מטע חדש במולדת........

שקדי

New member
מטע חדש במולדת........../images/Emo140.gif

התחלנו בשעה טובה בהכנות לנטיעת מטע שקדים חדש בגודל 300 דונם בערך 7200 עצים שניטע במשך השנתים הקרובות הנטיעה תתחיל בסוף דצמבר תחילת ינואר אבל את ההכנות בשטח התחלנו בימים אלה וברשותכם אשתף אותכם קוראיי הנאמנים בסיפור הקמת המטע צעד אחר צעד בשילוב תמונות מהשטח ואולי בעה''ש נגיע יחד עד לרגעי הניעור והנה תמונות ראשונות מההכנות בשלב ראשון מתקינים את ראש ההשקיה כולל מסנן המתנקה אוטמטית(סנומט) המעביר דרכו כמה מאות קוב מים בשעה......................

שקדי

New member
אגב...השטח שנראה מעל ראש ההשקיה

זהו השטח שבו ינטע המטע מצד ימין רחוק נראה מטע קים הנקרא''מטע החלומות'' והנה תעלה ובה צינור השקיה ועליו זקפים מכל אחד מהם יצא צינור השקיה 20 מ''מ ימינה ושמאלה סה''כ יהיו שם כ45 ק''מ צינורות 20 מ''מ כל 6 מ' יהיה עץ ולידו שני מתזים בספיקה של 50 ל''ש כל אחד

טסונמי1

New member
../images/Emo24.gifשבת שלום שקדי-

מישום מה חקלאות תמיד מסמלת בעני את המיטב בציונות-אותי זה מרגש לראות את השטח הענק שמימנו יוולד מטע השקדים- לדעת כמה עבודה וזיעה מושקע בדבר שכזה- כמה חלומות-חקלאות במיטבה........... שקדי מאין אתה?אני מבינה שאתה מקיבוץ או מושב שיתופי? כל הכבוד ומזל טוב ל"הנחת אבן הפינה"

טסונמי1

New member
ואגב המאמר של שקדי- לכל שותלי העצים

למינהם ול"מיתבכיינים" למה העץ לא גדל? למה הפירות נופלים? שימו לב לכל עץ 2 מתזים בספיקה של 50 ליטר לשעה!ותחשבו על זה! למרות שאנחנו ניכנסים לחורף ונושא ההשקיה פחות רלבנטי כרגע- שום עץ צעיר לא יכול להיסתפק בכמות המים שהממטרה של הדשא במיקרה תספק לו או בטפטפת אחת שבקושי יוצא ממנה משהו!ובטח שלא עמידה עים צינור מים בזרם "מכבי אש" לכמה דקות- עכשיו אתם מבינים מדוע אני ממליצה בתור עזרה ראשונה להניח צינור ליד העץ בזרזיף ללילה?

שקדי

New member
אני???../images/Emo163.gif

מקיבוץ בעמק יזרעאל בין עפולה לבית שאן נסי לזהות לפי התמונה....ואם הצלחת אל תגלי לכולם

t42

New member
אפרופו המיקום../images/Emo13.gif...מה נותר..??מנ

...מה נותר מ"נורית"....?משהו יודע???

שקדי

New member
נורית.........../images/Emo141.gif

שהיה בעבר ישוב עולים היה בשנים האחרונות בסיס גדנ''ע ולאחרונה חלקו משמש כחוות בוקרים שעדריהם רועים בגלבוע ליד נורית ישנה מסעדה מעולה בשם''חוות התבלינים'' מי שמזדמן לאזור ממש מומלץ.....שווה בשבתות להזמין מקום מראש ולא..........אני לא מקבל שם אחוזים...........................

זהר שחר

New member
מסור בבקשה ד'ש חם, והרבה אהבה

לחנן שליב, שהיה המ'פ שלי במילואים. אדם ענק מכל הבחינות ! תודה ! זהר מנחשולים .

raya

Well-known member
שקדי- שוב אתה גורם לי לקנא..../images/Emo3.gif

שקדי

New member
השבוע בזמן גיזום ..........

מצאתי שקד עם רימה של צרעת השקד ונזכרתי בך............
.......נשבע

raya

Well-known member
ככה? זה מה שאני מזכירה לך?../images/Emo39.gif

שקדי

New member
שקדים רבותיי שקדים.........../images/Emo140.gif

בשנה הראשונה אין אף שקד בשנה השניה יש בודדים בשנה השלישית יש כבר לא מעט בשנה הרביעית יש די הרבה בשנה החמישית והלאה המון השותל בדמעה ברינה יקצור.....אבל צריך הרבה סבלנות

אני בשנה רביעית ועדין רק עם דמעות

השנה דווקא היו קצת אבל בשלב שבין הירוק לחום כולם נאכלו, נוקבו או הושמדו. אפילו אחד לא זכיתי לקטוף

raya

Well-known member
welcome to the club גם אני לא זוכה לראות שקדים אכילים.. וזו הסיבה לקנאה שלי בשקדי.

Boojie

New member
אני ממילא מחסלת את רוב השקדים שעל

העצים שלנו בשלב הירוק...
אתה יכול לקרוא לי "מזיק", אם אתה רוצה.

שקדי

New member
אפרופו שקדים ירוקים...........

ישנו מתכון לכיבוש שקדים ירוקים יש אפילו הטוענים שזהו מעדן מלכים אני מקוה שזה לא יחשב לי לפרסומת סמויה...או אחרת

למעלה