מחפשת עבודה וצריכה יעוץ מקצועי

skye1

New member
היי

בעבר עבדתי עם C# עד לפניי 3 שנים. לא עבדתי אף פעם עם ANGULAR, MVC והטכנולוגיות החדשים.
3 שנים אני עובדת רק עם SSIS ו SQL SERVER.

לצערי הרב המקום העבודה של ה 3 שנים האחרונות נסגרה וצריכה להתחיל לחפש משהו אחר.
אני לא יודעת אם להתמקד רק ב SQL SERVER ו SSIS ו SSRS ואולי ללמוד PYTHON בצד.

חברים בתחום אומרים ש .net מת ועדיף ללמוד PYTHON. זה נכון?
גם בראיונות עבודה לא יודעת איך אני יהיה עם שאלות על .net.

מה הייתם ממליצים לחפש?

תודה רבה

Nuke1985

Active member

את ייכולה לחפש באתרי דרושים משרות ולראות כמה תוצאות זה נותן, נראה ש .net זה לא הטכנלוגיה הכי פופולרית אבל להגיד שזה מת נראה מוגזם , גם לפי האתר הזה הפופולריות של c# נראת דיי קבועה, בקיצור אולי כן עדיף לך לדלג למשרה בטכנולוגיה אחרת אבל נראה שלא כדאי לפסול , אני גם לא בטוח כמה python היא בשימוש כbackend אז אולי אם תעברי למשהו כמו אוטומציה חלק מהכישורים שלך בsql או אולי פיתוח ווב לא יהיו בשימוש (לא יהיה לך את הייתרון התחרותי הזה שאת מתמודדת על משרות).

את ייכולה פשוט ללכת לראיונות ולבדוק, את ייכולה גם "להתאמן" על ידי פיתרון של שאלות מראיונות עבודה ולראות איך הולך לך, אבל כדאי למצוא מקור יחסית אמין בשביל הדברים האלו (את ייכולה לשאול בr/dotnet אם יש לאנשים כיוון). אולי למצוא אתר כל שהוא שמציג שאלות לפי חברה ואז תוכלי לדעת אם השאלות הם טובות ולא מאיזה חברה לא משהו ששואלת שאלות טריוויה (משהו אולי כמו geeksforgeeks , למרות שנראה שהם בעיקר שואלים על אלגוריתמים).

choo

Active member
היי

בעבר עבדתי עם C# עד לפניי 3 שנים. לא עבדתי אף פעם עם ANGULAR, MVC והטכנולוגיות החדשים.
3 שנים אני עובדת רק עם SSIS ו SQL SERVER.

לצערי הרב המקום העבודה של ה 3 שנים האחרונות נסגרה וצריכה להתחיל לחפש משהו אחר.
אני לא יודעת אם להתמקד רק ב SQL SERVER ו SSIS ו SSRS ואולי ללמוד PYTHON בצד.

מה הייתם ממליצים לחפש?

תודה רבה
השאלה הראשונה: איך נקלעת לעבודה רק בסביבת SSIS - האם זה משום שאת בחרת ללכת לכיוון הזה, או שבחברה "דחפו" אותך לתוך זה?

השאלה השניה היא - האם את רוצה להיות מפחת תוכנה כללית, או "מפתחת דטאבייסים"? אם את רוצה להיות מפתחת תוכנה כללית, דומני שלהתרחק מהכלים של מיקרוסופט ירחיב את היצע המשרות הרלוונטיות. אם את מתעניית בבסיסי נתונים ועבודה איתם - שיקלי לבצע מעבר לתחום של BI ו"הנדסת נתונים" - ושם כלל לא בטוח שהכלים של מיקרוסופט הם השכיחים בשימוש במשרות בארץ.

