מחלת הנקודות הלבנות...

TAL458

New member
מחלת הנקודות הלבנות...

קראתי באתר מסויים (רשמי, שאפשר לסמוך עליו) בקשר לטיפול במחלת הנקודות הלבנות את הדבר הבא: "מניפולציה בטמפרטורת המים היא גם-כן דרך יעילה לדכא את המחלה באקווריום הביתי. טכניקה זו לרוב אינה מעשית בחוות דגים מסחריות, אבל יש בה יתרונות לחובב, כי אין צורך לקנות חומרים יקרים, והיא בטוחה יותר לכמה מהמינים העדינים יותר, שהם פופולריים באקווריומים קיבוציים. אפשר להעלות את טמפרטורת המים בהדרגה עד 32 מעלות, ולהשאירם בטמפרטורה זו למשך 24שעות, ואז להוריד את הטמפרטורה בהדרגה ל-21 מעלות למשך 48 שעות. הצעירים האינפקטיביים (טומיטים) ימותו כאשר טמפרטורת המים היא 32 מעלות. כשהטמפרטורה תיפול, הטפילים הבוגרים ינשרו מהדגים ויתחילו להתרבות. כשהצעירים יתחילו לבקוע 48 שעות מאוחר יותר, הטמפרטורה תעלה שוב ל-32 מעלות, מה שיגרום להם למות. חזרה עקבית על תהליך זה (24 שעות ב-32 מעלות ואחר כך 48 שעות ב-21 מעלות) למשך שבועיים, צריכה לדכא את המחלה. ניקוי האקווריום כל יומיים יעזור להרחיק ציסטות לפני שהם יבקעו, ובכך יעזור למנוע השלמת מחזור החיים. אם אתה מחליט להשתמש בטמפרטורה כדי להשתלט על המחלה באקווריום הביתי שלך, תוודא שסוגי הדגים באקווריום שלך יכולים לסבול את הטמפרטורות הקיצוניות הכרוכות בכך. " שאלתי היא האם 32 מעלות יכולות להזיק לדגי סרפה, מולי, סייפן וזברה? מהי הטמפרטורה המירבית בשבילם?

שינוי טמפרטורה

אף פעם לא טוב לשנות כל כך הרבה לדגים את הטמפרטורה... אם יש נקודות לבנות שים מלח גס... כף מלח על כל 10 ליטר את הטמפרטורה תעלה קצת לא צריך 32.. 28-9 מספיק אצלי זה תמיד עובד

TAL458

New member
.....

זה בסדר ובטוח להוסיף מלח גס? ואם כן- זה הרי לא יעלים לגמרי את הסכנה...לא? לא כדאי פשוט לקנות תכשיר בחנות לחיות מחמד?

כדאי

אני השתמשתי במלח עד שאני ילך לחנות דגים לקנות את התרופה נגד הנקודות הלבנות וראיתי שזה העלים את הנקודות לגמרי אז החלטתי לוותר על התרופה

FRESHREEF

New member
הכי טוב וקל

טיפול בתרופה יעודית ותוך 3-4 ימים הטפיל גומר

TAL458

New member
אז ככה (עדכון) -

אתמול אחה"צ שמתי מלח גס, ובערב נסעתי לחנות חיות לקנות את התרופה. המוכר נתן לי תרופה + סוג של מלח אמרתי לו ששמתי מלח גס, אז הוא אמר שאם ככה- אני יכולה לקנות רק את התרופה, כי אין צורך לקנות את המלח. שמתי את הנוזל (עפ"י ההוראות, כמובן) באקוורים וזה נראה ממש מגניב- כמו דיו כחול! כל האקווריום נהיה כחול עד שזה נעלם לאט לאט... אני מקווה שהמחלה תיעלם בקרוב, כי כבר מתו לי מס' דגים עוד לפני שחשבתי שאולי יש לי מחלה באקווריום... תודה לכולם על העזרה!

למעלה