מחפשת המלצה לספרים לשלב הבא..

יהלום29

New member
מחפשת המלצה לספרים לשלב הבא..

הילדים בני 6, עולים לכתה א. אני מרגישה שספרי הילדים קצת "קטנים" עליהם כבר ואני רוצה לקנות להם את השלב הבא של הספרים..
משהו שמיועד ליותר גדולים (אנחנו מקריאים להם)
קניתי את הדוד אריה - לא נרשמה התלהבות ..
עכשיו קניתי את הסיפור המושלם - מאד מזכיר לי את הדוד אריה, אבל משום מה דווקא את זה כן אוהבים.
וקניתי את בילבי - גם הצלחה.
מחפשת משהו בסגנון, ברמה שמתאימה לילדים בגיל הזה ולא משהו מפחיד

kramerkaren

New member
כמה רעיונות

צ'ארלי וממלכת השוקולד
ראיתי שיצא תרגום חדש לדוב פדינגטון (יצא סרט חדש)
עליסה בארץ הפלאות
הקוסם מארץ עוץ (יש סדרה שלמה)
המומימונים (לא עבד אצלנו אבל אנשים מתלהבים....)
הסדרה של רמונה (בברלי קלירי)
הסדרה של פשוש (ג'ודי בלום)
&nbsp
&nbsp
&nbsp

יהלום29

New member
תודה

לא מכירה את כולם, אני אקפוץ להסתכל.
עליסה והקוסם מארץ עוץ מתאימים לגיל הזה?

kramerkaren

New member
עליסה הוא סיפור פסיכוטי לחלוטין

שכחתי עד כמה. רוני מאד נהנית אבל אני יוצא מותשת - כמות הדברים הפסיכיים שקוראים בכל פרק. אני מרגישה כמו אחרי מרתון.
את הקוסם עוד לא הקראתי לה, הוא בערימה. אנחנו באמצע הפוגה של ספרים שאני אוהבת בשביל ספרי פיות\נסיכות שמשעממים אוי משהו פחד, אבל גורמים לה לאושר עילאי. רק מחכה שהיא קרא מספיק טוב ע"מ לעשות את הסינון הזה בין "ספרים של לבד" ל"ספרים עם אמא".

נאוה57

New member
מישהו שם היה בטריפ Big time

שינויי הגודל עקב אכילה? הזיות ודמיונות? בהחלט פסיכוטי

שוליקה10

New member
די!! רמונה עדיין קיימת?

זו היתה הסדרה האהובה עלי בילדותי. אצטרך להתאפק בסבלנות עוד שנתיים עד שהבת שלי תלמד לקרוא ויהיה לי תירוץ לעלעל בזה שוב

וגם ג'ודי בלום זכורה לי לטובה.

אל תתאפקי
אני בדיוק קראתי שוב

את כל הסדרה הנהדרת הזאת. את "רמונה הולכת לכתה א'" יש לי מבית ההורים, אני זוכרת אותו ממש בעל פה, כל כך הזדהיתי בתור ילדה.
את כל השאר אספתי מחנויות יד שניה לאורך שנים, ספרים נפלאים. מדהים איך חלפו כל כך הרבה שנים והם עדיין אקטואליים, קצת כמו "הכבש הששה עשר". אצלי זה הפוך, מרוב שאני קוראת אותם בעצמי ובשביל עצמי שכחתי שאולי גם הגדול יכול להתעניין

שוליקה10

New member
אני חושבת שקודם כל

אחפש אצל אמא שלי, אולי משהו נשמר. כי עכשיו ללכת לקנות את הספרים רק בשביל עצמי (עוד בכלל מדפיסים אותם?) זה בכל זאת מעט מוגזם

מרגש לשמוע שהם עדיין נחווים כאקטואליים, ומאחלת לבן שלך שתצליחי לשחרר לו כמה שיוכל גם הוא להינות

ובכלל זה נראה לי רעיון טוב שאקרא אותם שוב, מדובר פחות או יותר במורכבות הספרותית המקסימלית שאני יכולה לשאת במצב העייפות המתקדם שלי.

סו ורד

New member
הספרים של אמיל של אותה סופרת של בילבי

הם חמודים בעיני לגיל הזה, גם הספרים של מסעות פליקס הארנב. נרשמה אצלנו התלהבות משלישיית ספרים בשם משחקי בילוש (של מיכאל אבס). מבחינת ספרים שאינם סדרה אצלי הבכור אהב את מרובינזון קרוזו ולובנגולו מלך זולו

מה הם אהבו לקרוא?

סיפורים על ילדים אחרים? סיפורים על חיות ? הייתי הולכת על כול הסדרה של ראשית קריאה, אורי אורלב, כל ספרי האגדות של אבס ( גם אגדות, גם קצר יחסית).

ושאלה אחרת ( אל תעליב ממנה) - זה פורום הורים לפעוטות, מדוע יש כאן יותר ויותר שאלות על ילדים בגיל של כיתה א'?

kramerkaren

New member
כי זה פורום הבית של הרבה מאיתנו,

והפעוטות שלנו גדלים.
ומכיוון שהביתיות חשובה לי, ולהרבה מהגולשות, והפורומים האחרים המתאימים הם פחות פעילים ו\או פחות תומכים\מכירים את הנפשות - יהיו כאן גם שאלות הנוגעות לפעוטות הגדולים יותר, כמו שיש גם שאלות שגולשות שלנו שואלות לגבי התינוקות שלהן.
בכל אופן - אם מתבגר נחשב עד סביבות גיל 25 בימינו, אז פעוט זה בהחלט עד גיל 9-10 כזה, לא?

על ההגדרה השניה של פעוט...

קיוויתי שזה ישתפר עד גיל חמש שש....( אנחנו עכשיו בגיל שנתיים, היום קיבלתי את תצוגת ה"אני לבד!")

kramerkaren

New member
כשבן הכמעט 11 שלי סירב לגרוב גרביים

היום ונשכב על הספה ואמר :תגרבי לי", הבנתי שפעוט זה לנצח. חצוף.

מחכה ליום שבת השלוש תואיל בטובה

לאפשר לי לגרוב לה. כי בינתיים זה לאאאאאא לאאאאאאאאאאא רק אניייייייייייייי לבדדדדדדדדדדדדד

ronnie 123

New member
בן 11 אמר לך "תגרבי לי"?...

וואלה.
עד איפה שמעו את הצעקה שלך?

kramerkaren

New member
קדמן דפק בדלת

אמרתי לתומר שאני חייבת לציין אותו לשבח על ההתמדה, ושהיית מצפה שאחרי משהו כמו 8 שנים בהן לא גורבים לו, הוא יבין שזה לא יקרה. ענה לי שתמיד יש את התקווה שמחר אני אשבר.
הם נהיים חצופים מידי מהר מידי. והוא הרבה יותר מידי חד מחשבה בשבילי בשבע בבוקר. לפחות הוא עושה את זה עם חיוך על הפנים.
&nbsp

למעלה