מחשב מארה"ב

yelnek

New member
מחשב מארה"ב

היי כולם, אני מתכננת לבקש מקרובת משפחה שחיה בארה"ב לקנות לי מחשב ולהביאו ארצה. השאלה העיקרית שלי היא האם אני עשויה להיתקל בבעיה כלשהי עקב העובדה שהמחשב "זר" - אמורות להיות בעיות ב"גיורו"?
נניח, המחשב לא מכיר עברית וכו'. היכן אני יכולה לבצע "חריטה" (אם כך אכן קוראים לזה) על המקלדת לאותיות בעברית? וכמה זה אמור לעלות? תודה רבה!

kobi 23

New member
לא תהיה בעיה

את תוכלי להתקין שפה עברית ולקרוא ולכתוב בעברית . הכל מובנה בווינדוס אני לא בטוח ששוה לבצע חרטיה ,ב200 ש"ח את יכולה להחליף מקלדת לעברית

yelnek

New member
תודה!

ממה שהבנתי, חריטה עולה ככה או פחות... למה לי להחליף מקלדת? מה רע במקלדת שבאה עם המחשב? אגב, אם אני כבר שואלת, אשמח לחוות דעתכם המקצועית:
המחשב המדובר הוא זה: http://www.officemax.com/technology/computers/laptop-computers-and-tablet-pcs/product-prod2550278 השימושים שאני מבצעת הם בד"כ סטודנטיאליים-אופייניים: אינטרנט ו-וורד, מידי פעם שמיעת מוזיקה או צפייה בסרטים. מה דעתכם?

ronengeles

New member
המחשב אמור להספיק לצרכים שלך בלי בעיה

אני גם מתכנן לקנות מחשב כזה בארה"ב, אולם את הגרסה של ה 13 אינץ' שהיא קלה יותר וללא DVD

YosMan1

New member
תרשו לי לחלוק עליכם. המחשב הזה ממש לא יענה על

הדרישות. זה מחשב פנטיום לא דוואל קור. ליבה אחת בלבד במהירות של 1.3 גייגה. הוא אפילו לא עומד בדרישות המינימום להפעלת וויסטה. בגלל מחשבים כאלה מיקרוסופט קיבלה את התביעה הגדולה על הטעיית הציבור. להריץ על מחשב שכזה וויסטה? ממש לא מומלץ. בקושי XP יעבוד עליו כמו שצריך. וסרטים? HD בוודאי שלא יעבוד, סרטים רגילים כן בתנאי שהמחשב לא יעשה שום דבר אחר באותו הזמן. נראה לי קצת מוזר בימינו לקנות מחשב חד ליבה. אני נגד.

ronengeles

New member
אתה קצת מגזים.....

נכון, VISTA כנראה לא ירוץ עליו טוב במיוחד, אבל ויסטה לא פועל טוב על רוב המחשבים. מי שיקנה את המחשב הזה יקבל שידרוג בחינם ל WIN7, והוא יפעל כבר הרבה יותר טוב. אם XP ו 7 עובדים על מחשבי נטבוג עם מעבדי ATOM ו Z520 עם 1GB זיכרון, אז אין שום סיבה שהם לא יעבדו כמו שצריך על מחשב כזה עם מעבד יותר חזק ו 3GB זיכרון. חוץ מזה שאם תקרא קצת ביקורות עליו אז תראה שאנשים כותבים שהמחשב מתפקד בלי שום בעיה (יש להוריד עדכונים מאתר אייסור אחרת המחשב יקרטע) והוא גם מסוגל להריץ סרטי HD בצורה חלקה (720P). לשימושים של הבחורה הזאת המחשב יספיק ללא שום בעיה, ולמרות שיש כאן התפשרות על חומרה, אבל לא לכולם יש 1000 - 2000$ להשקיע בנייד, וכאן היחס עלות-ביצועים בהחלט טוב, לפחות לפי דעתי

יאיר B

New member
XP ירוץ עליו חלק.

היתרון של המעבד הזה הוא בצריכת זרם נמוכה להחריד (ולכן הוא גם איטי יחסית). הסוללה תעבוד בלי סוף (והוא גם לא מתחמם), לפי המפרט עד 8 שעות! המחשבים הללו לא נועדו לסרטי HD ובטח שלא למשחקים. אלו מחשבים קלים וקטנים (טוב, זה לא ממש קטן וקל) לאופיס ואינטרנט בלבד. הם היו "ההורים" של הנטבוקים של היום (ועלו בישראל סכומים של 5 ספרות). למעבד הזה יש זיכרון פנימי של 2MB שזה יותר ממה שיש כיום ל-T4 למשל (1MB). לזיכרון הזה יש חשיבות בתחום מהירות החישוב של המעבד.

kobi 23

New member
לא רע

אבל מן הסתם מוצר מוגמר איכותי וטוב יותר מלקחת את המחשב לאיזו מעבדה שיצרבו לך שם אותיות. מה גם שזה אותו מחיר. ממליץ לך לפנות לניופאן שעד כמה שזכור לי הם מביאים את אייסר לארץ דרך באג ולשאול כמה עולה להחליף מקלדת. ד"א את מודעת שלא תהיה לך אחריות בארץ ?

yelnek

New member
בנוגע לאחריות...

