מחפש עצות לקראת שידרוג אופניים

yuvalbh75

New member
מחפש עצות לקראת שידרוג אופניים

שלום לכולם, אמנם זו שאלה יותר ל"פורום אופניים" אבל כאיש אנדיור רציתי להוועץ בחברי הפורום והקבוצה, שמכירים את הצרכים של הטריאתלון. לאחר שנה וחצי בטריאתלון ולקראת תחרות איש-הברזל (והרבה הערות עוקצניות של רן
), הגיע הזמן לשדרג את האופניים (trek 1200) למשהו קצת יותר רציני. אני מחפש לרכוש אופניים בסדר גודל של 10,000 ש"ח, ומרגיש לא בטוח לגבי סוג האופניים שכדאי לי ללכת עליו. אופני full carbon עם מערכות dura-ace וגלגלי ZIPP שבורכו אישית ע"י האפיפיור (למי שמכיר את המדריך לז'ארגון רוכבי האופניים
) ושוקלות פחות מזבוב רזה לא ממש אפשרי לקנות בתקציב כזה... אז: * האם עדיף לרכוש אופניים שהם full carbon עם הילוכים "רגילים" (105)? * אולי עדיף לרכוש אופניים שהם עם שילדת אלומיניום אבל עם מערכות ultegra? * אולי ללכת לכיוון אחר לגמרי, להשאר עם האופניים הנוכחיות ולהשקיע את הכסף בשדרוג אביזרים (למשל לרכוש גלגלי ZIPP ומערכות הילוכים מתקדמות יותר\9? אני אשמח לעצות, תודה (ותעשו חיים בתורכיה), יובל בן-חורין

abeegilat

New member
שדרוג האופניים

שלום לך יובל ולכל העמיתים השאלה שהעלית היא שאלה מאוד רצינית. יש בכלכלה מושג שנקרא "value for money" כלומר מה התמורה שאתה מקבל מהמוצר ( במקרה הזה זמן מהיר יותר ) ביחס לעלות הכלכלית שאתה משלם עליו. הדבר הכי חשוב בטריאתלון חוץ מהרוכב בקטע של האופניים זו התנוחה האווירודינמית שלך על האופניים. אז קודם כל אני מציע לך שתלך למישהו ממש מקצועי שיראה אותך על האופניים שלך ויכוון את הפוזיצייה שלך. לגבי הציוד. אופני נגד שעון וטריאתלון באופן ספיציפי הם יחסית יותר כבדים מאופני כביש רגילים. אתה בתקציבך לא תלך ותקנה זוג אופניים לכל דיסיפלינה ולכן הייתי מציע ללכת קודם כל על שדרוג השלדה. אני בטוח שאתה יכול למצוא במחיר הזה שלדת קצה. אחר כך הייתי מחפש גלגלים. גלגלים קלים ואווירודינמיים הם חשובים מאין כמוהם. כלומר בתקציב שאתה מדבר עליו הייתי הולך ביחס של 80% לשלדה חדשה מקרבון ועוד 2000 ש"ח גלגלי תחרות. לגבי החלקים האחרים אותם הייתי קונה ברמה של שימנו 105 או קאמפי וולוצ'ה מהכסף שתקבל על הטאופניים המקוריות שלך. בהצלחה אייבי גילת יועץ לרוכבי אופניים 4679299 - 052

למעלה