מחיר נסיעה ראשל"צ-ירושלים לעומת ת"א-ירושלים

מצב
הנושא נעול.

D2T2S

New member

היי,
למישהו יש מושג איך נקבעים מחירי הנסיעה לקווים השונים של אגד?
באופן ספציפי, איך זה יכול להיות שנסיעה מראשל"צ לירושלים עולה 24 ש"ח, בעוד שנסיעה מת"א או אשדוד לירושלים עולה רק 18 ש"ח?
יש לציין שהנסיעה מראשל"צ היא קצרה יותר - גם מבחינת זמן וגם מבחינת מרחק.

תודה,
דנה

londonisrael

New member
כנ"ל

היי,
באופן ספציפי, איך זה יכול להיות שנסיעה מראשל"צ לירושלים עולה 24 ש"ח, בעוד שנסיעה מת"א או אשדוד לירושלים עולה רק 18 ש"ח?

תודה,
דנה
כנ"ל
נתבג היא על אם הדרך בין ירושלים לתל אביב, והנסיעה לשם מירושלים עולה כ6 ₪ יותר מלתל אביב.

הפליית חרדים, חוטובלי ועידן יוסף.

היי,

תודה,
דנה
הפליית חרדים, חוטובלי ועידן יוסף.
עידן יוסף פרסם היום כתבה הפותחת במילים אלו -
"עוול צרכני זועק
בקרוב: חרדים ישלמו תעריף נסיעה זהה

חרדים באוטובוס. פינוקים במחיר במקצת הקווים [צילום אילוסטרציה: פלאש 90]

חוטובלי. תעריף הוגן [צילום: פלאש 90]

קול. אין הצדקה לחכות עוד [צילום: פלאש 90]
עידן יוסף
אגד בפינוק לחרדים: חילונים משלמים יותר

כיום מנהיג משרד התחבורה תעריף שמפלה לטובה נוסעים חרדיים בעיקר תוך חיוב נוסעים מהציבור הכללי באותם יעדים לתשלום יקר יותר בשס טוענים שזה עסק כלכלי מניב, אך סגנית השר חוטובלי אומרת שערך השוויון גובר על כך"

לפני כשעתיים חוטובלי פרסמה סטטוס בדף הפייסבוק שלה ובו הבהרה בזו הלשון -
"אתמול במליאה הודעתי על מהלך מבורך וחברתי שבו משרד התחבורה ומשרד האוצר פועלים להשוואת תעריפי נסיעות בתחבורה הציברות בכך שיופחתו המחירים ויהיו זהים לתעריפים הקיימים בקווים בהם משמשת בעיקר האוכלוסייה החרדית.

משום מה העיתונות החרדית פרשה את המהלך באופן שגוי וטענה בשמי שיועלו תעריפי הנסיעה המשמשים בעיקר את המגזר החרדי."

ואני תמה, האם עידן יוסף הוא עיתונאי חרדי?!...

dctgdctg

Member
אני מנחש - בלי שום ידע בנושא

היי,

תודה,
דנה
אני מנחש - בלי שום ידע בנושא
שאולי התחשיב כולל את התפוסה הממוצעת בקווים. ולכן בקווים העמוסים יותר בממוצע (כמו ת"א י"ם) התשומות לכל נסיעה "מתחלקות" ביותר נוסעים מה שמאפשר מחיר נמוך יותר.
בכל מקרה, לדעתי, מי שקובע את המחיר הוא משרד התחבורה ולא אגד

תעריפים נקבעו על ידי משרד התחבורה

היי,

תודה,
דנה
תעריפים נקבעו על ידי משרד התחבורה
בטלאי על טלאי, אל תחפש הגיון.
אולי באיזשהו שלב יהיה שינוי מחדש של התעריפים כדי שיהיו הגיוניים יותר.

אוהד11

New member
כל הזכויות לקביעת המחירים היא באדיבות משרד

היי,

תודה,
דנה
כל הזכויות לקביעת המחירים היא באדיבות משרד
התחבורה

נתנאל531

Well-known member
בעבר מחיר הנסיעה היה כנראה זהה

היי,

תודה,
דנה
מעשה שהיה: רציתי להזדכות על כרטיסית 2 נסיעות עתיקה שהייתה אצלי מ־2003 לקו ת"א-ים, לאחר שהנהגים סירבו לקבל אותה בשל קוד נסיעה גבוה מהקוד הנוכחי המשמש לקו זה. בעקבות הפסקת השימוש בכרטיסיות הנייר נוצר פתח להזכות על הכרטיסיה הישנה, והקופאי הציע לי כרטיס נסיעה ל... ראשל"צ, שקוד המחיר התאים לה. הכל טוב ויפה, אבל אין לי מה לעשות בראשון לציון, אז הקופאי הסכים לתת לי כרטיסיה לקו ים-ת"א, למרות שקוד הנסיעה לקו זה נמוך יותר.

