מחשבה בקשר לפיקים

דפני1234

New member
מחשבה בקשר לפיקים

אי התמודדויות עם דמויות טובות/רעות בפיקים. אני כותבת על פיקים של הארי פוטר כי אני לא מכירה הרבה אחרים שמבוססים על מציאות קיימת. שמתי לב שלעיתים קרובות דמויות מצטירות בצורה שטוחה מאוד. כל עוד הדמויות הם משניות מאוד הדבר לא מפריע. אבל בדמויות מהסוג הזה קורה לפעמים שדמות עושה דבר שלא מתאים לה לעשות. למשל: בפיק מסוים שאני לא אנקוב בשמו כדי לא להעליב (ואישית אני חושבת שהוא יפיפה) יש דמות אחת שמציקה למות אחרת כי היא בוצדמית. (מהלך שקורה כמעט בכל פיק שני) אבל הדמות הזאת עושה זאת פעם אחת בלבד ואינה מעורבת בקטטות אחרות. לכן צריך לתת לדמויות טיפה אופי קבוע, כאילו הם דמויות עגולות. מצד שני יש את הבעיה ההפוכה שאני לוקה בה: אצלי כל דמות היא עגולה, אין אצלי מישהו שוא רק אחד. אם אתה מופיע אז יש לך הסטוריה משפחתית ואופי ומעמד חברתי וכו'. הבעיה היא מיעוט דמויות. כרגע יש לי חמש דמויות. בפיק עם הכי הרבה משתתפים שלי יש 4 דמויות. הפיקים שלי נהיים משעממים ואני יודעת את זה. (אולי הבעיה שאני כותבת על משפחת בלק מנקודה אישית והם ההפך מדרמטיים למרות שקורות להם תלנובלות קטנות) אני מקווה שלא עצבנתי אף אחד. רק רציתי לכתוב על זה כדי שאנשים יהיו מודעים לזה. דפני1234

ToryMaster

New member
קוראים לזה התנגות OOC

כלומר- מחוץ לדמות. התנהגות של דמות בפיק שלא תואמת את ההתנהגות של הדמות בקאנון (היצירה המקורית). להבא, דיונים כאלה נא לקיים בפורום פאנפיקים, טוב?

למעלה