מחלה

מצב
הנושא נעול.
מחלה

מחלה
שלום, אני עובדת מזה מספר שנים תחת חוזה אישי. אני בחודש השביעי להריוני ובשל בעיה הקשורה להריון נעדרת מהעבודה מזה כשבועיים (כולל מספר ימי אשפוז). מהרופא קיבלתי אישור מחלה (בו מצויין הריון רגיל ומנוחה נדרשת). לא ידוע בשלב זה מתי אחזור לעבודה (תלוי בהתפתחויות). האם מצב זה נחשב לשמירת הריון? למה אני זכאית מבחינת החוק מהמעסיק / ביטוח מנהלים / ביטוח לאומי? מה הדין לגבי תנאים נוספים, כגון: רכב / ביטוח מנהלים / קרנות השתלמות וכו'? במידה ואכנס לשמירה - האם תקופה זו תחשב כחלק מחופשת הלידה? תודה רבה

שיר ורד

New member
בלי לדעת את מלוא הפרטים

מחלה
שלום, אני עובדת מזה מספר שנים תחת חוזה אישי. אני בחודש השביעי להריוני ובשל בעיה הקשורה להריון נעדרת מהעבודה מזה כשבועיים (כולל מספר ימי אשפוז). מהרופא קיבלתי אישור מחלה (בו מצויין הריון רגיל ומנוחה נדרשת). לא ידוע בשלב זה מתי אחזור לעבודה (תלוי בהתפתחויות). האם מצב זה נחשב לשמירת הריון? למה אני זכאית מבחינת החוק מהמעסיק / ביטוח מנהלים / ביטוח לאומי? מה הדין לגבי תנאים נוספים, כגון: רכב / ביטוח מנהלים / קרנות השתלמות וכו'? במידה ואכנס לשמירה - האם תקופה זו תחשב כחלק מחופשת הלידה? תודה רבה
בלי לדעת את מלוא הפרטים
על הבעיה, לא ניתן לקבוע האם זו שמירת הריון או לא. לעיתים, המצב די מעורפל, ויתכן שבית דין מסוים יקבע שזו שמירת הריון ואחר יגדיר זאת כמחלה. בגדול, כאשר מטרת המנוחה היא לשמור על העובר ולמנוע לידה מוקדמת זו שמירת הריון. כאשר מטרת המנוחה, היא למנוע נזק בריאותי או בגלל נזק בריאותי להרה, זה צריך להחשב מחלה. אבל באמצע יש הרבה מצבי ביניים. במקרה של שמירת הריון, המעביד פטור מתשלום לעובדת. אם שמירת ההריון היא לתקופה רצופה של 30 יום ויותר, ביטוח לאומי ישלם שכר (במקרים מסוימים חלקי) לתקופת שמירת ההריון. בתקופת שמירת הריון את זכאית להמשך הפרשות לביטוח מנהלים וקרן השתלמות. אין בחוק התיחסות לרכב ולכאורה המעסיק רשאי לקחתו חזרה (כולל בתקופת חופשת הלידה). במידה והתקופה הנ"ל לא תוכר לך לא כשמירת הריון בתשלום מביטוח לאומי ולא כימי מחלה בתשלום מהמעסיק, ולא תחזרי כלל לעבודה עד ללידה תחשב תקופה זו (אך לא יותר מששה שבועות) כחלק מחופשת הלידה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה