מחפשת ספר (או ספרים)

s h i r i 1

New member
מחפשת ספר (או ספרים)

לצורך עבודת מחקר שאני כותבת על ירושלים. מדובר בתקופה שלאחר מלחמת ששת הימים - איחוד העיר. הנושא העיקרי הוא הבניה מחדש וירושלים מנקודת מבט אדריכלית. אשמח להמלצות... תודה

sarad24

New member
תראי

את יכולה להסתובב בשכונות ולהתבונן בבתים: גבעה צרפתית, רמת אשכול, רמות(מכירה את הכוורות של רמות פולין?), גבעת המבתר וכד'. אולי להיכנס לספרייה השכונתית שם ולחפש ספרים על השכונה. לדעתי להתבונן בבתים זה עדיף מספרים. עוזר לך?

s h i r i 1

New member
להתבונן בבתים זה בנוסף לספרים

לא במקום... הייתי שמחה לעשות זאת, אבל אני בניו יורק כרגע בעיצומם של לימודים... תודה בכל אופן

חיפשתי קצת במדף הספרים שלי..

ומצאתי שני ספרים שעונים על הקריטריונים שאת מבקשת.
האחד הוא חוברת די גדולה (220 עמ'), הנקראת "מנחה לירושלים - במלאת כ"ה שנים לאיחודה" - שמסקרת את התפתחות העיר ממלחמת ששת הימים מבחינת מבנים חדשים (סיקורים נרחבים במיוחד יש שם על כיכר העירייה, בית המשפט העליון, מוזיאון ארצות המקרא, ועוד..), שינויים בתמורות האוכלוסיה, תכנון העיר, וירושלים לקראת העתיד. הספר השני הנקרא "עשרים שנה בירושלים", הוא אמנם יותר רציני ועב כרס, אך הוא עוסק בצורה יותר כללית וגורפת על כל שינוי אפשרי כמעט שחל בירושלים מששת הימים ועד שנת 87. (שנת הוצאת הספר.) הוא דן בעיקר בכל התמורות שחלו בירושלים, ובמשמעותן. בתחומי הבניה והאדריכלות, התרבות והיצירה האמנותית, הארכיאולוגיה, הכלכלה, הדמוגרפיה, השירותים החברתיים, האוכלוסיה הערבית, האוכלוסיה החרדית, מוסדות ההשכלה הגבוהה, התיירות והמשפט. ספר סטטיסטי להחריד, אבל די מעניין. למרות שהספרים יצאו די מזמן, רוב השינויים הגדולים באמת קרו עד תחילת שנות התשעים, ולכן מאז כמעט ולא יוצאים ספרים חדשים בנושא הזה. אני אישית ממליץ לך על שני הספרים, לדעתי הם משלימים אחת את השני. אם תרצי, כמובן שאשמח להעביר לך אותם. (וכמובן שבחינם
) תחזירי מתי שתרצי.. בהצלחה בעבודה, וכל הכבוד לך.
אליאור.

s h i r i 1

New member
תודה רבה

גם על המידע וגם על הנכונות להשאיל. הייתי שמחה לשאול את הספרים, אבל אני מתגוררת בניו יורק לצורך לימודיי. אני אנסה לחפש פה (יש חנות עם ספרים בעברית) או שישלחו לי מהארץ. תודה רבה בכל אופן

clevelandrocks

New member
יש את הספר החדש על רחוב יפו

נראה לי שהרוב בו זה על התקופה שלפני ששת הימים, אבל בטח יש גם על אחרי.

למעלה