מחפש בטירוף עו"ד שמבין בדיני צה"ל

alon120

Member
מחפש בטירוף עו"ד שמבין בדיני צה"ל

יש פה מישהו כזה?

alon120

Member
אז ככה

ידוע שכל חייל בצה"ל חייב להישבע אמונים. הובא לידיעתי כעת שאפילו יש לזה חוק. קראתי את החוק ואני חושב שלפי מה שהחוק מגדיר את ה"שבועה", אני לא נשבעתי כראוי. ומכיוון שמדובר בעניין משפטי גרידא חשבתי שאם השבועה לא התקיימה אז אי אפשר לחייב אותי בשירות מילואים כיוון שהחוק מחייב כל אדם להישבע. אצרף קישור לעיונכם

shaio

New member
תשובות

1. אם החוק מחייב להישבע, לא תוכל לצאת נשכר מהפרת החוק. 2. עורכי דין שמבינים בדיני צבא אפשר למצוא באתר "הקשב".

alon120

Member
סליחה אבל...

אני לא מבין כ"כ בחוקים (ולכן אני שואל פה) אבל לא נראה לי שהחוק מחייב להשיבע. נראה לך שאפשר לחייב אדם להישבע? אולי אפשר לחייב אדם לבצע פעולה (פיזית) כלשהי אבל לא ניתן להכריח אדם להישבע. לדעתי. הנקודה היא האם עניין השבועה הוא קריטי מבחינה עצם השרות בצה"ל. כי הרי זאת לשון החוק

ath25

New member
אין שום משמעות

לשבועה שנשבעת בעל פה(כנראה בטירונות), לא אתה ולא המערכת יכולים להוכיח מה נאמר והאם התקיימה כראוי. ביום הגיוס חתמת על תוכן השבועה במסמך מחייב בזמן שרשרת החיול וזה המחייב והניתן להוכחה.

alon120

Member
קרו מקרים שבימ"ש ביטל הסכמים וחוזים

בגלל שלא התקיימו תנאים בהם האדם שחותם חתם ללא כל חשש וכיו"ב. כשחתמתי בטירונות לא ידעתי על מה אני חותם. לא זכור שהבהירו לנו על מה אנו חותמים. נכון שמדובר באנשים בגירים, אבל, כמו שציינתי קודם, כבר קרו מקרים שביהמ"ש ביטל הסכמים וחוזים. אפשר לטעון שלא הוקצב מספיק זמן לקריאת ההסכם או שלא התקיימו תנאים לחתימה. אם ברצונם של אנשי הצבא להסכמתי לחתום על נוסח שבועה מעין זה היה עליהם להכניס אותי להתבודד בחדר ולקרוא את המסמך ולהחליט אם ברצוני לחתום או לא. או שעליהם היה להודיעני טרם הגיוס על עצם קיום הסכם זה. ברור לכל שבאותם רגעים האנשים נמצאים בלחץ אדיר. לא צריך להיות פסיכולוג בשביל זה. חוץ מזה-אם המסמך הוא המחייב אז אני יכול לבקש שיראו לי את המסמך. אם מדובר בתנאי משפטי אז עליהם לשמור את הטפסים האלה כל עוד אני חי לצורך אימות. עכשיו, אני יודע שאחרי שנתיים מהשחרור הם גורסים את כל המסמכים הקשורים לחיילים. אז איך הם יוכלו להמציא לעיוני את המסמך המדובר? אלה רק רעיונות שאני מעלה. אלה לא הטיעונים שלי. חוץ מזה-החוק מדבר על שבועה בת שני שלבים: אחת בכתב בשרשרת החיול ושניה בתום הטירונות. מספיק שאחד מהתנאים לא התקיים כך שכל העניין מתבטל. אבל שוב, השאלה המרכזית שלי היא האם השבועה היא תנאי הכרחי לשרות בצה"ל או לא. כי אם היא לא תנאי הכרחי אז אנחנו טוחנים מים

למעלה