מחלת שריטות החתולים

babe10

New member
מחלת שריטות החתולים ../images/Emo108.gif

מישהו יכול להגיד לי בבקשה מה הסימפטומים המוקדמים והמתקדמים של המחלה? האם קיים חיסון אליה ו/או טיפול? ומה הסכנות במחלה זו. מה הפגיעות האפשריות. תודה.

litiss

New member
אולי את מתכוונת ל...

הכרתי פעם מישהי ששרטו אותה גורי חתולים ואחר כך היא היתה חולה הרבה זמן, היתה לה נשירת שיער ועוד כל מיני תופעות. חשבתי שזו רגישות שלה אבל האם למחלה זו את מתכוונת?

babe10

New member
אין לי מושג

מה שקרה לאותה אחת יכול לנבוע או לא לנבוע מהמחלה. יש מחלה שבתרגום חופשי לגמרי נקראת מחלת שריטות החתולים. הבנתי שיש לה תופעות חמורות, ושישנם כמה שלבים בהתפתחות וזיהוי המחלה והייתי שמחה לשמוע בצורה מסודרת על המחלה, כמו אם יש לה חיסון ו/או טיפול. מה שקרה לחברה שלך יכול להיות גם תופעה אלרגית או סתם סטרס. את המחלה הזו שהיא מוכרת ברפואה היום, ניתן לזהות בבדיקת דם, למיטב ידיעתי, אבל אני מעוניינת לדעת מה הסימפטומים שבעקבותיהם רופא ישלח לעשות בדיקה שכזו.

לילךLilach

New member
מחלות שעוברות מבע"ח לבני אדם

ומידע על "מחלת שריטת החתול": אני רוצה להבהיר מראש ,שכמו שמחלות יכולות לעבור מבני אדם לבני אדם וההדבקה נמנעת על ידי התנהגות נכונה: כמו שמירה על היגיינה ,מתן טיפול לאנשים שחולים המחלה מדבקת ורחיצת ידיים במים וסבון ,אז אותו הדבר זה במחלות שעוברות מבעלי חיים לבני אדם. אני רוצה להדגיש שהסיכוי שמחלה תעבור מבעל חיים לבני אדם ,במיוחד מבעלי חיים שלא יוצאים בכלל מהבית ,הרבה יותר נמוכה מהסיכוי של הדבקות במחלה מבני אדם אחרים. לגבי מחלת שריטת התול זה המידע שמצאתי: מחלה חיידקית המכונה "מחלת שריטת החתול". המחלה נגרמת מחיידק אשר שוכן בציפורניים ובפה של חלק מהחתולים. סימני המחלה הם סימנים דמויי שפעת קשה עם הגדלה משמעותית של קשרי הלימפה. אם רופא המשפחה מודע למגע עם חתולים, אין סיבה לדאגה. הטיפול הוא אנטיביוטי. מומלץ, בכל אירוע של שריטה או נשיכה לרחוץ את הפצע היטב עם מים וסבון. אני אישית נשרטתי וננשכתי כל חיי מהמוני חתולים ,בילדותי כל החתולים היו חתולים שגרו בחצר ולא קיבלו בכלל חיסונים ,למרות זאת לא חליתי מעולם באף מחלה (בעצם היתה פעם אחת שבה לטושי היתה פטריה על האף ,נדבקתי בנקודה קטנטנה ביד ,משחה שקיבלתי בשם דקטרין טיפלה בפטריה תוך יום ,מאותו הרגע דאגתי לא לנגוע באף של טושי ,הוא קיבל טיפול ,בצורת משחה ואחרי זה כדורים בשם גרפולין ,הפטריה נעלמה ומאז לא חזרה אפילו פעם אחת). חוץ מזה לא נדבקתי מעולם בשום מחלה מהחתולים. הסיכוי לחלות בפטריות בבריכות ומקומות שבהם הולכים אנשים יחפים שיש להם פטריה באצבעות הרגליים או הידיים ,גדול הרבה יותר מהסיכוי להידבק מחתולים או חיות אחרות. לעומת זאת בן דוד שלי ,שגר בעיר ולא היה מעולם בקרבת בעלי חיים ,בא לבקר אותנו ,נשרט על ידי חתול וחלה במחלת "שריטת החתול" ,הוא קיבל טיפול אנטיביוטי במשך תקופה ארוכה והבריא בלי שום תופעות לואי. מה שאני מנסה להדגיש זה ,שדוקא החשיפה לבעלי חיים גורמת כניראה לגוף לפתח נוגדנים ועמידות למחלות במיוחד למחלה כמו "שריטת החתול" ,כלומר המנעות ממגע עם בעלי חיים מגדילה את הסיכוי לחלות המחלות שונות שהגוף לא מפתח חסינות כלפיהם. קישורים ומידע על מחלות שעוברות מבעלי חיים לבני אדם: 1. מחלות שיכולות לעבור מחתולים לבני אדם. 2. מחלות זואונטיות (מחלות שיכולות לעבור מבעלי חיים לבני אדם).