אין אפשרות שתהייה לי אחריות דרך ניופאן? אין אחריות לאף מחשב שקונים מחו"ל, או רק כשמדובר באייסר?

RoyBO

New member
תבררי מול ניופאן. לא כל החברות האחריות תקפה

גם בישראל.

ronengeles

New member
לכל חברה יש את התנאים משלה

חלק מהחברות לא נותנות בכלל אחריות. חלק דורשות שתהיי מקלדת בעברית חלק נותנות רק עבור דגמים שנמכרים בארץ חלק נותנות על הכל ויש עוד כל מיני תנאים כאלה ואחרים. צריך לבדוק עם כל חברה ספציפית על הדגם שאת מתכוונת להביא. אני אשמח אם אחרי שתבררי תחזרי לכאן ותגידי מה אמרו לך בניופאן

yelnek

New member
אוקיי, ביררתי...

קודם כל, תודה רבה לכולם על התגובות. ביררתי עם "ניופאן", והנציגה שם מסרה לי שהשאלה אם יש אחריות אצלם או לא תלויה בדגם. יש דגמים שאותם מביאים מחו"ל ו"ניופאן" נותנת להם אחריות, ויש דגמים שלא. שאלתי אותה איך מבררים בנוגע לדגם ספציפי, והיא אמרה שצריך לבדוק אצל "acer" העולמית. למישהו יש מושג איך אני מוצאת את המידע הזה?

RoyBO

New member
פשוט תמסרי לניופאן את הדגם שאת מעוניינת בו

ותשאלי אם הם מוכרים אותו בישראל אם לא אז אין אחריות לפי מה שהנציגה אמרה

yelnek

New member
זה לא מדויק.

יכול גם להיות מצב שכן תהייה אחריות על מחשב שרכשתי בחו"ל ולא נמכר בארץ. זה לפי מה שהבנתי ממנה - יכול להיות שלא הבנתי נכון אבל אני בספק...

ronengeles

New member
עכשיו דיברתי עם ניופאן בטלפון

הנציגה אמרה שאני צריך להגיע לניופן עם החשבונית, להציג אותה ואז אני אקבל שנה אחריות על המחשב. אז שאלתי אם זה מוגבל לדגמים מסויימים, אז היא אמרה שעם מחשבים של אייסר לא משנה איזה דגם

yelnek

New member
כן, הם לא ממש מסונכרנים שם עם עצמם... ../images/Emo13.gif

בכל אופן, לפי הבדיקה שלי, המחשב שאני מתכוונת לקנות קיים גם בארץ, ככה שאני מקווה שזה פוטר אותו מהדילמה הזו...

ronengeles

New member
לא לגמרי מדוייק

בארץ המחשב הזה נמכר עם מעבד SU9400. את מתכננת לקנות עם SU2700, ועדיין לא ראיתי מחשב שלהם שנמכר בארץ עם מעבד כזה. בעיקרון שאר החלקים אמורים להיות אותו הדבר, אז בהנחה שלא תהיה בעיה עם המעבד, אני מאמין שלא תהיה בעיה של אחריות.

ronengeles

New member
מתקן את עצמי

מצאתי חנות שמוכרת עם המעבד SU2700 ככה שהוא כן קיים בארץ...

Beetlejuice68

New member
זה פשוט!

גיור למחשב זר זה לא קשה. חריטה של המקלדת זה עולה 150-200 שקל למקלדת עברית בחריטה. יש גם מדבקות ב25 שקל שאתה שאתה מדביק את המדבקות על מקשי המקלדת. עברית בWINDOWS כמה אופציות XP HOME EDITION אתה פשוט מתקין עברית דרך הלוח בקרה והגדרת שפות. (לא ממשק!!!) XP PRO אותו דבר תמיכה מלאה בעברית אבל יש אפשרות לשדרוג ממשך דרך תוכנה נוספת.. (לא יודע אם זה חוקי אז אני לא אתן פה פרטים) אם זה ויסטה יש אותה אפשרות לקבל תמיכה מלאה של עברית על ידי תמיכת שפה ותוכנה חיצונית חפש בדף הקודם של הפורום או בגוגל של תוכנה לשינוי שפת הממשק. בהצלחה ישי

kobi 23

New member
בויסטה

אין אפשרות לשנות את הממשק בכל הגירסאות פרט לאולטימייט. אפשר לשנות רק באמצעות פריצה כזו או אחרת....

למעלה