מחפש: בית ספר - חינוך "לא קונבנציונ

amichai58

New member
מחפש: בית ספר - חינוך "לא קונבנציונ

שלום לכולם אני מחפש אם מישהומכיר בית ספר שנותן חינוך לא בשיטות ה"קונבציונליות". זה יכול להיות בית ספר לילדים עם בעיה קלה, אך לא הכוונה לאוכלוסיות פגועות במיוחד. זה יכול להיות ב"יס פרטי, שמוכר על ידי משרד החינוך למשל בית ספר שמלמד בקבוצות יותר קטנות, בשילוב טבע וכו´. תודה לכל מי שיכול לעזור ולפרט.

זהבה נ

New member
יעזור לי ליעץ לך אם תוכל לפרט יותר

בנושא: איזור בארץ? גיל הילד, כיתה? מה הקושי שלו כפי שאתה רואה אותו? מה היית מצפה מהמסגרת המיוחדת הזו שתארת? לכמה שנים אתה חושב שהיא תתאים? ואז, אוכל אולי לעזור לך יותר. זהבה פורום זכויות הורים בתפוז

amichai58

New member
בכל זאת הייתי מבקש לדעת מה שניתן

שלום לך לא הייתי רוצה לפרט מסיבות שונות הרבה בתי ספר כאלה בוודאי אין, אז אם את מכירה, אשמח, אם תשתפי אותי בזה תודה

זהבה נ

New member
המידע שאני יכולה לתת לך הוא על

מסגרות מיוחדות בלבד כך שאניבכל זאת לפחות צריכה לדעת לאיזה מחוז במשרד היחנוך אתם שייכים. כי אז אני אוכל לומר לך מהן האפשרויות שלך בחינוך המיוחד. בהצלחה זהבה פורום זכויות הורים בתפוז

נראה לי מתאים להגדרה שלך ../images/Emo62.gif

כיום פועלים 16 בתי ספר דמוקרטיים ברחבי הארץ. מרביתם על-אזוריים, ויתכן שאחד מהם נמצא במיקום המתאים לכם. מקוים לפתיחת בתי ספר נוספים בתחילת השנה הבאה. מוערך כי כ-40% מאוכלוסיית בתי הספר הדמוקרטיים הם ילדים הסובלים מליקויי למידה. בבית הספר הדמוקרטיים הם אינם מתוייגים כ"בעייתיים". הם בוחרים להם את תחומי הלימוד, שיטות וקצב הלימוד המתאימים להם, כמו כל שאר התלמידים. כך מתאפשר להם להפוך לסיפורי הצלחה, תוך שימוש בצדדים החזקים שלהם. כחלק מן האידאולוגיה שלהם, מניחים בתי הספר הדמוקרטיים שכל ילד הוא שונה מן האחרים (במטרותיו, רצונותיו, יכולותיו, כשרונותיו, נקודת ההתחלה שלו ועוד ועוד). לכן, במקום לנסות להתאים את הילדים למערכת אחידה, לוקח על עצמו בית הספר להתאים את עצמו לצרכים והרצונות הספציפיים של כל ילד (לא פשוט, אבל אפשרי). כך לומדים באותו שיעור ילדים מגילאים שונים ויכולות שונות (לקויי למידה ומחוננים). כל אחד מהם מפיק משהו אחר מן השיעור, כולם מתקדמים - כל אחד בקצב שלו - וכולם נהנים מתחושת ההצלחה. למידע נוסף, אתה מוזמן לכתוב שוב בפורום זה, או לפי כתובת ה-e-mail של בית הספר הדמוקרטי של בקעת אונו: [email protected]. מידע נוסף על בית הספר שלנו, ניתן למצוא באתר בית הספר. יש בו גם הפניה לאתרים של בתי ספר דמוקרטיים אחרים בארץ. בהצלחה.

זהבה נ

New member
על אף שאין לי את גיל הילד בחינוך ../images/Emo41.gif

המיוחד יש כמה מסגרות חלקן שייכות למחוז מרכז וחלקן למחוז ת"א אם הבנתי נכון הקושי של התלמיד הוא בעיקר בלקות למידה ולכן מתאימים לו בתי הספר שיש בהן איפיון של לקויות למידה עם פוטנציאל שכלי תקין? ואז יש לך כמה אפשרויות בדרך כלל לקות למידה רגילה יכול תלמיד ללמוד בכל בית ספר רגיל אבל בכיתת ליקויי למידה לילדים עם פוטנציאל תקין ומעלה. אבל לעיתים זה מלווה בנוסף ללקויות הלמידה גם עם קושי רגשי ו/או התנהגותי, אז יותר מתאימים לו בתי הספר המיוחדים שעיקר התמחותם בזה ויש להם מלייה טיפולי רחב יותר מאשר בכיתה קטנה בבית הספר הרגיל. כיתה מיוחדת לילדים בעלי פוטנציאל תקין אשר יש להם לקויי למידה, בבית הספר הרגיל באיזור שאת מתגוררת ניתן לחפש דרך הפיקוח על החינוך המיוחד בסיוע מחלקת החינוך. בית ספר מיוחד לילדים בעלי פוטנציאל תקין עם קשיים של לקויי למידה, וקשיי התנהגות קשב או בעיות רגשיות, יש כמה כאלה שנחשבים לטובים: בהרצליה, ברמת אביב ג´ בקיבוץ גבעת חיים בתל אביב ראשון לצייון אני מפסיקה לכתוב כי בכל איזור למשרד החינוך יש מסגרות, הן לא תמיד מתאימות לכל אחד, כי חשוב לערוך לילד אבחנה מבדלת בכדי לדעת מה הקושי העיקרי של הילד ואחר כך להמשיך חלק מבתי הספר הם על יסודיים וחלק יסויים. אי אפשר לירות כך סתם באויר, יותר קל לעזור לך כאשר יודעים יותר פרטים. בהצלחה לך זהבה פורום "הורים" בתפוז

למעלה