מחפש פסטיבלים

מחפש פסטיבלים

אני יודע על אבו גוש בסוכות ושבועות, כפר בלום בקיץ ופסטיבל רנסנס ביחיעם. אשמח לדעת אילו עוד פסטיבלים בסגנון קיימים

lvb

New member
פסטיבל נפלא!

כל שנה בחנוכה, בסוף שבוע שבאמצע החג, מתקיים פסטיבל שקט וצנוע בנגב, או ליתר דיוק, בקיבוץ שדה-בוקר. שמו של הפסטיבל: "צלילים במדבר". זה לא פסטיבל גדול, לא ארוך, הוא לא מביא את המבצעים הגדולים ביותר, אבל הוא מעניין ועשוי עם הרבה אהבה. הרעיון שלו: פסטיבל מוסיקה ישראלית. בשנים האחרונות התגבשה צורה וגוף לפסטיבל והוא עומד על יומיים וחצי-שלושה של קונצרטים המבטאים את רוח היצירה והביצוע בישראל. בארבע השנים האחרונות מוקדש ערב סימפוני אחד לקונצרט משירי מלחין שירים ישראליים (ואלו המלחינים שהיו עד כה: משה וילנסקי, סשה ארגוב, מרדכי זעירא והשנה: דוד זהבי). השנה תבצע את הקונצרט הזה תמורת הבמה בתוספת נגנים מבחוץ, וינצח עליהם מיכאל וולפה שהוא המנהל האומנותי של הפסטיבל. בשנים קודמות היו שני קונצרטים סימפוניים נוספים שהוקדשו למוסיקאים צעירים מתחומי הביצוע וההלחנה. השנה, מכל מיני סיבות הדבר צומצם לערב אחד שיבוצע על-ידי תזמורת האדמיה בירושלים. בתכנית: חצי ערב ראשון שירים פרסיים מפי הזמרת מורין נהדר, בחצי השני- קונצ'רטו לצ'לו מאת דבוז'אק בביצוע צבי פלסר. המנצח- מצטיין החוג לניצוח באקדמיה למוסיקה בירושלים, שבפעם האחרונה שביררתי עוד לא נבחר. מלבד לזאת הפסטיבל מלווה באירועים וקונצרטים שותפים קטנים יותר, שבניגוד לשנים קודמות שהתפזרו בכל סביבת רמת הנגב, השנה כולם יתקיימו במקומות שונים בקיבוץ. אני הולך להיות שם מראשיתו ועד סופו, בעיקר מפני שאני מעבד את אחד השירים לערב זהבי, ומפני שאני קשור מאוד למיכאל וולפה (על-שמו נקרא הפסטיבל בפינו "פטיוולפה"). מאוד מומלץ לאור החוויה בשנים הקודמות.

למעלה