מחסן גינה וגם בריכה- על דק עץ. האם אפשרי ובטוח?

alarik99

New member
מחסן גינה וגם בריכה- על דק עץ. האם אפשרי ובטוח?

שלום לכולם
במסגרת שיפוץ מסיבי של הגינה, אנחנו חושבים להחליף את משטח הדשא שלנו בדק עץ (בערך 10 מטרים*7 מטרים). השאלה שלי נודעת לצורך שלי למקם בפינה אחת מחסן גינה של בערך 2.5*2.5 ובפינה השנייה בריכה שאותה אבנה לחודשי הקיץ ואפרק בחורף (מסוג INTEX) זאת בריכה עם שלד חיצוני . לצורך העניין בריכה עגולה בקוטר 3.6 מטר. בחישוב שלי זה בערך 12 קוב נפח מים. קבלן הדק טוען שאין שום בעיה לבצע משטח דק אחד עם חיזוקי תשתית בטון בשתי הפינות כדי לשאת את משקל הבריכה והמחסן. מה דעתכם?
האופציה השנייה היא לצקת משטח בטון בכל אחת מהפינות עם ריצוף כלשהו או בטון מוחלק ואז להבנתי אין סיכון לגבי המשקלים.
תודה מראש לכל העונים..

מאגר

New member
לא הייתי מסתמך על דבריו מבלי להתייעץ עם קונסטרוקטור

ברכה של 12 קוב משקל תכולתה 12 טון וזה חייב ביסוס מתאים מתוכנן ולא ביסוס של סמוך עלי

רוני1955

Active member
הקבלן צודק.

וגם מאגר צודק.
אפשר לעשות חיזוקים מתחת לבריכה ולמחסן, ועל הכל לבצע דק.

alarik99

New member
ליתר בטחון

האם הכי בטוח פשוט ליצוק משטחי בטון במיקום של הבריכה והמחסן ואז לבנות את הדק מעליהם . כך יהיה לי משטח דק רצוף ומצד שני אני רגוע שמשטחי הבטון ידעו לשאת את המשקל של המחסן והבריכה- כל אחד בפינה שלו..

רשר

Well-known member
מנהל
יציקת בטון מתחת לבריכה זמנית יעלה כסף לפרוק

עם הרצון לבריכה קבועה - זה יגיע יותר מהר ממה שחושבים

yzmot

New member
חישוב פשוט

אם אני מבין נכון יש לך בריכה בצורת עיגול שקוטרה 3.6 דהיינו בחישוב השטח כפול העומק של הבריכה אנחנו עוברים מעל ל 10 טון במשקל
הקבלן יכול להגיד מה שהוא רוצה הוא לא מבין ולא יודע כלום לא מבין במשקלים בביסוסים ולכן ממהר לעשות ולעבוד
אני מציע לך להזמין קונסטרוקטור לביצוע ולתכנון
הבעיה היא לא רק בתכנון עובי היציקה והברזלים הבעיה גם יכולה להתפתח בעתיד בביסוס הקרקע לפני היציקה ולכן בעומסים כאלה חובה מהנדס/ הנדסאי שיריצו חישובים

yzmot

New member
תוספת

מלבד העבודה בשטח בשלב התכנוני כאשר יש עומס כזה
שום קונסטרוקטור לא יסתמך על החישובים שלו ויזמין גם יועץ ביסוס לקרקע
עדיין מדובר ב 10 טון עומס לא ב 2 או 3 טון עומס זה המון
מעבר לכך חשוב גם הביצוע ההידוק בגובה הדרוש חישוב עובי הריצפה לפי חישובי הקונסטרוקטור וקשירת הברזלים
איטום עם צריך
בכל אופן בהצלחה

למעלה