מחפש המלצות לטיול קשישים באזור בארי

elkanakohn

New member
מחפש המלצות לטיול קשישים באזור בארי

האם יש אפשרות לנסוע באוטובוס,למשל בדרך שנכנסת מצפון לעלומים, ליד אנז"ק, עוברת באזור מכרות הגפרית ולצאת בבארי? מה קורה בתקופת הגשמים? או אם חלק מהמסלול עביר? איזה שביל באזור מועדף עבור המתקשים בהליכה, כדי לראות פריחה?
 
שרותים באזור בארי

באזור בארי אין שרותים, הפתרון פונדק יד מרדכי או בית קמה לפני שמגעים לבארי
 

יענקיק

New member
שרותיים בחניון קק"ל בדרך "לנחביר".

ידידיelkanakohn בדרך מקיבוץ "בארי"לכיון בארי הישנה(נחביר)היום במקום בית הבטחון עם שלט המתאר את תאריך העליה לקרקע של הישוב "בארי".לפני המבנה יש חניון "קק"ל" עם ספסלי ישיבה לקבוצה גדולה.עם שרותיים במקום,יש במקום גם ברזי מיים לשתיה. בתודה יענקיק.
 
אזור בארי

ביום יבש אין בעיה להגיע למצבת האנז"ק (כניסה ליד קיבוץ בארי) כאשר יש בוץ באזור יש סכנה שאוטובוסים יתחפרו בבוץ. גמלאים יגיעו לכל מקום ע"י מורי דרך שמכירים את המקום גם למתקשים בהליכה.
 
טיולים באזור בארי

מקורות מתקני שאיבה, חווית הצדיקים בנתיבות, אתר זכרון לקרבות הצנחנים ובנין שביתת הנשק.
 
אזור בתרונות בארי

אפשר להכנס בכביש צפונה לעלומים ולנסוע בו - מדובר בכביש שדות תקין למדי. לא מתאים לדהירה מהירה, אבל נסיעה במהירות סבירה לא תהווה בעיה, פרט לנקודה אחת: ישנו מעביר מים (שקע בכביש, שמעליו עוברים מים במקרה של שטפון) מעט דרומה מבארות יצחק, אין בעיה למכונית פרטית, אבל נתקלתי במקרה של אוטובוס שהנהג סרב לעבור אותו. הצעה: להכנס עם האוטובוס בכביש הזה, לנסוע לחורשת סעד (אתר הנצחה ליונתן ורמולן ומרבדי כלניות - עדיין בשבת האחרונה, אם כי הפריחה מתחילה להסתיים. לחזור למאגר המים ההרוס של נחל עוז - לעלות לצפית עליו, לשמוע את סיפור פריצת המים מהמאגר ולצפות על עזה. להמשיך בנסיעה למגדל של בארות יצחק - לבקר באתר, או אם הבוץ רב מדי, לספר את הסיפור באוטובוס. לבקש מהנהג לבדוק אם יכול לעבור במעבר המים - אם כן, אין כל בעיה, כדאי להמשיך בנסיעה לכיוון הבתרונות ויד אנז"ק. אם לא - להסתובב ולחזור לכביש הראשי, להכנס שוב לכיוון הבתרונות בכביש השדות השלישי אחרי הכניסה לעלומים, לנסוע בו להקיף את הבתרונות - יש מקום טוב לתצפית על אזור הבתרונות, ממש בסיבוב, יש שם אפילו צבעונים (צריכים כבר להתחיל לפרוח), להמשיך בכביש ליד אנז"ק. כשעולים על כביש הבטון יש בעיה אחת - אם לא ירד גשם בימים האחרונים, אפשר לנסוע, אם ירד - לא לנסות לעבור, לדעתי. בכביש הבטון עצמו ניתן לנסוע, שוב בנסיעה זהירה ובטוחה. מגיעים עד לבית הבטחון של בארי הישנה ומגדל המים - שם בחורשה גם שרותים ירוקים. אפשר לנסוע עד למפעל הגופרית ולבורות הכריה בהמשך הכביש, ואף להקיף - לכיוון מתקני התחמושת הבריטיים, וליצירות האמנות המלוות את האזור. שרותים תקינים לקבוצה - יד מרדכי, או תחנת אלון בכניסה לכפר עזה.
 
למעלה