מחשב נייד עם חומרה מאוד חלשה, מבקש המלצה למערכת הפעלה/דפדפן שיעבדו סביר.

חלאה

New member
יש לי מחשב נייד ישן מאוד שהחלטתי אחרי שנים להשמיש אותו, מדובר במחשב 10" עם חומרה חלשה, מפרט:

Packard Bell Dot S/Atom N455/1GB Ram/250GB HDD/10"/Windows 7/B

את הזיכרון שדרגתי מ 1 גיגה ל 2 גיגה כבר מזמן, ונראה לי שזה המקסימום שאפשר (סלוט בודד)

על המחשב היה מערכת הפעלה חלונות 7 סטרטר, ובזמנו זה עבד בסדר. בסופש החלטתי לחדש ובפרמוט של המחשב מחקתי מחיצות והתקנתי חלונות 10 הום. לא חשבתי שארצה לחזור ל7 לכן מחקתי מחיצות וגם את המחיצה עם השחזור למערכת הפעלה.

הבעיה שנוצרה שבגלישה בדפדפן המחשב פשוט לא זז. צורך 99% מכוח המעבד. וכל מה שאני מעוניין מהמחשב הזה, זה גלישה באינטרנט. ואולי גם להתקין עליו טלגרם.

יש למישהו רעיון לדפדפן או למערכת הפעלה (רצוי בעברית) שיכולה להתאים?
ניסיתי גם להוריד מהאתר של מיקרוסופט שוב חלונות 7 אבל מתברר שהקוד מוצר שלי לא מאפשר הורדה כי זה קיים על המחשב עצמו. (מעניין שאת 10 הם נתנו לי להוריד עם הקוד הזה...)

frankthe2

Active member
היה משהו דומה לזה לידידה שלי. מה לא ניסינו? אחרי הרחבת הזכרון? win 7 כרום, פיירפוקס ואופרה וכו'. תראה המעבד חלש מאוד עם ליבה אחת למעשה אולי המתאים ל win xp ז"ל ותו לא, הזכרון נמוך ונחשב למינימום של מערכת הפעלה 7. זה מתחת למינימום של 10, ניסינו גם להפעיל את הוורד בשביל הילד שיוכל להקליד שיעורים - ממש לא הצליח, זמן התגובה של המחשב היה איטי, הוא היה מקליד מנסה למחוק ולא היינו רואים תמונה על המסך.
כל זה קרה לפני שנתיים שלוש, מהר מאוד התיאשנו מהמחשב ועברנו למחשב נייד משומש אבל רציני הרבה יותר.
לדעתי - חבל להשקיע מאמץ בנייד הזה.

hagrisha61

New member
לפני שתחליט לוותר אני ממליץ שתנסה להתקין את LINUX , היום למע" זאת קיים ממשק גרפי שדומה ל WINDOWS , דרישות חומרה לא גבוהות -אני מאמין שהמחשב שלך יתחיל "לחיות" עם LINUX -תנסה את UBUNTU 20.10.

em28

Well-known member
אחד מהמחשבים אצלנו הוא מחשב בן 20 שנה עם מעבד AMD כפול ליבה במהירות 2.2MHZ
שעם השנים שודרג ל-3GB זכרון ו-SSD והוא מריץ WIN 7 בכייף.

מחשב עם 2GB זיכרון אמור להריץ WIN 7 באופן סביר, הבעיה אצלך היא מעבד חלשלוש ודיסק של פעם.
כמו ש-frankthe2 כתב מדובר במחשב שהיה חלש גם בזמנו וחבל לנסות להשמיש אותו.
עדיף לקנות מחשב משומש ב-500-1000 ש"ח.

חלאה

New member
תודה לכולם, הורדתי חלונות 7 סטרטר כמו שהיה עליו שקניתי, המעבד חזר לחיות שדפדפן (כרום) פתוח ב 30-40% במקום 97-100%, עדיין מחשב מעפן אבל לפחות אפשר לראות בו כבר יוטיוב (480P מעל לא ניסיתי) פיייסבוק נטען לאט לאט אבל נטען. צריך אותו בסה"כ עבור קרוב שיש לו ניתוח והולך להיות בבית חוליים שבועיים, יש לי עוד נייד טוב משמעותית אבל גדול יותר וכבד יותר, לכן חפשתי משהו עם מקלדת ושיהיה קומפקטי כמה שניתן.
הייתי מתקין עליו לינוק אבל אני לא בטוח שאקבל ביצועים טובים יותר כבר וגם לא יודע אם השינויים הקטנים שיש בממשקים לא יציקו למשתמש המיועד.

dudi4321

Member
כתבתי למטה תגובה בלי לראות שכתבת שכבר התקנת בערך את ה7 הום.

dudi4321

Member
תתקין מחדש חלונות 7 HOME גירסה 32 ביט ושלום על ישראל.
תצטרך כאילו לשנמך, אז קודם תסיר את המחיצות עם DOK או CD חיצוני ותתקין שוב את 7 HOME.
בהצלחה.
לינוקס יגרום, שבגלל שזו מערכת שאתה לא מכיר, תעכב אותך ותוכנות מוכרות של חלונות בלי ספק לא יפעלו.

