מטבעות אירופאים ישנים

מצב
הנושא נעול.

tv21212

New member
מטבעות אירופאים ישנים

מטבעות אירופאים ישנים
שלום, יש לי מספר מטבעות אירופאים שונים, שהיו פעילים עד להכנסות האירו. כרגע אני מעוניין להמיר אותם לאירו\שקלים. לפי איזה שער הולכים?האם יש למטבעות הישנים(פזטות ספרדיות,פרנק בלגי, לירטות איטלקיות) שער יציג עדיין? מישהו יודע איפה אפשר לעשות את זה\מקום מומלץ? אשמח אם מישהו ימסור לי פרטים בנושא,תודה רבה ושבוע טוב!!

rahelg30

New member
מטבע אירופי מלפני עידן היורו

מטבעות אירופאים ישנים
שלום, יש לי מספר מטבעות אירופאים שונים, שהיו פעילים עד להכנסות האירו. כרגע אני מעוניין להמיר אותם לאירו\שקלים. לפי איזה שער הולכים?האם יש למטבעות הישנים(פזטות ספרדיות,פרנק בלגי, לירטות איטלקיות) שער יציג עדיין? מישהו יודע איפה אפשר לעשות את זה\מקום מומלץ? אשמח אם מישהו ימסור לי פרטים בנושא,תודה רבה ושבוע טוב!!
מטבע אירופי מלפני עידן היורו
אם אני יודעת נכון - אין מה לעשות עם המטבעות הישנים - בעיקר אם מדובר בסכומים קטנים - רק לשמור למזכרת. סכומים יותר רציניים - שווה בכ"ז לשאול אולי בבנק ישראל - או אצל חלפן רציני..כאשר עברו ליורו - היה אפשר במשך כמה זמן להחליף הכספים - אך מזמן!

rahelg30

New member
במחשבה נוספת

מטבעות אירופאים ישנים
במחשבה נוספת
אם תזדמן לספרד, לבלגיה או ארץ אחרת שממנה יש לך מטבעות - אולי עוד מישהו ירצה לקבל כסף זה - אפשרי..

יהושע 50

New member
שטרות או מטבעות? ציין בדיוק איזה?

מטבעות אירופאים ישנים
שטרות או מטבעות? ציין בדיוק איזה?

יהושע 50

New member
תשובות חלקיות

אה, ופרנק צרפתי
תשובות חלקיות
שטרות גרמניים ניתנים להחלפה ללא מגבלת זמן בסניפי Deutsche Bundesbank. שטרות ספרדיים ניתנים להחלפה ללא מגבלת זמן בסניפי Banco De Espana. יש גם שירות מיוחד למי שנמצא מחוץ למדינה, הפרטים בקישור הבא: http://www.bde.es/billemone/peseta/canjeexe.htm לגבי איטליה וצרפת למיטב זכרוני היתה מגבלת זמן להחלפת השטרות (נדמה לי 10 שנים ממועד כניסת היורו) אבל צריך לבדוק את זה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה