מחפש ללמוד קצת על מדיטציה בלי כל הבולשיט

danezeq

Member
מחפש ללמוד קצת על מדיטציה בלי כל הבולשיט

שלום לכולם/ן

לאחרונה התחלתי לשכב 40 דק' ביום בלי לעשות כלום, בלי לחשוב על כלום (בשאיפה) ולהתרכז בהווה, ולא בעתיד או בעבר.
עברה לי מחשבה פשטנית שאולי זה בעצם כל הסיפור, וכל הגיבורים והנרות והמילים והסדנאות, הכל מיותר כי העניין הוא פשוט להיות בהוויה הנוכחית, בשלווה וברוגע.
כמובן שיש לי עוד הרבה מה ללמוד על מדיטציה, וההנחה הראשונית שלי בוודאי תמימה. הרי אני לא יודע כלום.
ולכן הייתי שמח מאוד ללמוד, אבל בבקשה! רק בלי הבולשיט!
אני מחפש מקור מידע כלשהו, עדיפות למשהו קטן שיתן לי מבוא, היכרות מקדימה עם עולם המדיטציה.

אולי כל מה שמיותר למישהו. דוגמאות: אמונות, תיאוריות, טקסים..

אינני אומר שהם מיותרים לכולם, יכול להיות שלמישהו אמונה מסויימת "עושה את זה", טקס מסויים נחוץ לו אישית וכו', אבל כל מה שמיותר למישהו, למה שיאכל?

נשמע לי טוב.

לא יודע לגבי "לשכב 40 דקות בלי לחשוב על כלום", אלא אם כן זה מרגיש לך טוב ואתה מסיים את זה תמיד במצב טוב יותר מכפי שהתחלת, כשאתה רענן יותר בין היתר. שים לב להמשך היום שלך - האם הוא יעיל יותר, נינוח יותר, מחובר יותר? אם תפקודך והרגשתך משתפרים, אז אתה עושה משהו טוב ונכון ויכול לגמרי להמשיך בכך.

הרצון וההבעה ללמוד בלי הבולשיט, נשמעים לי ממש טובים. לא תוכל להימנע לגמרי מבולשיט, בהתחלה. ככה זה בכל דבר. חלק מהבולשיט נוצר כבר מאופן הלמידה שלנו, במיוחד בהתחלה. אך בהחלט תוכל להמשיך לשמור על כוונה טובה זו שלך וליישם אותה יותר ויותר, ברבדים שונים, כולל אולי בעצם המעבר ממורה למורה או ממקור למקור, אבל זה לא אומר שהקודם היה חרא ובולשיט, אלא שהשתמשת בו איך שיכולת והבנת... והמשכת הלאה, בלי לירוק לבאר שממנה שתית.

לפעמים גם טעימה ממשהו מקולקל, מתגלית כהכרחית בדיעבד בדרכנו המסויימת. בפועל זה אפילו לא בהכרח משהו מקולקל, אלא משהו שעבורך לא נכון לקחת ממנו יותר מטעימה קטנה (שאפשר שהועילה לך ככזאת) ויש אנשים שעבורם כדאי ממש לסעוד את לבם בזה.

אינני יודע על מה להמליץ לך או מה לתת לך בתור התחלה, מפני שאינני מכיר אותך. כל דבר מתאים למי שהוא מתאים לו, לא לאחרים. אני כן יכול להמליץ לך לחפש דברים (למשל ביוטיוב) ולהתנסות במה שקורא לך, כמו שטועמים בבופה גדול (כמובן שעם הזמן חושי הטעם והריח שלנו יכולים להשתפר ולהתעדן); ולהזמין אותך לשתף פה בפורום בדברים שאתה מוצא ומתנסה, לשקף את ההתנסויות שלך (ואולי לקבל התייחסויות מועילות והפניות מתאימות יותר בהמשך, מתוך ההכרות שתהיה איתך).

זה פשוט

New member
"אולי זה בעצם כל הסיפור". לא אולי, בטוח

לא לעשות כלום, לא לחשוב כלום, להיות ברגע, זו המדיטציה. אתה כבר שם, אז למה להוסיף על זה (בולשיט). למה ללמוד כשאתה כבר יודע? למה ללכת אחורה כשאתה כבר שם?
&nbsp

זה פשוט

New member
דברי רוברט אדמס* בנושא

The only way you will ever awaken
is when you are totally empty
of all the learnings,
of all the teachings,
empty of everything.
Then there is freedom.
&nbsp
* רוברט אדמס היה מואר אמריקאי צנוע
ממסורת הניאנה יוגה, והאדויטה ודנטה.
אם אתה חדש למושגים האלה,
אל תחפש את משמעותם.
זה לא קל וזה עיקר ה"תרגול"
כפי שאתה בעצמך היטבת לנסח
בהצלחה

זה פשוט

New member
אמרת זן בנושא

Sitting quietly
doing nothing
spring comes,
and the grass grows by itself.
&nbsp
&nbsp

danezeq

Member
תודה על כל התשובות. אז הבנתי שכדאי להישאר עם מה שיש ופשוט

ליישם :)

סינבד

New member
וכשיגיעו אליך תובנות בעקבות ה"כלום" הזה

ספר לנו עליהן, אנחנו אוהבים את זה

... אני לא הצלחתי להבין למה אתה מתכוון,

.
כשאתה כותב: "בלי לחשוב על כלום ... ולהתרכז בהווה".

*

האין "להתרכז בהווה" משמעו ... לחשוב ?!

.

לא בהכרח.

מודעות וחשיבה אינן זהות.
אפשר להסתכל על עץ וליהנות ממנו, מבלי להריץ מחשבות תוך כדי.
אפשר להריץ מחשבות תוך כדי.
וכו', יש עוד כל מיני אפשרויות מעניינות.

למעלה