בסופו של דבר, אם את מעוניינת ביציבות תעסוקתית לאורך הקריירה, ללכת לנישה מצומצמת זה קצת מסוכן, אלא אם את מסוגלת להפוך למומחית במיוחד - ואז גם בנישות יש יציבות תעסוקתית. גם אם הולכים לכיוון נישתי, רצוי לבחור "נישה רחבה מספיק", ולעקוב אחרי השתנות הפופולריות של כלים שונים באותה נישה, ולא לחכות למצב של "חוסר ברירה" כדי לשמור על עדכניות מקצועית. זה אומר שרצוי שתבחרי כיוון שאת מסוגלת להמשיך ולהתמחות בו מעבר לדרישות המיידיות בעבודה, לאורך זמן. אם תחום מסויים לא מספיק מעניין אותך בשביל לעקוב אחרי השינויים הטכנולוגיים בו באופן שוטף - עדיף לפחות ללכת לתחום שיש בו מגוון משרות רחב מספיק כדי לשמור על יציבות תעסוקתית (שזה אומר להיות במצב שמגייסים פונים אלייך ביוזמתם בגלל שיש ביקוש בתחום - לא בשביל ללטף את האגו, אלא כסימן לכך שבתחום הזה יש ביקוש רחב מספיק, שבנקל תוכלי למצוא מעסיק חדש, לכשיעלה הצורך).

הפרבולה1

Well-known member
היי

מה הייתם ממליצים לחפש?

תודה רבה
גם על על ה MFC אמרו שהוא מת ובכל זאת הוא ממשיך לשמש הרבה מפתחי UI על חלונות, והוא ממשיך להתמך על ידי מיקרוסופט. דוקא בגלל ש MFC טכנולוגיה עתיקה מסתבר שזה יתרון ומיקרוסופט לא יכולה להרשות לעצמה לזרוק אותה אחרת תאבד הרבה מאד לקוחות שפיתחו ישומי UI על חלונות.

גם על על ה MFC אמרו שהוא מת ובכל זאת הוא ממשיך לשמש הרבה מפתחי UI על חלונות, והוא ממשיך להתמך על ידי מיקרוסופט. דוקא בגלל ש MFC טכנולוגיה עתיקה מסתבר שזה יתרון ומיקרוסופט לא יכולה להרשות לעצמה לזרוק אותה אחרת תאבד הרבה מאד לקוחות שפיתחו ישומי UI על חלונות.
אני חושבת שגורלה של MFC דומה לגורלן של הרבה טכנולוגיות שהיו פעם פופולריות וכמעט נעלמו מהעולם: ייתכן שלאורך השנים הקרובות יזדקקו פה ושם למתכנת כזה, אבל לרוב מי שמאבד את מקום העבודה שלו צריך המון מזל שתפקיד בטכנולוגיה דומה יתפנה תוך פרק זמן סביר כדי למצוא עבודה חדשה

הפרבולה1

Well-known member
אני חושבת שגורלה של MFC דומה לגורלן של הרבה טכנולוגיות שהיו פעם פופולריות וכמעט נעלמו מהעולם: ייתכן שלאורך השנים הקרובות יזדקקו פה ושם למתכנת כזה, אבל לרוב מי שמאבד את מקום העבודה שלו צריך המון מזל שתפקיד בטכנולוגיה דומה יתפנה תוך פרק זמן סביר כדי למצוא עבודה חדשה
בנתיים MFC שורדת יפה, בעיקר בזכות זה שהמון ישומים בעבר נכתבו עם הספריות האלו כי לא היו הרבה אחרות , ויש צורך לתחזק אותם.
ולדעתי זה לא כזה טכנולוגיה רעה, סה"כ מאפשר ליצר UI נחמדים עם ביצועים טובים יחסית.

BravoMan

Active member
בנתיים MFC שורדת יפה, בעיקר בזכות זה שהמון ישומים בעבר נכתבו עם הספריות האלו כי לא היו הרבה אחרות , ויש צורך לתחזק אותם.
ולדעתי זה לא כזה טכנולוגיה רעה, סה"כ מאפשר ליצר UI נחמדים עם ביצועים טובים יחסית.
מה המקור שלך לנתונים האלה?
אני לא חושב שראיתי תוכנה אחת שיצאה בעשור האחרון שמשתמשת ב-MFC, ולמיטב ידיעתי חיפוש באתרי עבודה לא מביא כמעת אף פעם משרות שמציינות אותה כדרישה.

צריך לשים לב, שלמרות ש-Windows עדיין תומכת ב-win32 api כדי לא להרוג תאימות אחורה של תוכנות, בפועל אף תוכנה חדשה לא מפותחת ישירות מול ה-API הזה מזה שנים רבות.

וכן, גם NET. בדרך החוצה למרות ש-MS מנסה להשאיר אותה רלוונטית ע"י הפיכתה לקוד פתוח והתאמתה ל-Linux ששולטת ללא עוררין בשוק השרתים.

