מחפש כבישים שקטים לאימון ברעננה-הרצליה-כפ"ס

xyples

New member
מחפש כבישים שקטים לאימון ברעננה-הרצליה-כפ"ס

אהלן,

אני מחפש מסלול/הקפה באיזור רעננה-הרצליה-כפ"ס (בדומה לזו שעושים באיזור פארק רעננה), כבישים נוחים (יחסית) לרכיבת כביש, תנועה דלילה בשעות צהריים/אחה"צ.
המטרה היא לצאת מהבית לרכיבות הנ"ל ולא ברכב
תודה רבה לממליצים!

YKOREN

New member
יש לך את ההקפה בבני ציון

משעמם אבל כמעט ללא תנועה

ItsikH

Member
מעניין אולי לא מתאים כאן... הנה http://maps.google.com/?ll=32.229139,34.88318&spn=0.02592,0.038581&hnear=Israel&t=m&z=15
הקפה קצרה - על כביש 5511 בלבד (בצומת הצפונית יש כיכר, בדרומית - פרסה). ארוכה יותר תהיה כולל 551 ו-4 אבל אז הצלע המזרחית היא על כביש 4 וזה ללא ספק בעייתי משהו. אם רוצים לצרף עליה קלה אפשר למשל להמשיך על 551 מזרחה ולחזור. חניה יש בתחנת הדלק בני ציון, יש גם דרכים להגיע ברכיבה.

חשוב להדגיש שגם כאן יש מכוניות, ואפילו לא מעט, אלא שהמהירות נמוכה יחסית ויש שוליים - שילוב שמקטין מאוד את הסיכון.

YKOREN

New member
ממש לאחר הכניסה לבני ציון

ישנו כביש פנימי, פנייה ראשונה ימינה
הוא נוסע לכיוון המזבלה המקומית
בקצהו יש כיכר
וכך רוכבים על כביש זה, הלוך חזור
כל הקפה היא כ 3.8 ק"מ

אם אתה מגיע מרעננה סע על כביש 4
רד בצומת הדרים (מעט לפני הכלא)
פנה שמאלה (עבור מתחת לכביש 4)
סע עד הכיכר ומשם פנה שמאלה (כאן יתחיל המסלול)
סע עד לצומת ה T ועשה סיבוב U וחזור לכיכר
וכך עד שימאס לך

צורחה

New member
אפשר לסגור שם מרובע בלי כביש 4

היום אחרי שסללו את ההמשך של 551 מערבה, אפשר לסגור מרובע שכולו סלול תוך ירידה בדרך השדות. השער מבני ציון לדרך השדות סגור למכוניות אבל קל לעקיפה מהצד באופניים. הירידה מדרך השדות לכיוון פסי הרכבת סלולה ממש גרוע אבל זה עובר מהר בירידה וגם טעימה מפארי-רובה... בכל מקרה בבוקר מומלצת הקפה בכיוון השעון בלבד כי אז ב 551 אתה נגד התנועה.

רוזוב

New member
אלטרנטיבה לאיזור רעננה - תצטייד באופני XC

אני רוכב שטח, אבל רענני אז לפעמים יוצא מהבית (אין הרים, אבל צריך לדווש גם באמצע שבוע).
לדעתי אם תצטייד באופני XC אפילו פשוטים יחסית, זה ייפתח לך המון אופציות טובות לרכיבות נפח מרעננה לכיוון צפון עד פארק יקום.

הכוונה קרוס קאנטרי - לא סייקלו קרוס...

xyples

New member
XC=cross country

תוכל לקרוא עוד על הסגנון הזה בחיפוש גוגל קצר
כן מדובר על שבילי עפר (דאבל) או שבילים המתאימים ברוכבם לזוג אופניים אחד (סינגל) ומכילים אתגרים טכניים ברמות שונות (סלעים, עליות, ירידות וכו')

xyples

New member
תודה! לכביש הגעתי מXC

ככה שאת יקום / רשפון / שמורת חוף השרון אני לא יכול לראות כבר :p

צורחה

New member
בהרצליה יש את כביש הגישה

שהולך ממערב לקיבוץ גליל ים אל בית הקברות החדש. לא להיט היסטרי. עדיין יש אבנים בסיבובים שנשארו מהסלילה.

xyples

New member
ממליץ!

הלכתי (יותר נכון רכבתי) לבדוק את הכביש היום מהרחוב הראשי (לא זוכר את שמו, לדעתי שדרות שבעת הכוכבים) עד לכניסה לבית העלמין החדש 2 ק"מ בדיוק.
הכביש ריק לגמרי ממכוניות, נותר מעט חצצ באיזור הכיכרות (2 במספר)
וניתן למלא מים בבית העלמין

תודה!

הועברה פניה לעירייה בבקשה לנקות את האבנים

אם לא נגיד להם, איך ידעו?

אם נהיה אופטימים, יטופל אחרי החג.

חג שמח

שאלה לישראל בשביל האופניים

בעבר פניתי מספר פעמים למע"ץ בקשר לבור קטן אך מאוד מסוכן בירידה מבר בהר לכיוון הצ'לנג'ר קצת מעל הכניסה לחניון. הבור הזה נמצא שם לפחות 6 שנים. השבוע עברתי באזור ולשימחתי גיליתי מספר טלאי אספלט בעליה מגשר הרכבת לכיוון בר בהר ברם אולם הבור עדיין קיים כמו גם הבור שלפני צומת נס הרים אותו סתמו עם קרש. כמו כן שוב נפער בור קטן ומסוכן בירידה מהסטף לכיוון צומת כרם(בקצה הישורת). מה עוד עלי לעשות כדי למנוע את התאונה הבאה? האם חוקי לשפוך שם בטון? יש תחליף שאפשר לשאת בכיס החולצה?

מה שאפשר לעשות בינתיים ספריי צבע זוהר

לסמן עיגול וחיצים לכיוון העיגול כך שמי שרוכב לא יפספס ויוכל לזוז מבעוד מועד ולא להיפגע

חוקי

הי שור,

אני לא משפטנית, אבל נראה לי שאם אתה תעשה איזשהי פעולה (גם עם כוונות טובות) אתה חושף את עצמך לתביעות שונות ומשונות (כולל מרוכבים שעלולים להפגע לשיטתם, מהתיקון הרשלני שלך).
ננסה לזרז את הטיפול בבור המדובר.

בינתיים תמשיך לדווח למוקד, להזהיר רוכבים אחרים בפורום ולעדכן אותנו, כנשדרש סיוע שלנו
והכי חשוב, להזהר שם בחוץ,

שבוע טוב, רכיבות טובות.

ענת
ישראל בשביל אופניים

למעלה