מחיר טמטום הגרוש

אלי.

New member
בהחלט, אני מקובע.

אבל זה ניחא. בעיית הבעיות היא שגם אתה מקובע, ולא מסוגל להבין שגם אתה לא רואה בכיבושים הללו משהו זהה, שכן .. ... אם היית רואה בהם משהו זהה, מן הסתם היית מעלה ממשלה אחת במשך כל אותן 40 שנה, שתחיל עליהם את הריבונות הישראלית
אבל למה שתעשה זאת, אם אתה יכול לטעון שאני פאתטי ? הכי קל. תחזור, תחזור - ותנסה להסביר לי למה כוווווווווולם פאתטיים - בגין, שמיר, ביבי הדגול - ורק אתה צודק. איזה יופי ...

ish50

New member
לא הבינות ולכן אפרט

אידאולוגיה מחד ודרך שלטון מאידך אני בהחלט לא בעד כינון אותה ממשלה 40 שנה - כי זה בניגוד גמור לעקרונות הדמוקרטיה שהיא נר לרגליי הדמוקרטיה מחייבת החלפת שלטון וטוב שכך אני לא חושש יותר ממשלת ליכוד מאשר ממשלת עבודה שניהם אותו דרעק מבחינתי וכל מטרתם היא לשרת את הציבור ולא להפך !- ולכן לעולם לא אשתעבד לאף אחת מהן כל ממשלה בסופו של עניין לא תלך כסומא באפלה אחר האידאלוגיות החקוקות במצע הבסיסי שלהן - אלא תתגמש לפי כורח המציאות ולחצים בינלאומיים המופעלים עליה + לחצים מבית + שכל ישר גם אך ללא שום קשר זכות הציבור לדעת , להתריע ולהביע הזדהות/מורת רוח וזעקה לפי כל עניין ולאיים על המפלגה השלטת שלא תעז להשתגע ולעשות מעשים שלא ייעשו (ראה ערך הגרוש המכפיר בהנהגת קדימה ופורשי הליכוד) פן יבולע לה בבחירות הקרובות ולכן עדיף תמיד לבחור רק בין 2 מפלגות גדולות ומבוססות המסוגלות להשפיע או להצטרף לאחת המפלגות הסחטניות - אם הממלכתיות ממש לא מענינת אותך (כמו ש"ס ואגודה וכו) אך מכיוון שאני ממלכתי - מצידי שיתפגרו כי הן מאיימות על עקרונותי ממש כמו גיאדמק ושות נקודה

אלי.

New member
אז קודם כל אני רוצה להזכיר לך

שאת מה שאתה קורא "הגירוש המחפיר" ביצעה מפלגה בת 40 מנדטים, והמעשה הזה גובה ע"י העם, שהגדיל לעשות ובחר - לאחר מעשה - בפלג המגרש של אותה מפלגה, כשהוא העדיף אותו פי כמה (פי 2.5, לצורך העניין) על פני הפלג השני. זו עובדה. לגבי התפיסה שלך בעניין הסחטנות: מפלגה קטנה אינה בהכרח מפלגה סחטנית. מפלגה תיחשב כסחטנית כאשר היא מושכת בקיצוניות לכיוון נישה שאינה מעניינת את רוב רובו של העם. במקרה שלנו החרדים (והדתיים) הינן, לצורך העניין, מפלגות סחטניות. מפלגות קטנות שסוחבות לכיוון הכללי שאליו נוטה העם, או חלקו נוטה לכיוון, או חלק משמעותי מהעם נוטה לשם - אלה אינן מפלגות סחטניות. נהפוך הוא: אם היתה לך היום מפלגה כמו "התחייה", היית חייב לבחור בה. "התחייה" לא היתה מפלגה סחטנית - היא לקחה את הליכוד, בדרכו שלו, צעד אחד ימינה. זה הכל. ולכן, גם אני בוחר מפלגה קטנה, כשכל רצוני הוא 'למשוך' את מפלגת העבודה האנמית צעד אחד שמאלה. שום סחטנות אין כאן. וגיידמק ? עם כל ה"כבוד" לנו, גיידמק אינו מהווה תקדים, שכן כבר היה מי שנכנס לכנסת ישראל בכדי לקבל חסינות מרשויות החוק הצרפתיים. גיידמק הוא בושה על פרצופה של מדינת ישראל, עם הסיוע שלו וגם בלעדיו. גיידמק הפך להיות חרפתה של מדינת ישראל מרגע שזו סירבה להסגירו לצרפת.

ghost7

New member
לגבי הפסקה האחרונה

ההבדל בין גאידמק לפלאטו-שרון פלאטו-שרון נכנס לכנסת על בסיס יכלתו הכספית בלבד. גאידמק אכן מנצל את כספו. אבל נכנס לואקום שיצרו מפלגות השלטון.

shy-1

New member
לא מדוייק, זכורני שפלאטו הבטיח משהו לזוגות צע

אלי.

