מחר יהיה מעניין בפורטוגל

מחר יהיה מעניין בפורטוגל

היום נעך הקטע השלישי בוואלטה אלגרבה. בקטע ניצח רוכב ארגנטינאי העונה לשם מרטין גארידו מקבוצת בארבוט גאיאה. שמו המלא - מרטין גראדו גארידו מאיורגא. הוא בן 29 וניצח רק ארבע פעמים בקריירה שלו במרוצי דירוג של ה-UCI. הניצחון הגדול ביותר שלו היה בקטע השלישי של הוואלטה מורסיה בשנת 2001. גארידו הקדים את המאיץ האוסטרלי המצטיין סוטיוארט אוגריידי שסיים שני. בדירוג הכללי לא חלו שינויים. קנדידו בארבוסה מקבוצת ל.א. פאקול, שניצח במרוץ של 2002, ממשים להוליך. מחר יערך קטע אישי נגדד השעון למרחק 24 ק"מ.מסלול הנג"ש ממישורי כממעט לחלוטין. מחרתיים ייערך הקטע האחרון, שיכלול עלייה.

לאנס סיים במקום ה-55

וממוקם במקום השבעים ומשהו בדרוג הכללי. יאיר יש סיכוי לשלישיה של USPS על הפודיום? (לאנדיס, פניה, אזבאדו וארמסטרונג, 3 מתוך ה-4 האלו)

אני חושב שאזבדו הוא המועמד של הדואר

אבל לאנס לא בא לנצח אלא לניסו שרירים וכלים ואולי לעזור לחבר מהקבוצה. תאר לך איזה מקדם מוטיביצה יהיה לאזבדו אם ארמסטרונג יסייע לו לנצח במגרש הביתי. אני לא חושב שאני יכול לההעריך טוב מככל אחד אחר מה קורה שם משום שאני ניזון רק מאתרים המדווחים על המרוץ (שוני אדיר בין כמה מהאתרים). אבל קודם נראה מי יהיה בעל סיכוי לאחר הנג"ש.

יש רוכב שלא סופרים אותו

אבל יש לו סיכוי לא רע. הספרדי דיויד פלאזה שרוכב בקבוצה פורטוגזית מהדרג השלישי. הוא רכב בעבר בפסטינה, ובקואסט-ביאנקי. הוא רוכב טוב מאוד נגד השעון.

אודי כל הכבוד איך עלית עליו?

הוא נעלם לי ולא ראיתי את השם שלו. פלאזה היה מפליטי פסטינה הגדולה אך ללא קשר לפרשה של 1998. הוא רכב בפסטינה לפני הפרשה ולאחריה אך בשנת 1998 בה התפוצצה פרשת פסטינה הוא רכב בקופידיס. הוא שב לפסטינה לאחר הפרשה ולאחרונה שוב הפך פליט, הפעם של קואסט . בעברו ניצחונות מרשימים כזה בטור של פורטוגל ב-1999(המרוץ היחיד בפורטוגל שגדול מהטור הנערך כעת) ובטור של גרמניה בשנת 2000 . רשימת ההישגים שלו מוכיחה כי הוא יודע לטפס לרכוב נגד השעון ושצריך הוא יודע להאיץ לא רע. אך השאלה אם גם היום, ארבעה חודשים לפניי שהוא בן 34 ובקבוצה שאינה מהטובות הוא יוכל להפתיע. זה יהיה מעניין ומרענן אם הוא יצליח.

אולריך ובלוקי יפתחו את העונה

היום ראשון בעוד שבוע. ניהם אישרו השתתפותם בלקאסיקה של אלמריה בתיערך בעוד שבוע. למי שממתין למפגש ארמסטרונג-אורליך זה יהיה בעוד שבועיים. במרוץ קטעים "וואלטה מורסיה" שיערך בספרד בין ה-3 ל-7 במרץ.

וקרב המאיצים יהיה ביום שלישי

מריו צ'יפולינ ואלסנדרו פטאקי יפגשו לראשונה העונה ביום שלישי ב"טור של אזור די לוקה". זה יהיה מפגש מעניין מאוד כי להבדיל מארמסטרונג-אולריך שהמפגש בניהם צפוי להיות אנמי המאיצים נאבקים על ניצחונות בקטעים כבר מהמרוץ הראשון של העונה.

למעלה