מחפש ביקורת על הסנטה קרוז הקלר

צורחה

New member
עכשיו בילבלת אותי ../images/Emo61.gif

כי אם ההקלר FR אז הבוליט לקפיצות ממסוקים? באמת נראה שבסנטה מצאו מתלה מצויין ועכשיו יש בעיית מיצוב לדגמים שלפניו ומאחוריו בסקלת ה XC-Trail-FR

טיראן מ

New member
אופס.....

בסיומת דבריי .... ההקלר מוגדרים שבילים (ולא FR). סליחה ותודה.

ido mazor

New member
לא נראה לי שלסנטה קרוז יש בעיה...

נהפוך הוא... לסנטה יש כל כך הרבה דגמי ש"מ מצוינים שהבעיה היא אולי של המתחרים... מהקל אל הכבד: סופרלייט- XC קלאסי, שילדה קלה ופשוטה אך אהובה ומוכחת. זכו עליה באליפות ארה"ב ב- XC, ועדיין מספקת הרבה כיף בטיולים ובכלל. (לסופרלייט יש גם דגם נשי, ג'וליאנה). בלייר - שילדת XC/שבילים מהטובות שיש בשוק. מתלה VPP מהפכני, אולי המתאימה ביותר לטיולים. טובה גם ל-XC. הקלר - אופני שבילים חזקות, כמו שהראו במבחן של המגזין, מתאימות גם לטיולים-שבילים, וגם לפרירייד מתון. יכולות לעשות הכל... בוליט - אופני פרירייד מהוללות. V10 - אופני דאון היל מהטובות שיש, עם VPP. בקרוב יצא גם דגם VPFREE, דגם פרירייד על בסיס מתלה VPP.

natyh

New member
ואם לא בלבלו אות מספיק

חבר טוב שקנה את הקמליון אופני ז"ק סינגל ספיד או קרוס קאונטרי או שרירים מכר את הנורקו ALINE שלו אופני פרי רייד קיצוניות שרכש בחוף הצפוני קנדה ורוכב פרי רייד קיצוני, וטיולים רגילים על הקמליון . ככה סנטה קרוז בונים אופניים . נתי

natyh

New member
סנטה קרוז != תקציב סביר

סנטה קרוז הם אופני קצה , אם אתה מדבר על תקציב סביר, אלה לא האופניים שלך. נתי

ido mazor

New member
לא מדויק, ההקלר והסופרלייט הוזלו

כמו שמופיע במודעה במגזין האופניים האחרון, ההקלר והסופרלייט (וגם הג'וליאנה הנשיות) הוזלו, ויש הזדמנות לקנות שילדות מעולות (אכן אופני קצה כהגדרתך) במחירים סבירים. הבלייר יותר יקרות.

ido mazor

New member
אין לי את המגזין לידי...

המגזין אצלנו הוא משפחתי ועובר מיד ליד, אז אין לי את המחירים לידי... אם אני לא טועה שילדת הקלר עולה כיום בסביבות 6500 שקל.

Weekend Warrior

New member
צורחה

ההבדלים (מעבר לשיטת שיכוך שונה לחלוטין) להערכתי נובעים בעיקר מזוויות שונות, זווית ה - Head Tube של הבלר היא 70.5 ושל ההקלר היא 69, וכאן אני חושב טבוע הבדל בכוונת המשורר, הבלר הם אופני XC מחוזקות ובעלות מהלך ארוך יחסית ל - XC טהור למרות שה - VPP הופכן לאופניים שכנראה אפשריות לתחרות, ההקלר מכוונות הרבה יותר אגרסיבי... בנוסף ההקלר מתהדרות במהלך אחורי של 130מ"מ והבלר ב - 115מ"מ כך שגם כאן קיים הבדל. מנסיון רכיבה (קצר יחסית) על הבלר הן גם משדרות הרבה יותר "קשיחות" בהתנהגות המתלה האחורי ופחות "רכות"... בקיצור - אולי אין לנו את הטרמינולוגיה המדוייקת אבל בהחלט אופניים שונות.

BikingViking

New member
ההבדל

ההקלר מקבילים לסופר לייט אבל עם שיטת שיכוך שונה. לדעתי זה עניין של זמן עד שיצאו לשוק "הקלר VPP"- משהו מקביל ל 5.5 של אינטנס ושימוצב בין ה BLUR ל VP FREE . הזוויות של הבלייר, המהלך הקדמי המקסימלי שלהם (100 ממ) וכן הגדרת היצרן שלהם - כולם מצביעים על כך שהבלייר הם יותר אופני XC מאשר שבילים. איך כתב פעם מישהו במגזין אופניים ? סנטה קרוז תמיד ידעו למתוח את גבולות המעטפת...

סוף 2002- Dont Panic

המבחן פורסם בגיליון ינואר 2003 אין שום שינוי בשלדה מדובר בדגם שקיים בשוק כשנה וחצי... בעיות שהיו בחיבור הבולם האחורי לשלדה- נפתרו בדגמים חדישים יותר זהו.

moisip

New member
../images/Emo140.gifכל הכבוד ...כתבה מושקעת...../images/Emo45.gif

2-3 כתבות ברמה הזו שיעלו מכל מגזין ואני סולח לך על ענין ה PDF.

julliq

New member
אכן כתבה מקיפה ביותר ../images/Emo45.gif

אפילו במגזינים מחו"ל, לא מקיפים ככה במבחןדגמים. בברכת מבחנים מקיפים ונוספים

drz400e

New member
תודה רבה

בדיוק מה שחיפשתי על האופניים שאני כל כך זומם עליהם

donani1

New member
אופניים מעולות...

רכשתי לא מכבר את ההקלר ולמרות שרכבתי איתם רק פעמיים בינתיים זו בהחלט היתה חווית רכיבה מעולם אחר.. אופניים מצוינות מכל ההיבטים - הבולם האחורי 5TH ELEMENT עושה את העבודה כמו שהובטח ובכלל האופניים מתנהגות נהדר גם כשעולים וגם כשיורדים. שמעתי בעצת החברים בפורום והרכבתי את כל המערכות SRAM ואני מוכרח לומר שזו היתה החלטה מצויינת - פשוט תענוג. לפני כן רכבתי על CANNONDALE עם מערכות FULL XT שהיו טובות מאוד אבל עם הSRAM מרגישים את ההבדל. בקיצור מומלץ בחום

למעלה