מחשב נייד באוניברסיטת חיפה

NFish

New member
מחשב נייד באוניברסיטת חיפה

שלום לכולם! קניתי מחשב נייד בארה"ב לקראת הלימודים בארץ... המחשבים פה באמת מאוד זולים...! בכל אופן, קניתי את המחשב אבל שכחתי לברר אם בכלל אני אוכל להשתמש בו... אני לומד משפטים וכלכלה ורציתי לשאול אם יש נקודות חשמל בפקולטות האלה ומקום להניח את המחשב הנייד... תודה רבה לכל העונים...!! ניר!

stkachov

New member
שלום

יש נקודות אינטרנט אלחוטי ברוב המקומות החשובים, לא תהיה לך בעיה. באשר למחשבים ניידים בארה"ב... תלוי באיזה מחשב מדובר. אם מדובר במחשב "בסיס" לסטודנט אז המחירים די זהים, במיוחד כאשר אתה מוסיף את מחיר האחראיות. כמובן שאתה גם לוקח סיכון להתפס במכס ולשלם מע"מ. אני מתייחס למחשבים שעולים בארץ עד 5000 ש"ח... אותם לא שווה לרכוש בארה"ב. מחשבים מתקדמים שעולים הרבה יותר, זה כבר כן משתלם. אבל שוב לוקחים סיכון של להתפס במכס, למרות שהסיכוי לכך נמוך מאוד.

מחשב סבבה אפשר למצוא גם ב500-600

דולר. ואני מדבר על מפרט די טוב. מי שרוצה לראות מוזמן buy.com או אתרים דומים ולבחור במחשבים לסטודנטים.

stkachov

New member
קודם כל

המחירים בארה"ב מוצגים ללא מיסים. אז תוסיף עוד כ 10% למחיר. בנוסף אם אתה רוצה להרחיב לאחראיות בינלאומית(שגם היא בעייתית ואולי תצטרך לשלוח את המחשב לאירופה וכל מיני כאלה דברים) זה עוד איזה 100 דולר לשנה. פלוס מיסים. למחשב די טוב כמו שאמרת שעולה לכאורה 500-600 דולר... יוצא בסופו של דבר מחיר של מינימום 800-900 דולר אחרי אחראיות ומיסים. שזה כבר 4 אלף שקל, ובמחיר כזה אפשר לקנות מחשב בארץ, בתשלומים, עם אחראיות, עם מקלדת בעברית, ללא חשש מהמכס ובראש שקט. אם אתה גר בארה"ב אז זה יוצא שווה.

C H 4

New member
פחות

במדינות שממש מגזימות עם המיסים מגיעים ל8% אני הייתי במדינה שהמיסים בה היו יחסית גבוהים והם היו 6%

דוגמא

http://www.buy.com/prod/toshiba-satellite-laptop-computer-pspaau-09c02g-p105-sc02g-celeron/q/loc/101/204580313.html 2700 ש"ח, לא רע...

יותר טוב

http://www.buy.com/prod/acer-aspire-laptop-computer-as3050-1150-mobile-amd-sempron-3500-1-8ghz/q/loc/101/204446420.html תכל'ס.... 2020 ש"ח... די שווה.

stkachov

New member
תשיק בבקשה קישור ישיר

משום מה יש לי לעשות קופי פייסט במחשב שאני נמצא בו עכשיו. אבל גם מבלי לראות מה המפרט, אני יכול להגיד לך שאתה לא מכניס כאן את עלויות המשלוח, האחריות והמיסים... כך שהמחיר הסופי שתשלם יהיה גבוה יותר

Unicorn98

New member
נו באמת...

מחשב של ACER עם מעבד של AMD... חיפשת ממש מתחת לבלטות נייד זול במונחי ארה"ב? עוד לפני תוספת של דולר אחד של מסים + משלוחים, אני אומר לך שזו עסקה רעה. מחשב מהדור הקודם של הניידים, ומספיק להציץ מדגמית בתגובות הגולשים בקישור שנתת כדי להבין שלא מדובר בעסקה ראויה. מי שמשלם בזול, בד"כ מקבל תמורה בהתאם
.

צר לי אבל אתה נגרר בלי בדיקה

א. ברור שחיפשתי מתחת לבלטות, כדי למצוא מציאות צריך לחפש טוב. ב. אני עובד עם AMD SEMPRON במחשב הביתי שלי כבר שנתיים ומבסוט מעל הגג (ואני עושה דברים די מורכבים), היה זול, המחשב יציב ומהיר. עם כוח המחשוב של הליבות הכפולות אפשר היום לערוך סרטים ברמה גבוהה, לאף אחד (פרט למי שצריך את זה) אין צורך בכל כך הרבה כח ובהחלט אפשר להסתפק במחשב שהוא SEMPRON או CELERON, אלו לא מילות גנאי! לא צריך שהמחשב יריץ את המשחקים הכי חדשים - אם רוצים את זה אז כבר צריך לשלם הרבה מאוד. מי שע-ו-ב-ד עם המחשב יכול בשקט לקנות את זה. התגובות אומרות בדיוק מה שאני אומר: עבור הסכום שמשלמים, הוא מחשב טוב ומספיק לאימייל / עיבוד תמלילים / עבודה משרדית - לימודית. מי שבארה"ב יכול לקנות את הנייד ב 2000 ש"ח כמו שכתבתי ולהביא אותו איתו בתיק הגב. מקסימום ישלם מכס. לא צריך לשפוך 4000 ומעלה שקלים על נייד, היכולות של הניידים הזולים מספיקות בהחלט. בעיתונות וגם בשיחות סלון זה ממש פשע לדבר על מעבדי סלרון או סמפרון אבל תכל'ס הם יותר ממספיקים. אני אגיד יותר מזה, גם מחשב יד שניה בארץ, עם מעבד פנטיום 4 או אפילו פנטיום 3 1000 יכול לתת פתרון מעולה לסטודנטים סטנדרטיים (והתשלום 1500-2000 ש"ח).

NFish

New member
תודה!

יש לך מושג לגבי נקודות חשמל? אם אפשרי לחבר את המחשב לחשמל בזמן השיעור? תודה שוב! ניר!

stkachov

New member
יש נקודות חשמל

בכל כיתה זה אחרת מן הסתם. בחלק יש בשורות האחרונות בצדדים, בחלד בשורות הראשונות או אפילו אפשר לקחת מעמדת המרצה חשמל נדמה לי. בקיצור אל תדאג
אגב, מה אתה הולך ללמוד? תבוא לבקר בפורום אוניברסיטת חיפה...

שאלה לגבי המכס

אם הגעת עם מחשב נייד יחיד, איך הם יכולים לדעת שזה מחשב שקנית שם ולא מחשב שלקחת איתך כשטסת?

NFish

New member
אותיות באנגלית במקלדת

ויש עוד כל מינני דרכים לראות... כמו למשל המדבקות שעל המחשב - אני חושב שהמחשב שיש לי עדיין לא משווק בארץ, אבל אני לא מאמין שהם יגיעו עד לרמה כזאת של ידע... נראה לי בעיקר על פי המקלדת...

למעלה