כבר ניהלנו את הדיון הזה בעבר, אבל אני חוזר ואומר:
בשום תוכנה שולחנית רצינית לא בונים ממשק ע"י פניה ישירה לפונקציות כדי ליצור ידנית כל כפתור וכל שדה טקסט.
זה אולי מתאים למקרה הספציפי שאתה עובד עליו וסיפרת עליו כאן, שבו התוכנה עצמה היא רק כלי לנהל חומרה שאתם מוכרים ואתם לא משקיעים בה כלל.

אבל מי שמפתח תוכנה שולחנית רצינית, צריך כלים רציניים גם לבניית ממשק, ו-MFC אינה כלי כזה.

אני לא חושב שראיתי תוכנה אחת שיצאה בעשור האחרון שמשתמשת ב-MFC, ולמיטב ידיעתי חיפוש באתרי עבודה לא מביא כמעת אף פעם משרות שמציינות אותה כדרישה.

צריך לשים לב, שלמרות ש-Windows עדיין תומכת ב-win32 api כדי לא להרוג תאימות אחורה של תוכנות, בפועל אף תוכנה חדשה לא מפותחת ישירות מול ה-API הזה מזה שנים רבות.

וכן, גם NET. בדרך החוצה למרות ש-MS מנסה להשאיר אותה רלוונטית ע"י הפיכתה לקוד פתוח והתאמתה ל-Linux ששולטת ללא עוררין בשוק השרתים.

בשום תוכנה שולחנית רצינית לא בונים ממשק ע"י פניה ישירה לפונקציות כדי ליצור ידנית כל כפתור וכל שדה טקסט.
זה אולי מתאים למקרה הספציפי שאתה עובד עליו וסיפרת עליו כאן, שבו התוכנה עצמה היא רק כלי לנהל חומרה שאתם מוכרים ואתם לא משקיעים בה כלל.

אבל מי שמפתח תוכנה שולחנית רצינית, צריך כלים רציניים גם לבניית ממשק, ו-MFC אינה כלי כזה.
סתם הערה - MFC היא לא כתיבה מעל ה win32 api. ה MFC היתה ה״המצאה״ הראשונית שנועדה כדי למנוע את זה.

מה שכן - לפני כמה שנים כשחיפשתי עבודה היתה חברה ששאלה ספציפית אם אני מכירה את ה win api - כנראה שמדובר היה על תוכנה קיימת, אבל יש מקומות שעדיין משתמשים בזה.

BravoMan

Active member
סתם הערה - MFC היא לא כתיבה מעל ה win32 api. ה MFC היתה ה״המצאה״ הראשונית שנועדה כדי למנוע את זה.
אם אנחנו רוצים לדייק, מדובר באוסף מחלקות ב-++C שמנסות לעטוף את ה-API שבנוי עבור C, למשהו Object Oriented "אלק מודרני" שאפשר להשתמש בו ב-++C.
הן גם מנסות (אולי) להקל על שימוש מורכב יותר, אבל בפועל מדובר במשהו שמוסיף ערמה של boiler plate code.

לפני שנים רבות למדתי לפתח תוך שימוש בדבר הזה, ואף יצא לי לכתוב מוצרים בעזרתו, ובסופו של יום ברגע שיורדים טיפה לקרביים, רואים את ה-win32 api ממש מתחת לפני השטח.

אולי לפני 2 עשורים אפשר היה אפילו לטעון שזו טכנולוגיה לא רעה.
אבל התקדמנו מאז...

אם אנחנו רוצים לדייק, מדובר באוסף מחלקות ב-++C שמנסות לעטוף את ה-API שבנוי עבור C, למשהו Object Oriented "אלק מודרני" שאפשר להשתמש בו ב-++C.
הן גם מנסות (אולי) להקל על שימוש מורכב יותר, אבל בפועל מדובר במשהו שמוסיף ערמה של boiler plate code.

לפני שנים רבות למדתי לפתח תוך שימוש בדבר הזה, ואף יצא לי לכתוב מוצרים בעזרתו, ובסופו של יום ברגע שיורדים טיפה לקרביים, רואים את ה-win32 api ממש מתחת לפני השטח.