New member
אני לא רואה שום הבדל,

(פרט לעובדה שגיידמק טרם התמודד לכנסת). גם פלאטו שרון, בדרכו לכנסת, הבטיח דברים שהממשלה לא נתנה, פיזר פה ושם 'מקדמה' על החשבון - וקיבל 2 מנדטים. גם את זאת (ההבטחות) אפשר להגדיר ככניסה לואקום שלטוני.

ghost7

New member
אבל זה ההבדל

פלאטו-שרון פזר הבטחות (נכון, גם כמה "מקדמות"), בדרכו לכנסת. גאידמק ממלא ואקום שלטוני, וטרם פזר הבטחות לבוחרים, או בכלל הכריז על ריצה לכנסת. כמובן- יכול להיות שבסך הכל יותר מתוחכם, וחושב לטווח יותר ארוך מפלאטו-שרון. אבל בכל מקרה- מדובר במילוי ואקום בולט חריף ובוטה, שנוצר במפורש ע"י מפלגות השלטון והממשלה. (אלא אם גאידמק, במסגרת התכנון לטווח הארוך, יזם והשפיע גם על יצירת אותו ואקום).

אלי.

New member
אתה נתפס לכהונה בכנסת של העבריין הנמלט

כאל הנקודה המרכזית בסיפור, ולא היא: הכהונה בכנסת היא אכן הנקודה העיקרית - אבל לא של העבריין אלא של אלה שלא עושים דבר - כמתחייב מתפקידם כמחוקקים, כנבחרי העם - בכדי שאותו עבריין יוסגר לידי השלטונות הדורשים אותו. הם אלה שמדרדרים את מדינת ישראל מטה. ובכלל - מה זה ואקום שלטוני ? מי מגדיר אותו ? אם אני מייסד חברת הימורים, ובאים אלי מהמרים (והרבה, אני מבטיח לך שיבואו הרבה) - אזי נכנסתי לואקום שלטוני ? האם במקרה כזה המדינה תניח לי לעשות ככל העולה על רוחי, באותו ואקום שיצרה ? שים לב - להבדיל מגיידמק אני לא מבוקש, ולא עבריין, ולא תלוי מעלי שום כתב אישום. אני נקי לגמרי מכל רבב. האם המדינה תניח לי לנהל כאן הימורים, כמו שהיא עושה עם הלוטו והטוטו והפיס - אבל לא עושה מספיק, לדעת רבים וטובים

ish50

New member
הגרוש המחפיר ייתן את אותותיו בבחירות הקרובות

וללא ספק גם - יש ארועים בחיים שלוקח קצת זמן להבין את משמעותם ולהתעשת מהם - והגרוש המחפיר ההוא הוא ללא ספק אחד מהם- מה גם שבוצע ביוזמת אדם כה כריזמטי ובעל כושר מנהיגות אדיר כמו אריק שרון אחרי שניספור יחד את מספר המנדטים שיוותרו ל"קדימה" בבחירות הקרובות תוכל להשלים את הפיסקא שכתבת ולהסיק את כל המסקנות ללא שום בעיה ולעניין המפלגות והסחטנות ותופעת גיאדמק ודומיו אני בהחלט מיחל לשיטה אחרת - כמו השיטה המיחוזית הבריטית שתביא אותנו למשטר בן 2 עד 3 מפלגות גדולות בלבד המיוצגות בפרלמנט - שבאמצעותם אפשר יהיה באמת סו"ס לארגן משטר דמוקרטי אמיתי שבו המשטר באמת יתחלף כל כמה קדנציות על כל מרכיביו ותיפחת השחיתות גם - נקוה ואולי גם ניזכה- אמן

אלי.

New member
יתן את אותותיו בודאי. השאלה איך יתן.

עד הבחירות הבאות 'אללה כאביר', לך תדע מה יהיה. כמובן שנכון לעכשיו קדימה לא תישאר עם 29 מנדטים, אבל את זה אפשר לייחס (כמו שאמרת) להיותו של אולמרט המועמד, במקום שרון. לך תדע מי יעמוד בראש קדימה בהמשך, ומה יקרה בליכוד ובעבודה, ומי עוד יצטרף לחגיגה (אולי איזה עבריין נמלט מצרפת ?). לא ניכנס לויכוח על שיטות בחירה, אבל אנחנו הרי יודעים שאין שיטה מושלמת ויותר מכך - עוד לא מצאנו את השיטה הטובה ביותר מבין אלה שאינן מושלמות. לעניין השחיתות, כנראה שהחיבור בין הון לשלטון הדוק מדי, וקרוב מדי אחד לשני, ולכן אולי באמת הגיע הזמן שהממשלה שתנהל אותנו תשב רחוק רחוק מכאן. אולי בוושינגטון ...

shy-1

New member
צודק,זוכרים את סירי הבשר והפול שאכלנו בעזה../images/Emo10.gif

שלדר

New member
תאר לך שלא היה ה"גירוש"...../images/Emo9.gif

א. את מי היית מאשים? החיים היו בזבל כשאין את מי להאשים! ב. איזה כייף באמת יכל להיות שחצי צה"ל בפנים, עסוק בלשמור על ההתנחלויות וגם יורים טילים על שדרות... בטח היית פונה לשיטת קצה=רבין אשם! או בזמן ממש לחוץ? ="נכדתו של רבין מגעילה אחת..." ובסוף בסוף.....תמיד אפשר לשלוף את אלטלנה.....נצ נצ נצ נצ נצ נצ נצ

למעלה