מחיר ליחידת מידה - תות שדה בקופסא

k-don

Active member
רוב הפעמים בסופר, התותים נמכרים בקופסת פלסטיק.
דוגמא למחיר ומבצע:
המחיר 30 ש"ח ליחידה או 20 ש"ח ליחידה בקניית 2 יחידות.
אבל השאלה, האם אין חובה לכתוב גם את המחיר לקילו או ל 100 גרם.
במקרה זה המחיר לפני המבצע הוא כ 40 ש"ח לקילו (ובמבצע המחיר הוא 30 ש"ח לקילו) -הקופסא מכילה כ 500 גרם

מדובר כמובן על תקנות הגנת הצרכן - הצגת מחיר ליחידת מידה התקף רק לחנויות בשטח מעל 100 מ"ר


חובת הצגת מחיר ליחידת מידה​

2. (א) עוסק המציע טובין כמפורט להלן לצרכן, מציגם או מוכרם, יציג את מחירם ליחידת מידה:
(1) טובין הנמכרים בתפזורת;
(2) טובין ארוזים מראש, שלפי חיקוק או תקן רשמי חובה לציין על גביהם את כמותם.
(ב) על אף האמור בתקנת משנה (א), מחירם של מוצרי מזון ארוזים ומוצרי קוסמטיקה שמשקלם או נפחם קטן מ-1 ק"ג או 1 ליטר, יהיה ליחידת מידה של 100 גרם או 100 מיליליטר.
 

trilliane

Active member
מנהל
למיטב זיכרוני בסניפים הגדולים מציגים.
הקטנים פטורים מהחובה הזאת אאל"ט.
 
למעלה