מחשבות,,,,

מחשבות,,,,

בוקר טוב לכולם,לא בטוח שאני במקום הנכון.הורי ניצולי שואה.ילידי פולין.כל המשפחה מצד האבא והאמא נעלמו כלא היו.הכאב הוא עצום ועליו גדלתי כל חיי.אני בן 66.ההורים לא בחיים.נפטרו לפני הרבה שנים.יום השואה עבורי הוא כאב וסבל עצום.נשאלתי אם אהייה מסוגל לעשות מסע שורשים לפולין.למקום מגורי ההורים.הסירוב היה מיידי לאורך כל השנים.לדרוך על האדמה שספוגה בדם רב כ"כ של יהודים רבים כ"כ.עם השנים,ובלחץ אשתי,החלטנו לצאת למסע ,לפולין.אך התנאי היה לא לבקר במחנה הריכוז אושוויץ.החשש שלי,שאני לא יעמוד בזה.התלבטות קשה.כאב גדול.האם אני זקוק לעזרה?שיחה עם פסיכולוג?
תודה
 
שלום

אתה לא מוכרח לציית לאשתך. אם היא רוצה, שתיסע בעצמה. כל אחד מחליט לאן מתאים לו לנסוע. גם לי אימא אמרה שאני לא צריך לנסוע לפולין לראות את הזוועות ולסבול. אם קשה לך עם הזוועות, עשה את הבחירה שלך.
&nbsp
 

היי48

New member
ערב טוב

קשה לומר האם כדאי לנסוע או לא, אבל אולי באמת כדאי לדבר עם פסיכולוג על כך, או אפילו לדבר עם רופא משפחה שינסה לכוון אותך האם ועם מי כדאי לדבר בנושא.
תהיו בריאים וחזקים, הכח והחוסן גם של הוריך ז"ל וגם שלך ממש מעוררים כבוד. הרבה בהצלחה
 

היי48

New member
מתנדבי סהר-נראה לי שההודעה הראשית היא הודעה שיעזור להגיב לה

תודה
 

ענתינו

New member
החיים יזמנו לך מספיק

צרות ובעיות בלי שתחפש אותם.
אם השואה ופולין הם כל כך טראומטים עבורך, מדוע לנסוע לשם בכוח? מה זה יתן לך? אני במקומך לא הייתי נוסעת.
 

סהר-תמיכה

Member
מנהל
איחוי הקרעים

אורינוקו יקר,
אתה כותב על כאב עצום, שהותיר חותם כבד על משפחתך ועל כל חייך. אין ספק שמכביד וקשה מאד לגדול בצל השואה וזוועותיה, ונשמע שגם אתה, בעצם, ניצול שואה, שהפנמת לתוכך את הכאב והאבדן שהוריך חוו ישירות. האם אשתך לחצה עליך לבקר בפולין משום שהיא רוצה לעזור לך לעבד את הרגשות שנטבעו בך? או כדי לחוש את המורשת שלך ולא להרגיש תלוש ומנותק? כיצד אתה מרגיש בקשר למסע? האם אתה רק חושש, או שיש בתוכך חלק שמושך אותך לנסוע לשם? נשמע לי שאתה קרוע בין רגשות סותרים. אולי אתה רוצה למצוא את בני משפחתך האבודים, שנותרו חיים בנפשותיהם של הוריך המנוחים, ואולי אתה חושש, שכל מה שתמצא הם השואה, המוות האכזרי, ושהסבל שלך יעמיק. נראה לי שהרעיון שלך לגבי שיחה עם פסיכולוג הוא רעיון בריא וטוב, כדי שאם וכאשר תצא למסע, תעשה זאת מתוך הידיעה שיש בך את הכח כדי להתמודד עם מה שהוריך הותירו מאחור, והורישו לך. אני מאחלת לך שתמצא את המשמעות שאתה מייחל לה, שתמצא מזור כלשהו לייסוריך בהווה ובעתיד, ואני מזמינה אותך להמשיך ולשתף אותנו כאן.

שלך,

מתנדבת סה"ר.
 
למעלה