מחסור בלחם ברשתות השיווק

מחסור בלחם ברשתות השיווק

מחסור בלחם ברשתות השיווק
נכתב ע"י: עידן יוסף

בעלי המאפיות הגדולות חדלו הלילה מלייצר לחם אחיד כהה - שלם ופרוס * ברשתות השיווק מורגש מחסור כבד * כבר מחר צפוי מחסור בחלות טריות לקראת שבת

במהלך הלילה (ה´, 5.7.07) הופסק ייצור הלחם האחיד במאפיות הגדולות. הפסקת הייצור הייתה במאפיות אנג´ל, ברמן, ודש ושאר המאפיות והיא התבצעה ללא התרעה מוקדמת. הלחם שייצורו הופסק הינו הלחם האחיד הכהה - פרוס ושלם.

כבר במהלך הבוקר הורגש מחסור בלחם הנמצא בפיקוח ובסבסוד מחיר, וברשתות השיווק ניתן למצוא בעיקר לחם יקר. בחלק ממקומות השיווק אפשר למצוא בכל זאת לחם אחיד, שכן מספר מאפיות המשיכו לייצרו.

בעלי המאפיות אומנם דורשים מן הממשלה לאפשר להם לייקר את מחירי הלחם האחיד שבפיקוח ממשלתי ב-12% לכל פחות, אך במאפיות מדגישים כי אין מדובר בשביתה או בנקיטת סנקציה כלשהי מצידם. לדבריהם, הם אינם משחקים, כלשונם, במוצר בסיסי זה, והפסקת הייצור נוסעת מאילוץ, שכן הקמח במצאי אזל, וקמח חדש הינו יקר יותר.

דרישת בעלי המאפיות באה בעקבות ייקור חד של החיטה בעולם, וממילא - העלאת מחירי הקמח על-ידי בעלי טחנות הקמח, שאינו נמצא תחת פיקוח מחירים ממשלתי.

יצחק ברמן, בעל מאפיית ברמן, אמר היום בגלי צה"ל כי "אנחנו לא יכולים לשאת את בעיות העוני של ישראל - אם נעשה זאת אנחנו נפשוט רגל". עוד הוסיף ברמן: "כשנקבל את התמורה המתאימה נחזור לייצר מוצרים בפיקוח".

אם לא יימצא פתרון, כבר מחר לא יסופקו חלות אחידות לשבת.

עודכן ב- 05/07/2007 11:01:00
 

ayb1

Member
מחסור בלחם? המחסור הוא רק בלחם לעניים האחיד

עוד מזימה של "הקפיטליזם החזירי" ליבדוק איך יסתדרו החלשים כלכלית בחברה הישראלים בלי לאכול מוצר בסיסי בתפריט היומי שלהם. אותו קפיטליזם שהגורו הגדול שלו הוא ביבי שקרניהו כאשר פקידי האוצר הנוכחיים הם תלמידיו הנאמנים וממשיכי דרכו היום. איך אמרה מרי אנטואנט "אם אין לחם שיאכלו עוגות" הבעיה היא שבמחיר העוגות (לעינינו -הלחמים היקרים) העניים לא יכולים לעמוד.
 

shy-1

New member
חברה חברה,רגע רגע, לפני שאתם מביאים סולם וחבל

שמעתי את אלי ישי, שהוא בטח אמון על חלקו החסר שבעם, הוא טען שצריך לתת פיצוי לחלשים, ולא לשלם למאפיות, שגם העשירים יהנו מהסוב'. יחד עם זאת, על זה הוא היה צריך לחשוב קודם, ולא לחכות שהמאפיות יפסיקו לספק לחם רגיל לחנויות(גם אני לצערי קניתי היום לחמניות יקרות).
 

ghost7

New member
עכשיו מבין למה לא מצאתי, הבוקר,

לחם אחיד טרי... וכנראה צודקת הבקורת על אלי ישי. כמה מעהשירים אליהם התכוון צורכים את הלחם האחיד? ההגיון שלפיו כדי שהם לא יצאו מרויחים מהסבסוד שלו, צריך ליקר אותו (לכולם)- נשמע "משונה".
 
למעלה