מחזור

מחזור

אני מקווה שזה הפורום המתאים לשאלה שלי: אני בת 17, ועד עכשיו הייתי משתמשת בתחבושות במחזור, ולא היו לי כאבי מחזור מי יודע מה קשים, ובשנה האחרונה בקושי והיו לי כאבי מחזור. לפני חודש החלטתי לעבור לטמפונים, אבל עד שהנתי איך להשתמש והתגברתי על הפחד הראשוני - כבר הייתי לקראת סוף המחזור, וגם לא ממש הצלחתי להחדיר את הטמפון. היום קיבלתי מחזור, והחלטתי לנסות שוב. הצלחתי (סוף סוף), אבל הרגשתי אי-נוחות מסוימת. חברה אמרה לי שכניראה לא הכנסתי אותו מספיק עמוק (השתמשתי בטמפון MINI הכי קטן שיש עם מוליך). הוצאתי אותו לאחר שעתיים כי הרגשת אי הנוחות נמשכה, וגם נוספה לזה הרגשת אי נעימות ברחם (כלומר לא בנרתיק, אלא יותר באיזור הבטן התחתונה, איפה שאני מניחה שנמצא הרחם). הוצאתי את הטמפון ושמתי תחבושת, וההרגשה עברה. כשחזרתי בצהריים הביתה שוב שמתי טמפון, הפעם דאגתי להכניס אותו הכי עמוק שיכולתי. שוב הייתה לי הרגשת אי נוחות. הפעם אמרו לי שאולי אני פשוט לא רגילה לטמפון, אז חיכיתי הפעם בערך 3 שעות עד שהוצאתי אותו - אבל הפעם נהיו לי ממש כאבים ברחם, וזה שונה מכאבי מחזור רגילים, ומאז עדיין כואב לי בבטן התחתונה בצד ימין. השאלה שלי היא האם יכול להיות שבאמת הכאבים שהרגשתי הם כתוצאה מהשימוש בטמפון? קראתי בעלון שמצורף לקופסת הטמפונים את התסמינים של TSS, אבל אין לי אותם. יכול להיות שיש לי תגובה אחרת לטמפון (אלרגית???), או שאולי לא החדרתי אותו נכון?

למעלה