מחשבונים "הפוכים" לגובה המשכנתא

מצב
הנושא נעול.

יש לי סכום להחזר חודשי:1500 כמות שנים: נזילה(10 או 15 שנה) רוצה לדעת מה סכום המשכנתא שיולה לקחת.

nirshats

New member
יש באתר הבית של הפועלים

יש לי סכום להחזר חודשי:1500 כמות שנים: נזילה(10 או 15 שנה) רוצה לדעת מה סכום המשכנתא שיולה לקחת.
יש באתר הבית של הפועלים
יש שם לשונית פועלים משכנתאות ושם קישור למחשבון משכנתה. שם את יכולה להכניס ריבית,זמן,סכום להחזר חדשי ולראות מה המשכנתא שאת יכולה לקחת.

yonit6

New member
משכנתא ל- 10 שנים...

משכנתא ל- 10 שנים...
את יכולה לקחת בריבית של 4.8% עם החזר של 1472 ש"ח - סך של 140,000 ש"ח. ל- 15 שנה, באותם תנאים, עם החזר חודשי של 1483 ש"ח - סך של 190,000 ש"ח.

תודה לכם, אים אני רוצה לשמור

משכנתא ל- 10 שנים...
את יכולה לקחת בריבית של 4.8% עם החזר של 1472 ש"ח - סך של 140,000 ש"ח. ל- 15 שנה, באותם תנאים, עם החזר חודשי של 1483 ש"ח - סך של 190,000 ש"ח.
על ערך החזר קבוע, איזה סוג הלוואה אני אמורה לקחת?

nirshats

New member
בעיקרון צריך לא צמוד

על ערך החזר קבוע, איזה סוג הלוואה אני אמורה לקחת?
בעיקרון צריך לא צמוד
אבל לפי מה שידוע לי אין חיה כזו (אבל אפשר לנסות לשאול). בד"כ מציעים 3 סוגי הצמדות: 1. מדד. 2. דולר. 3. דולר+מדד (הגבוה מבינהם). אפשרות 3 זה לתת מתנה לבנק. אפשרות 2 מאוד מסוכנת כי אם הדולר מזנק תצטרכי לשלם יותר למרות שההכנסה נשארת בשקלים. אפשרות 1 נחשבת הכי הגיונית ובטוחה, למרות שאינפלציה יכולה להשתולל , והסיבה היא שלמרות ערך הנומינלי של ההחזר יעלה , גם המשכורת אמורה לעלות בהתאם (במיוחד במגזר הציבורי שם הרבה מהמשכורות צמודות מדד). לכן עקרונית ההחזר הוא קבוע. תכלס מאוד יכול להיות שהיום החזר חדשי יהיה 1500 ש"ח ובעוד 20 שנה אותו החזר צמוד מדד יהיה 3000 ש"ח.

מצב
הנושא נעול.
למעלה