חלאה

New member
בעיה חדשה עם המחשב, הפעלתי אותו אתמול להכניס בו כמה דברים והוא טוען שהרישיון לא חוקי, יש לי עליו מדבקה מאז הקניה שהוא חוקי, זה הגיע עם המחשב ומדבקת חוקיות עם מספר סידורי לחלונות 7 סטרטר, יש משהו לעשות כי ההודעה קופצת בלי הפסקה (חלונות 7 סטרטר, נראה לי 32 ביט).

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
כל הקטע שהוא לא סוחב טוב 10 לכן חזרתי ל 7 ועכשיו הרישיון לא תקין.
ליוטיוב פייסבוק לשמוע מוזיקה וכאלה תתקין לינוקס יש בה פיירפוקס זמין...דרישות חומרה מועטות ביותר..ויעבוד הכי טוב..שאפשר...ולא צריך תוכנות של ווינדוס לשבועים של בית חולים מנסיון רב שלי: קליטה טובה..דפדפן שיעבוד יוטיוב פייסבוק וכדומה...קצת שירים, צפייה ישירה והימים חולפים..

חלאה

New member
ליוטיוב פייסבוק לשמוע מוזיקה וכאלה תתקין לינוקס יש בה פיירפוקס זמין...דרישות חומרה מועטות ביותר..ויעבוד הכי טוב..שאפשר...ולא צריך תוכנות של ווינדוס לשבועים של בית חולים מנסיון רב שלי: קליטה טובה..דפדפן שיעבוד יוטיוב פייסבוק וכדומה...קצת שירים, צפייה ישירה והימים חולפים..
טוב התייאשתי מלהלחם עם מייקרושיט על החוקיות למרות שיש לי קוד חוקי שהגיע עם המחשב.

איזה גרסת לינוקס יש שמתאימה בעברית אני מעוניין שיהיה אפשר להריץ בה גם נגן VLC בשביל סרטים.
נ.ב המחשב לא עבורי אלה עבור אדם בן 72, כל שינוי קטן עלול לסבך לו את העניינים, גם דחו לו את הניתוח ככה שיש יותר זמן להכין. הצעתי לו מחשב אמיתי (ThinkPad T430 עם SSD מעבד אי 5 ו16 גיגה זיכרון) אבל אין עליו אותיות בעברית במקלדת והוא נפסל בגלל זה. וגם הוא רוצה משהו קומפקטי.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
טוב התייאשתי מלהלחם עם מייקרושיט על החוקיות למרות שיש לי קוד חוקי שהגיע עם המחשב.

איזה גרסת לינוקס יש שמתאימה בעברית אני מעוניין שיהיה אפשר להריץ בה גם נגן VLC בשביל סרטים.
נ.ב המחשב לא עבורי אלה עבור אדם בן 72, כל שינוי קטן עלול לסבך לו את העניינים, גם דחו לו את הניתוח ככה שיש יותר זמן להכין. הצעתי לו מחשב אמיתי (ThinkPad T430 עם SSD מעבד אי 5 ו16 גיגה זיכרון) אבל אין עליו אותיות בעברית במקלדת והוא נפסל בגלל זה. וגם הוא רוצה משהו קומפקטי.
בוא נלך מהקל למסובך....המחשב האמיתי בר פיתרון בכמה ש"ח - מדבקות מקלדת פשוט זול ..וניתן להסיר. קומפקטי זה שיקול אחר...

בלינוקס שתי אופציות
1

אובונטו (Ubuntu)

2

Linux Mint

כמו בווינדוס בהתקנה אתה בוחר את השפה איזור וכו' יש עברית כמובן.. גם אם אתה רוצה לראות קודם..לא חייב להתקין אפשר להפעיל לינוקס ישירות מדיסק און קיי...ולהתרשם..

ההבדל הוא בתוכנות שמותקנות מראש במינט יש יותר

לזכרוני VLC כבר מותקן בשניהם או שהוא בחנות...זו התקנה פשוטה( רוב ההתקנות בלינוקס באפליקציה מובנית כבר התקן השתמש ) ....ודפדפן פיירפוקס כמובן..האובונטו כנראה יותר טובה כי לא צריך מלא תוכנות...ההפעלה כמו ווינדוס ..לחץ על הדפדפן גלוש רגיל...לך לתיקייה של הסרטים לחץ יופעל בנגן..פשוט. אין פה מה ללמוד משהו חדש זה מאוד דומה. למשתמש בגילו זה לא יהיה קשה מידי...לחץ הפעל...פה מכבים מחשב ..פה לוחצים להפעיל.

hagrisha61

New member
ממליץ על UBUNTU 20.10 ,הפצה הכי פופולרית לכן יש לה תמיכה מצוינת, ממשק גרפי מעולה, לגבי נגן VLC -צריך להתקין הוא לא מגיע מובנה. לאחר סיום ההתקנה של מערכת הפעלה חשוב להפעיל את מעדכן תוכנה- ואז יהיה חנות אפליקציות (דומה לGOOGLE PLAY באנדרואיד) ומשם תוכל להתקין המון תוכנות כולל VLC. (לידיעה אנדרואיד -זה גם הפצה של LINUX לכן יש דמיון).

למעלה