המסקנה מזה היא שכנראה בעבר מחיר הנסיעה בין ת"א וראשל"צ לים היה בקוד ובמחיר זהה, ובאמצע העשור הראשון של המאה ה־21 ניתנה הנחה לקו ת"א-ים, מה שיצר את העיוות הנוכחי.

D2T2S

New member
יש למי לפנות?

מעשה שהיה: רציתי להזדכות על כרטיסית 2 נסיעות עתיקה שהייתה אצלי מ־2003 לקו ת"א-ים, לאחר שהנהגים סירבו לקבל אותה בשל קוד נסיעה גבוה מהקוד הנוכחי המשמש לקו זה. בעקבות הפסקת השימוש בכרטיסיות הנייר נוצר פתח להזכות על הכרטיסיה הישנה, והקופאי הציע לי כרטיס נסיעה ל... ראשל"צ, שקוד המחיר התאים לה. הכל טוב ויפה, אבל אין לי מה לעשות בראשון לציון, אז הקופאי הסכים לתת לי כרטיסיה לקו ים-ת"א, למרות שקוד הנסיעה לקו זה נמוך יותר.

המסקנה מזה היא שכנראה בעבר מחיר הנסיעה בין ת"א וראשל"צ לים היה בקוד ובמחיר זהה, ובאמצע העשור הראשון של המאה ה־21 ניתנה הנחה לקו ת"א-ים, מה שיצר את העיוות הנוכחי.
יש למי לפנות?
לי, בתור נוסעת, לא משנה אם אגד או משרד התחבורה הם אלה שקבעו את תעריף הנסיעה, אלא המחיר הסופי הוא זה שרלוונטי לענייני.
האם יש למי לפנות בעניין זה? אפילו כדי להביע תרעומות. הרי אני מניחה שלא ישוו את מחירי הנסיעות בעקבות פניה בודדת אבל לפחות אביע את אי שביעות רצוני מהעניין.

תודה,
דנה

olli3

New member
מנהל
פני ליהיה בסדר בגלי צה"ל.

יש למי לפנות?
לי, בתור נוסעת, לא משנה אם אגד או משרד התחבורה הם אלה שקבעו את תעריף הנסיעה, אלא המחיר הסופי הוא זה שרלוונטי לענייני.
האם יש למי לפנות בעניין זה? אפילו כדי להביע תרעומות. הרי אני מניחה שלא ישוו את מחירי הנסיעות בעקבות פניה בודדת אבל לפחות אביע את אי שביעות רצוני מהעניין.

תודה,
דנה
הם אוהבים מקרים כאלו, אם תאספי עוד כמה נתונים על קווים נוספים באיזור כמו מלוד, מרמלה, מנס ציונה ורחובות (רחובות אפילו עוד יותר קרובה), צומת אל על וגם מהנתיב המהיר (מהנתיב המהיר קו 100 עולה רק 16 ש"ח לכיוון) וגם מגיע קרוב לקמפוס גבעת רם, יש שמשתמשים בו במיוחד בגלל זה. אם שמת לב גם קווים 404/406 מחולון ובת ים עולים 24 ש"ח.

דר"א מראשון לציון יש גם את קו 447 בבקרים (מרכבת הראשונים בלבד), נחמד להכיר אותו אם הוא קרוב אלייך.

עכשיו באופן כללי, חשוב להבין שמשרד התחבורה עובד בשיטת הסובסידיות. אגד מקבלת מהמדינה סובסידיה כדי להפעיל את כל הקווים שלה. הסובסידיה הופכת להיות נמוכה בקווים עתירי נוסעים ורווחיים, לעומת קווים פחות רווחיים או כלל לא רווחיים.

כדי שיאשרו סובסידיה חדשה, משרד התחבורה פונה למשרד האוצר ואת אלו, לא משכנעים בקלות :)

אכן, קצת אבסורד שאם נוסעים באוטובוס פנימי לת"א ומשם ממשיכים עם 405/480 זה יוצא יותר זול. אבל, צריך לזכור שעד לפני שנתיים (לפני הרפורמה בגוש דן) מחיר הנסיעה בין ראשל"צ לת"א עמד על 9.20 אם זכור לי נכון.

D2T2S

New member
olli3, תודה על התגובה המפורטת.

הם אוהבים מקרים כאלו, אם תאספי עוד כמה נתונים על קווים נוספים באיזור כמו מלוד, מרמלה, מנס ציונה ורחובות (רחובות אפילו עוד יותר קרובה), צומת אל על וגם מהנתיב המהיר (מהנתיב המהיר קו 100 עולה רק 16 ש"ח לכיוון) וגם מגיע קרוב לקמפוס גבעת רם, יש שמשתמשים בו במיוחד בגלל זה. אם שמת לב גם קווים 404/406 מחולון ובת ים עולים 24 ש"ח.

דר"א מראשון לציון יש גם את קו 447 בבקרים (מרכבת הראשונים בלבד), נחמד להכיר אותו אם הוא קרוב אלייך.

