מטאוגרמה לירושלים.

רוננין, אל תהיה החלטי אם אינך יודע

גובה שכבת 500 נמוך באופן קיצוני ורק הוא לכשעצמו אינדיקטיבי מספיק לשלג בירושלים. מינוס 2 במפלס 850 ומינוס 30 במפלס 500 מספיקים לשלג שיערם על הקרקע.

יצחק77

New member
נכון.

אני זוכר לפני שנתיים שנערם אצלי יופי של שלג ב1 מ"צ. אם היית קורא את ההודעות של אנשים פה היית מבין איך זה מביא שלג לירושלים.

omri1234567

New member
בל אתה צריך להבין שהרום קר מאוד

לפי המפות והוא יכול להשפיע בתכלס גם על ה-850 אתה רואה נגיד מינוס 2 בקרקע אבל בגלל הקור הוא יכול להשפיע שבעצם יהיה יותר נמוך , זה תלוי בעוד המון פרמטרים כמו ה- 700 מ"ב, ומעבר עננים מפותחים גם ישפיעו במיוחד שיש אינדקס מדהים של שלושים!! יתפתחו המון ענני סי בי באינדקס כזה ....

shaiso

New member
אכן קצת מבלבל:

ראשית: 2- מ"צ לא בגובה 1500 מטר אלא בגובה 1400-1440 לערך. שנית: בלחות יחסית של מאה אחוז בשכבות השונות קצב ירידת הטמפרטורה הוא 0.6 מ"צ לכל 100 מטר גובה, כלומר: גובה 1300 מטר טמפ' 1.4- מ"צ גובה 1200 מטר טמפ' 0.8- מ"צ גובה 1100 מטר טמפ' 0.2- מ"צ גובה 1000 מטר טמפ' 0.4 מ"צ גובה 900 מטר טמפ' של 1.0 מ"צ (ירושלים)גובה 800 מטר טמפ' של 1.6 מ"צ כך זה אמור להיות, אבל העובדה היא שבמערכות סוערות כאלה כשיש עננות ערמתית וקור עז בכל השכבות ומשקעים רבים, הטמפ' בירושלים היא דווקא באזור ה-0 מ"צ ושלג יורד גם יורד. כך גם כשיש מערכת משקעים והטמפ' ב-850 מ"ב היא 0 מ"צ (גובה 1400-1450 מטר) יורד שלג בקיבוץ אלרום שגובהו רק 1050 מטר ולעיתים אפילו באזורים נמוכים יותר ואפילו בירושלים. מה הסיבה לכך? אני לא בטוח. אולי זה קשור לרוחות (גם האופקיות וגם האנכיות) אולי השלג עצמו שיורד מתוך הענן שעוביו כמה קילומטרים מקרר גם את הסביבה הנמוכה יותר (נמוכה ב-100 עד 200 מטר). ובעיקר אני חושב שאפקט עליית גוש האוויר כשהוא פוגע בהרים ועולה מעלה גורם להתקררות גדולה יותר. אני אחפש תשובה טובה יותר בשבילך, אבל בינתיים זה מה שאני יכול להציע.

אלון ל

New member
זה נכון, עם הברד והשלג

נזרקות חבילות של אוויר קר. ככל שעוצמת השלג/הגשם גבוהה יותר ומשכו גדול יותר כך הטמפ' יורדת. היו מקרים קיצוניים ש850 היה אפס ובזכות שברי ענן מקומיים מאד וממושכים מאד שלג ירד בגבהים של 800 מטר ואף פחות מכך (אבל אלו מקרים קיצוניים). 2- בד"כ מאפשר שלג משמעותי מגובה 700 ובמקרים רבים אף פחות מכך.

אלון ל

New member
בוא נתחיל עם זה שהטמפ' בגובה 1450

מטר היא בממוצע 2- מעלות כלומר באוויר החופשי וכתוצאה מכך הטמפ' בירושלים במפלס 925 מ"ב באוויר החופשי היא 2-3 מעלות. העניין הוא שישנם זרמים היורדים מפסגת העננים למטה יחד עם הגשם והשלג ומקרררים את השכבות הנמוכות. ככל שמפלס 500 קיצוני יותר זה יקרה באופן בולט יותר. רום השלג לא נשאר רק ברום הקיפאון שעומד על 1100 מטר אלא יורד לגבהים של כמה מאות מטרים מתחתיו.

shemesh7

New member
מה שאני אוהב בפורום הזה הוא

לפני כל מערכת מתחילה התרגשות ובלגן בתוך המערכת התרגשות או ביאוס בסוף המערכת יש היתגוששות לא משעמם פה

bahab

New member
ועוד איך נותן שלג בירושליים

בשיא ביום רביעי -2 בשכבת ה850 מ"ב -31 בשכבת 500 מ"ב עובי שכבת 500 מ"ב מתחת לקו ה540 (כ 530) משקעים כנראה שיהיו זה שלג..ואבו אבוהא

למעלה