מחפש תקדימים/מקרה דומה

kaban

New member
מחפש תקדימים/מקרה דומה

אז ככה בין השנים 1994-2001 הייתי בשירות קבע לאחר 6 שנות שירות ביחידות שדה קיבלתי שנת לימודים אולם במהלכה נוצרה בעיה משפחתית אשר הצריכה אותי לנסוע לשנתיים לחו"ל. למרות כל בקשותי לחל"ת והתחיבויות להמשך שירות, בין היתר כי הייתי בשנת לימודים, אושר לי רק להשתחרר ולצערי נאלצתי לעשות זאת. לאחר שחזרתי ולאחר שנה במילואים בתנאי קבע חזרתי לשירות קבע (בין היתר בשל תפקיד בו לא היה מעוניין איש). והנה גם הבנתי כי מצבי גרוע ביותר - בשל החלפת סוגי הפנסיה. במהלך ה5 שנים האחרונות, תוך כדי שירות רצוף ביחידת שדה ניסיתי לבדוק 3 עניינים עיקריים אשר בכולם קיבלתי תשובה שלילית על פי חוק. 1. האם יש מצב חריג בו ניתן לחזור לפנסיה התקציבית. 2. האם יש דרך לקנות זכויות מהפנסיה התקציבית לצוברת (היות ובעצם כרגע אני כאילו מועסק במשק רק מגיל 35 ולמרות שעבדתי שנים רבות - אין לי כל צבירה פנסיונית) 3. האם, ובין היתר כי אכן - חזרתי לשירות מלא ועוד ביחידת שדה - יש דרך כלשהיא לתת לי בעצם את החלת שביקשתי אז רטרואקטיבית וכך אהיה שייך לפנסיה התקציבית - התשובה השלילית שקיבלתי כאן היתה לא מפאת החוק אלא בשל העובדה כי אם יאושר דבר כזה הצבא יפסיד כסף רב וכן הדבר יהווה תקדים מסוכן אז - האם הכל אבוד, האם יש אולי טעם לפעול דרך עו"ד בבית דין לעבודה (החדש שאמור להפתח לאנשי קבע) ובעיקר - האם מישהו מכיר תקדים אחר בעניין זה. תודה מראש

למעלה