לפני כשנה וחצי ננשכתי ע"י גור

חתולים שנדרס והבאתי אותו לטיפול. בעקבות הנשיכה אושפזתי ל3 ימים בביה"ח עם אנטביוטיקה בוריד ואח"כ עוד המשכתי לקבל טיפול אנטיביוטי בבית. ומצד שני נשרטתי וננשכתי עוד כמה וכמה פעמים ושום דבר לא קרה לי.

מוהר

New member
אני גאה בכך שאני חולקת את המחלות...

של הילדים
ההורים שלי קצת פחות
טוב - לילך - הסימפטומים שתארת היו מדיוקים במקרה שלי - אך אני יכולה להוסיף חום ונפיחות במקום הזיהום את שרטת החתולים קיבלתי ביום שמצאתי את בג´וג´י במיטה - מעיר אותי בעזרת ליקוק מאחורי האוזן, רק שבמקרה היה שם פצע.... אני מאוד נהנתי.... אבל בשלב מאוחר יותר האוזן שלי התנפחה למימדים מפחידים וכאבה מאוד... - נוצרה בליטה גדולה בגון הסגול צהוב (אני אוותר לכם על המשך התיאור המרניין
) למזלי הרופא כבר הכיר אותי מלפני וישר ידע לשאול איזה חתול נתן לי ביס
אבל לא כולם ברי מזל כמוני... תמיד זיכרו לספר לדוק´ איזה חיות מנשקות אותכם בלילה (תרתי משמע
או
) החדשות הטובות הן - לפי הדוק´ את שרטת החתול מקבלים פעם אחת בלבד! ורק כדי לא להזניח את אוהבי הכלבים
מביגי קיבלתי קרציה נחמדת שהעבירה לי את קדחת הבארות (המחלה שממנה מת מאיר אריאל - רק שאני הקדמתי אותו בשנתיים
) וגם בה אני ממליצה - מצאתם קרציה על הגוף? מקום הנשיכה הפך לשחור? אתם מרגישים עיפות וצמרמורות? חום גבוהה - עולה ויורד? נקודות אדומות על כפות הידים וכפות הרגלים? הזיות? אי שליטה ברפלקסים? נפילה מהרגלים (פשוטו כמשמעו!) ? אם מצאתם חלק מהם (בנוסף לקרציה) - רוצו לבי"ח! - אצלי הרופא לא קלט - למרות שהיו לי התסמינים הקלסיים - המחלה נדירה יחסית, תתעקשו על בדיקת דם ועל בדיקה של רופא מומחה - וכמובן תספרו על הקרציה... כמו שאתם כבר מבינים - זה הורג
אמא קיבלה מהציפורים שלי קלמידיה (לא מרשותי לפרט) ואני מקבלת כל שנה כינים מהכיתה.... טוב - מחייבים אותי להסתלק.... אמשיך לפרט אחר כך אלה - מוהר

למעלה