אולי לפני 2 עשורים אפשר היה אפילו לטעון שזו טכנולוגיה לא רעה.
אבל התקדמנו מאז...
לפי גוגל, MFC יצאה לשוק ב 1992 - כלומר לפני 30 שנה. לעומת מה שהיה קיים אז, זה היה כלי מאוד שימושי. ברור שכיום כשאפילו מיקרוסופט עצמה כלים הרבה יותר מודרניים היא כבר הרבה פחות נוחה לשימוש,

הפרבולה1

Well-known member
אצלינו יש.
אכן לא בדקתי איפה עוד משתמשים ב MFC
אז איך כן בונים ממשק ? אתה מתכוון בעזרת עורך גרפי שממיר את UI לקובץ XML

BravoMan

Active member
אז איך כן בונים ממשק ? אתה מתכוון בעזרת עורך גרפי שממיר את UI לקובץ XML
או עורך גרפי או כתיבת קובץ תיאור ממשק ישירות, או שילוב של שניהם - בונים גרפית, ואז עושים דיוקים ידנית בקובץ תיאור כדי לקבל את התוצאה הרצויה.
לרוב התיאור הוא אכן ב-XML, אם כי זה תלוי בערכה הגרפית. (אני חושב ש-MS מחזיקים בשפה משלהם שמשמשת עד היום NET., אבל לא כתבתי ב-#C, אז אני לא סגור על זה)

מבחינה טכנית מתחת למכסה המנוע "מישהו" עדיין קורא לפונקציות יצירת פקדים, אבל מי שעושה את זה זו ספריית הממשק עצמה, שעושה הכל באופן אוטומטי.

שמירת ממשק בקובץ תיאור שכזה, שגם מאפשר לעשות ויזואליזציה של כל החלונות בלי לקמפל ולהריץ, הופכת את הממשק להרבה יותר קל לבניה ותחזוקה, ולא, זה כלל לא משפיע על יעילות עבודה של התוכנה.
אל תשכח גם, שבהרבה תוכנות שולחניות הממשק הוא חלק מאוד משמעותי, ואף נתון לקונפיגורציה של המשתמש, דבר שהרבה יותר קל לממש כאשר הממשק הוא מראש קובץ נפרד, ולא חתיכת קוד.

אצלינו יש
לא חסרים מקומות שמחזיקים קוד legacy.

החברה שאני עובד בה, השקיע שנים רבות והמון כסף בהחלפת מערכת ה-CRM שלה למשהו יותר מודרני ושפוי, ועדיין מספר שנים אחרי שהמערכת החדשה נכנסה לשימוש רשמי, עם חגיגת פתיחה והכל, יש מודול אחד עיקש שנותר מהמערכת הישנה ועדיין נמצא בשימוש, משום שהחלפה שלו בעייתית מידי.

זה שטכנולוגיה מסוימת נשארת בשימוש אינו אינדיקציה לכך שהיא טובה.
אפילו לא בהכרח אינדיקציה לכך שבעייתי להחליף אותה.

לא פעם יש פשוט פחד, או חוסר הבנה של מי שאחראי על הכסף, ולכן לא מאשרים.

לפעמים יש אפילו תלויות מחוץ לחברה שמונעים החלפה שכזו.

Nuke1985

Active member

זה לא שחור או לבן, אם אני מחפש משרות react אני מקבל 147 תוצאות, אם אני מחפש MFC אני מוצא 3 שאחת לא קשורה לתיכנות, מן הסתם זה משליך על הסיכויי למצוא עבודה , יש גם את העניין של טרנד, אם מספר המשרות נהיה יותר ויותר קטן עם הזמן יש תוכניתים שאין בשבילם עבודה (בלי צורך לדלג טכנולוגיה שזה חיסרון תחרותי). בתחום גודל להפך אולי יתפשרו על אדם ללא ניסיון.

In-Touch

New member
אנחנו חברה שרוצה אתכם!
אנחנו עובדים כזרוע חיצונית מקצועית לחברות הייטק רבות באזור ירושלים והמרכז ומובילים תהליכי גיוס מקצה לקצה
נשמח לעזור!!
ניתן גם לשלוח מייל ל-
[email protected]

😀😀

אנחנו חברה שרוצה אתכם!
אנחנו עובדים כזרוע חיצונית מקצועית לחברות הייטק רבות באזור ירושלים והמרכז ומובילים תהליכי גיוס מקצה לקצה
נשמח לעזור!!
ניתן גם לשלוח מייל ל-
[email protected]

😀😀
האם אתם חברת קבלן או חברת פרוייקטים? ראוי לציין את זה.

ולא, אני לא מחפשת עבודה בכלל או באיזור ירושלים בפרט.

למעלה