהי יודעת היכן משכירים את המכשיר? תודה על כל אינפורמציה...

שרון123

New member
התשובה שאני קיבלתי

זו התשובה שאני קיבלתי לשאלה דומה בפורות אחר

anat_i

New member
תודה!

אני עדיין חושבת שאולי זה כדאי, עד האפידורל... כי עד שנותנים את האפידורל הנשמה כבר יוצאת... וחוץ מזה, מה שמטריד אותי הכי הרבה זה הכאבים שבמשך השבוע שאחרי שנובעים מההתכווצויות של הרחם, בעיקר בזמן הנקה, שהם לא פחות כואבים מצירים ואף כדור הרגעה לא עוזר. אומרים שזה מחמיר מלידה ללידה ואני לקראת לידה שלישית... מתה מפחד מזה יותר מאשר מהלידה עצמה...

טל66

New member
לי דוקא נתנו אפידורל מהר מאד..

לפני שהיו לי צירים חזקים ממש. אמרתי לאחות שכבר מאוד כואב לי
מרוב פחד מהצירים, אז היא קראה למרדים וקיבלתי אפידורל לפני שהרגשתי צירים חזקים! שבוע שלם ? כאבים מהתכווצות הרחם? לי עבר אחרי יום, וגם הייתי אחרי ניתוח כך שהניתוח יותר כאב מההתכווצויות. טל

anat_i

New member
חכי... חכי... ללידה שניה...

וממה שאומרים זה הולך ונעשה גרוע מלידה ללידה...

triniti_b

New member
אני שכרתי ביד שרה

צריך לדעת כי הם משכירים מכשיר טנס שאיננו מיועד דווקא לצירי לידה, אלא לכאבים מכאבים שונים. הם משכירים (מלווים למעשה) רק אם את מגיעה עם אישור רופא כי את אכן זקוקה למכשיר. אני הבאתי אישור כזה מרופא הנשים שלי. לאור המלצה בפורום לידה, תאמתי פגישה עם פיזיוטרפיסטית בקופת החולים, כדי שתסביר לי כיצד להשתמש. בדיעבד, כל העיסוק היה לחינם, כי בזמן הכאבים לא יכולתי לשאת שום מגע על העור, אפילו לא של האלקטרודות של הטנס.

שגיתל

New member
tens או מטרניטי יוניט

מדובר על מכשיר בגודל של חפיסת סיגריות, שממנו יוצאים ארבעה חוטים עם מדבקות שנדבקות לגב, שתיים באזור סוגר החזיה ושתיים בגב התחתון, משני צידי עמוד השדרה. בנוסף יוצא מן המכשיר חוט עם כפתור הפעלה שניתן להפעיל ולהפסיק את פעולתו מבלי ליגוע במכשיר. על המכשיר יש כפתור ווליום, כדי להגביר את חוזק הפולסים החשמליים שהוא שולח. בהתחלה זה מרגיש כמו עקצוץ של נמלה ולאט לאט זה מתגבר, בהתאם כמובן לכוונון הווליום, מגבירים עם הצירים. כל אחת התחושות שלה. אני השתמשתי במכשיר בלידה השניה, לפני שלוש שנים, והוא עזר לי מאוד בכל השלב של הצירים, עד צירי הלחץ ממש. שם הפולסים כבר הפריעו לי והורדתי אותו. אפשר לשלב אותו עם כל מיני טיפולים אחרים לשיכוך כאבים, אלטרנטיביים וקונבנציונליים כמו אפידורל, אבל הוא לא עוזר לכל אשה באותה המידה, בדיוק כמו שאפידורל יכול לעבוד אצל חלק מן היולדות ואצל חלק לא. ניתן להשכיר את המכשיר אצל שרה הייל, אין לי כרגע את הטלפון, אבל אפשר ב144, נדמה לי שהיא גרה במצפה גיתית, והיא שולחת אותו בדואר בערך חודש וחצי לפני הלידה, כדאי מאוד להשתמש בו גם לצירים הבריקסטון-היקס, כדי להתרגל, וכמובן מתחילת הצירים בלידה, כמה שיותר מוקדם יותר טוב. זה עלה לי משהו כמו 300 ש"ח, אל תתפסו אותי במילה. צריך להחזיר אחרי הלידה כמובן, אבל כדאי להשתמש גם בזמן ההנקות הראשונות כשהרחם המתכווץ כואב מאוד.

למעלה