מחירים של connex - משהו מוזר !

מצב
הנושא נעול.

mishat

New member

שימו לב לתעריפי הנסיעה בתמונה שצירפתי.. מדובר בקו 315 שנוסע בין בית חולים תל-השומר, דרך אוניברסיטת בר-אילן, ת"מ ראשל"צ עד ת"מ אשדוד... ובכן... 2 תהיות.. האחת.. נאמר ובא לכם להגיע מאוניברסיטת בר-אילן לאשדוד... כמה תשלמו ? 13.5 ש"ח.. אבל אם תיסעו עד ראשל"ץ, שם תרדו ותעלו לאותו האוטובוס שוב פעם ותמשיכו עד אשדוד, זה יעלה לכם... 3.5+7 = 10.5 ש"ח... השניה.. נסיעה מבר-אילן עד בי"ח תל-השומר (3 דקות נסיעה) - 4 ש"ח.. נסיעה מבר-אילן עד ראשל"צ (בין 20 ל-40 דקות - תלוי בקצב התנועה) - 3.5 ש"ח.. נסיעה מת"מ ראשל"צ עד ת"מ יבנה (5 דקות נסיעה) - 5.8 ש"ח

איליה.

New member
לגבי התהיה הראשונה

שימו לב לתעריפי הנסיעה בתמונה שצירפתי.. מדובר בקו 315 שנוסע בין בית חולים תל-השומר, דרך אוניברסיטת בר-אילן, ת"מ ראשל"צ עד ת"מ אשדוד... ובכן... 2 תהיות.. האחת.. נאמר ובא לכם להגיע מאוניברסיטת בר-אילן לאשדוד... כמה תשלמו ? 13.5 ש"ח.. אבל אם תיסעו עד ראשל"ץ, שם תרדו ותעלו לאותו האוטובוס שוב פעם ותמשיכו עד אשדוד, זה יעלה לכם... 3.5+7 = 10.5 ש"ח... השניה.. נסיעה מבר-אילן עד בי"ח תל-השומר (3 דקות נסיעה) - 4 ש"ח.. נסיעה מבר-אילן עד ראשל"צ (בין 20 ל-40 דקות - תלוי בקצב התנועה) - 3.5 ש"ח.. נסיעה מת"מ ראשל"צ עד ת"מ יבנה (5 דקות נסיעה) - 5.8 ש"ח
לגבי התהיה הראשונה
פעם, כשהיה פעיל קו 995 מחיפה לבאר שבע (לפי שהפעילו את הרכבת לבאר שבע), נסעתי לי יום אחד בקו הזה מחיפה לב"ש וחזרתי דרך ת"א, והופתעתי לגלות שמחיר הנסיעה ב-995 גבוה בכמה שקלים ממחיר הנסיעה ב-380 + 980 עם החלפה במסוף 2000/ארלוזורוב/מרכז/סבידור (כן, פעם היה קו כזה - 980).

איליה.

New member
ועוד פרדוקס דומה

לגבי התהיה הראשונה
פעם, כשהיה פעיל קו 995 מחיפה לבאר שבע (לפי שהפעילו את הרכבת לבאר שבע), נסעתי לי יום אחד בקו הזה מחיפה לב"ש וחזרתי דרך ת"א, והופתעתי לגלות שמחיר הנסיעה ב-995 גבוה בכמה שקלים ממחיר הנסיעה ב-380 + 980 עם החלפה במסוף 2000/ארלוזורוב/מרכז/סבידור (כן, פעם היה קו כזה - 980).
ועוד פרדוקס דומה
כולנו יודעים שמחיר הנסיעה ברכבת ישירה גבוה מאשר ברכבת מאספת. זה גם הגיוני מאד - רכבת ישירה משרתת טוב יותר את הנוסע ומאפשרת לו להגיע במהירות רבה יותר ליעדו. אז איך זה שמחיר הנסיעה בקו ישיר ת"א-אשקלון נמוך יותר מאשר בקו המאסף?

mishat

New member
לא ! לא ! המקרה של connex יותר מוזר

לגבי התהיה הראשונה
מה שמוזר זה שבמקרה הזה אין צורך בשום החלפה של שום קו !! אחת מהשתיים... 1) אתה עולה בבר-אילן - משלם לנהג 13.5 ש"ח ונוסע עד אשדוד. 2) אתה עולה בבר-אילן - משלם לנהג 3.5 ש"ח ונוסע עד ראשון. בהגיעך לראשון - אתה משלם לאותו הנהג, אפילו בלי לרדת מהאוטובוס עוד 7 ש"ח וממשיך עד אשדוד ! אין צורך בהחלפת קווים ! אין צורך להסתבך ! מוזר מאוד !

ttc

New member
יש לזה הסבר

מה שמוזר זה שבמקרה הזה אין צורך בשום החלפה של שום קו !! אחת מהשתיים... 1) אתה עולה בבר-אילן - משלם לנהג 13.5 ש"ח ונוסע עד אשדוד. 2) אתה עולה בבר-אילן - משלם לנהג 3.5 ש"ח ונוסע עד ראשון. בהגיעך לראשון - אתה משלם לאותו הנהג, אפילו בלי לרדת מהאוטובוס עוד 7 ש"ח וממשיך עד אשדוד ! אין צורך בהחלפת קווים ! אין צורך להסתבך ! מוזר מאוד !
יש לזה הסבר
זה לא ממש מוזר. בקו מראשל"צ לבר אילן נוסע גם אגד. CONNEX מנסים למשוך נוסעים מהקווים של אגד באמצעות מחירי הפסד. מאשדוד לבר אילן רק CONNEX נוסע, ולכן אין להם אינטרס להוריד את המחיר וגובים מחיר מלא. לרוב האנשים אין כח או ידע לקנות פעמיים כרטיס באותו אוטובוס, ו-CONNEX בונים על זה. אם אני לא טועה אז גם האוטובוסים מב"ש בנוסעים לת"א ועוברים דרך רחובות, גובים מרחובות לת"א פחות מאשר אגד גובה באותו מסלול.

oh-da

New member
אורן../images/Emo26.gifהאתר של connex עלה,

אורן
האתר של connex עלה,
אני חושב שאפשר לצרף אותו לקישורים

oh-da

New member
אגב, ממידע שמצאתי

אורן
האתר של connex עלה,
אני חושב שאפשר לצרף אותו לקישורים
אגב, ממידע שמצאתי
הם מחזיקים בישראל 96 אוטובוסים-מיניבוסים ואני חושב שגם כמה רכבים מסחריים קטנים. והם מעסיקים 145 איש.

מצב
הנושא נעול.
למעלה