עכשיו באופן כללי, חשוב להבין שמשרד התחבורה עובד בשיטת הסובסידיות. אגד מקבלת מהמדינה סובסידיה כדי להפעיל את כל הקווים שלה. הסובסידיה הופכת להיות נמוכה בקווים עתירי נוסעים ורווחיים, לעומת קווים פחות רווחיים או כלל לא רווחיים.

כדי שיאשרו סובסידיה חדשה, משרד התחבורה פונה למשרד האוצר ואת אלו, לא משכנעים בקלות :)

אכן, קצת אבסורד שאם נוסעים באוטובוס פנימי לת"א ומשם ממשיכים עם 405/480 זה יוצא יותר זול. אבל, צריך לזכור שעד לפני שנתיים (לפני הרפורמה בגוש דן) מחיר הנסיעה בין ראשל"צ לת"א עמד על 9.20 אם זכור לי נכון.
אתה יודע במקרה אם יש קו אוטובוס כלשהו שמגיע מראשל"צ אל חניון שפירים/הנתיב המהיר?

olli3

New member
מנהל
אין, יש רק שאטלים מת"א-ר"ג.

אתה יודע במקרה אם יש קו אוטובוס כלשהו שמגיע מראשל"צ אל חניון שפירים/הנתיב המהיר?
אין, יש רק שאטלים מת"א-ר"ג.

olli3

New member
מנהל
עד היום מחיר הנסיעה ב468 מקצה לקצה הוא 24 ש"ח

עד היום מחיר הנסיעה ב468 מקצה לקצה הוא 24 ש"ח
למרות שאף אחד לא יסע בו מקצה לקצה... לעומת זאת 471 עולה 18 ש"ח. אבל קו 471 הוא דווקא קו לא איטי במיוחד ולמי שצריך להגיע לרמות הוא דווקא לא רע בכלל, נראה לי שיותר מהיר מנסיעה ב480/405 והחלפה לרמות.

ומה לגבי 3 קווים בין אותן שתי ערים שבאחד מהם

היי,

תודה,
דנה
המחיר 18 ש"ח ובשניים אחרים 24 ש"ח?
בקו 426 מפ"ת לירושלים המחיר 18 ש"ח
בקווים 423 ו-947 24 ש"ח...

ליסוע מצומת סירקין לירושלים עולה 6 ש"ח יותר מאשר ליסוע ממערב פ"ת (אזור יד לבנים) לירושלים.

אורי404

New member
426 הוא קו מהדרין/חרדים

המחיר 18 ש"ח ובשניים אחרים 24 ש"ח?
בקו 426 מפ"ת לירושלים המחיר 18 ש"ח
בקווים 423 ו-947 24 ש"ח...

ליסוע מצומת סירקין לירושלים עולה 6 ש"ח יותר מאשר ליסוע ממערב פ"ת (אזור יד לבנים) לירושלים.
426 הוא קו מהדרין/חרדים
במירכאות או לא במירכאות קו 426 הוא קו עבור הציבור החרדי.
לדעתי פסולה אפליית המחירים בין קווי האוטובוסים השונים.
אם זמני קו 426 מסתדרים, עדיפה הנסיעה בו. הוא לרב מהיר יותר, הודות לנסיעה דרך כביש 6, מאשר אזור בדק. ממה שאני מבין ממכרים שלי, לרב הוא רחוק מלהיות מלא, בהשוואה ל-947, שברב שעות היום האוטובוסים מלאים. קל וחומר בשעות העומס. גם ברב השעות אין שם הרבה
מתלהמים נגד אזור הישיבה של הנשים.

raminec

New member
המחירים נקבעו על פי עוול היסטורי כלשהו

היי,

תודה,
דנה
מאז חלו רפורמות ומכרזים בכל מיני קווים שהוזילו נסיעות בחלק מהקווים ובחלקם לא. נסיעה בין שני יעדים בחברות שונות עולה מחירים שונים. פשוט הזוי. אין צורך לחפש את ההגיון, הוא פשוט לא קיים!

גם נסיעה בין שני יעדים באותה חברה עולה לעיתים

מאז חלו רפורמות ומכרזים בכל מיני קווים שהוזילו נסיעות בחלק מהקווים ובחלקם לא. נסיעה בין שני יעדים בחברות שונות עולה מחירים שונים. פשוט הזוי. אין צורך לחפש את ההגיון, הוא פשוט לא קיים!
מחירים שונים, כמו בדוגמה שהבאתי - שלושת הקווים של אגד.

raminec

New member
קווי מהדרין זה סיפור אחר שלא קשור

מחירים שונים, כמו בדוגמה שהבאתי - שלושת הקווים של אגד.
קווי מהדרין זה סיפור אחר שלא קשור
לתימחור עתיק היומין של אגד. זה פשוט קומבינה חרדית טיפוסית שבה הם הצליחו כציבור מאוגד לסחוט מספק שירות מחירים נמוכים יותר. זה הכל.
שאר העיוותים במחיר כמעט ללא יוצא מן הכלל נובעים מעוול היסטורי שהונצח במהלך הרפורמה בתח"צ.

מצב
הנושא נעול.
למעלה